Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

LG Optimus L7

- - - - -
  • Please log in to reply
742 replies to this topic

#739
FL70

FL70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.12.2015
Ma intereseaza si pe mine o metoda de a face root (am incercat cu KingoRoot,IRoot (asta mi-a lasat kinguser in sistem si e inuti si nu dispare nici daca ii dau factory reset) si cu Framroot) ....si un link pentru un CMWRecovery (vreau sa ii pun CM10 :D

#740
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

View PostFL70, on 10 decembrie 2015 - 19:43, said:

Ma intereseaza si pe mine o metoda de a face root (am incercat cu KingoRoot,IRoot (asta mi-a lasat kinguser in sistem si e inuti si nu dispare nici daca ii dau factory reset) si cu Framroot) ....si un link pentru un CMWRecovery (vreau sa ii pun CM10 :D
Citeste aici: http://forum.xda-dev...d.php?t=2486512



#741
Krysty111999

Krysty111999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 01.04.2012
Buna!
Daca tin apasat VolUp + HomeKey + PowerKEy (ca sa intru in recovery),imi apare acest mesaj:
-Using this mode, service center can back up and recover your data. Press and hold the POWER key more than 8
Chiar nu pot intra in recovery mode?
Am incercat sa caut peste tot pe internet,dar nu am gasit nimic ca sa rezolve problema.
-telefonul nu este rootat,are romul original...
Daca cineva are acest tip de telefon va rog sa ma ajutati!

Am facut si root,pentru programul 'boot rapid',dar acelasi rezultat...
Nu pot sub nicio forma sa intru in recovery,cand incerc cu volup + powerkey imi apare robotelul acela(la fel si cu acel program 'boot rapid'),apoi sta cateva sec,dupa care telefonul se aprinde si isi da hard reset...
In fiecare caz nu a intrat in recovery,si-a dat hard reset,desi la hard reset se folosesc alte combinatii de taste!

Orice as incerca sa intru in recovery mode,el acelasi lucru il face...hard reset.

Edited by Krysty111999, 30 December 2015 - 12:54.


#742
JokerVL

JokerVL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 09.11.2014

View PostKrysty111999, on 30 decembrie 2015 - 12:46, said:

Buna!
Daca tin apasat VolUp + HomeKey + PowerKEy (ca sa intru in recovery),imi apare acest mesaj:
-Using this mode, service center can back up and recover your data. Press and hold the POWER key more than 8
Chiar nu pot intra in recovery mode?
Am incercat sa caut peste tot pe internet,dar nu am gasit nimic ca sa rezolve problema.
-telefonul nu este rootat,are romul original...
Daca cineva are acest tip de telefon va rog sa ma ajutati!

Am facut si root,pentru programul 'boot rapid',dar acelasi rezultat...
Nu pot sub nicio forma sa intru in recovery,cand incerc cu volup + powerkey imi apare robotelul acela(la fel si cu acel program 'boot rapid'),apoi sta cateva sec,dupa care telefonul se aprinde si isi da hard reset...
In fiecare caz nu a intrat in recovery,si-a dat hard reset,desi la hard reset se folosesc alte combinatii de taste!

Orice as incerca sa intru in recovery mode,el acelasi lucru il face...hard reset.
Imi aparea la fel la un Lg OB. Trebuie sa instalezi un custom recovery (vezi pe xda) deoarece nu cred ca ai acces la recovery stock.

#743
gogu1989

gogu1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 15.04.2010
salut. am si o problema cu un L7, se restarteza singur, am incercat sa ii schimb romul si cu KDZ_FW_UPD si LG Flash Tool  si tot nu reusesc sa il fac sa functioneze. Din combinatia de taste pot intra doar in Emergency Mode, nu pot intra sa ii dau wipe data. Ma poate ajuta cineva, va rog!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate