Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

LG Optimus L7

- - - - -
  • Please log in to reply
742 replies to this topic

#37
mih406

mih406

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 29.05.2011

View Postferibalint, on 1st June 2012, 10:30, said:

Si crezi ca nu face fata? cu 512 MB de RAM?Vezi si tu daca poti butona un 2x....

Pai, nustiu, ma gandesc ca o sa apara jocuri pe care sa le poti juca doar daca ai un anumita memorie ram, iar 512 mb ram nustiu daca o sa fie de ajuns, daca sunt multe telefoane cu suport de 1gb ram.
Si in plus are sau nu upgrade pentru ics? Pentru ca pe gsmarena scrie ca vine cu 2.2 si are upgrade la 2.3, dar nu zice nimic de 4.0. iar la Evo 3D are intradvar update pentru 4.0(apare in iunie sau iulie anul asta).

Edited by mih406, 01 June 2012 - 17:36.


#38
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Si Optimus 2x va primii update la ICS.Pe unele site-uri zic ca va veni in iunie,pe altele zice ca in perioada iulie-septembrie.
Din ce am inteles tot de pe acest forum O2x are GPU mai bun decat Evo 3D.Eu nu sunt fan jocuri,dar poti intreba colegii de topic(Optimus 2x) ce jocuri suporta.

Edited by feribalint, 13 June 2012 - 20:15.


#39
mih406

mih406

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 29.05.2011

View Postferibalint, on 13th June 2012, 21:13, said:

Si Optimus 2x va primii update la ICS.Pe unele site-uri zic ca va veni in iunie,pe altele zice ca in perioada iulie-septembrie.
Din ce am inteles tot de pe acest forum O2x are GPU mai bun decat Evo 3D.Eu nu sunt fan jocuri,dar poti intreba colegii de topic(Optimus 2x) ce jocuri suporta.

bine atunci, momentan m-am razgandit si incerc sa strang bani pentru un SGS II.
Eu acuma parasesc topicul acesta pentru ca nu am un LG L7, doar a fost o discutie nu prea legata de topic. O zi buna!

#40
marilena_dr

marilena_dr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 30.03.2007
Am vazut azi ca poate fi achizitionat si de la Vodafone, la abonament si la preturi relativ decente. Sper sa apara noi posesori dispusi sa-si exprime impresiile.  :scratchchin:

#41
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
E o porcarie plina de laguri...

"LG Optimus L7 review: L-egant droid" link.

Main disadvantages :

- Outdated hardware with a single-core processor
- Occasional performance hiccup and laggy browser
- Less than impressive camera performance
- VGA video recording only
- Poor sunlight legibility

#42
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostPapillon_, on 15th June 2012, 20:31, said:

E o porcarie plina de laguri...
Nu doar...e o porcarie caramida ! :P

#43
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Asa de mare nu mi s-a parut, poate cam lat, oricum sunt niste dobitoci, daca ii puneau 8/16 GB memorie interna, 768 MB RAM, cipset STE U8500
cu procesor Dual-core 1 GHz Cortex-A9 si GPU Mali-400MP era un telefon bun.

Mai bine pui niste bani si iti cumperi un Galaxy S Advance sau un S2. Daca esti presat de buget atunci un Sony Xperia Sola.

Edited by Papillon_, 15 June 2012 - 19:40.


#44
mih406

mih406

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 29.05.2011

View PostPapillon_, on 15th June 2012, 20:39, said:

Asa de mare nu mi s-a parut, poate cam lat, oricum sunt niste dobitoci, daca ii puneau 8/16 GB memorie interna, 768 MB RAM, cipset STE U8500
cu procesor Dual-core 1 GHz Cortex-A9 si GPU Mali-400MP era un telefon bun.

Mai bine pui niste bani si iti cumperi un Galaxy S Advance sau un S2. Daca esti presat de buget atunci un Sony Xperia Sola.
asa este!  :thumbup: Eu incerc sa iau un SGS II, care chair se merita! :peacefingers: B)

Edited by mih406, 15 June 2012 - 20:35.


#45
black_alienware

black_alienware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 26.08.2007

View PostPapillon_, on 15th June 2012, 20:39, said:

Asa de mare nu mi s-a parut, poate cam lat, oricum sunt niste dobitoci, daca ii puneau 8/16 GB memorie interna, 768 MB RAM, cipset STE U8500
cu procesor Dual-core 1 GHz Cortex-A9 si GPU Mali-400MP era un telefon bun.

Mai bine pui niste bani si iti cumperi un Galaxy S Advance sau un S2. Daca esti presat de buget atunci un Sony Xperia Sola.

Daca ii puneau componentele alea nu mai avea acelasi pret, poate nu se mai numea LG, poate era o tableta, eu zic ca trebuia si un ecran HD 720p plus o camera de 8Mpx. Hai sa fim seriosi. Ii trebuia un GPU mai bun ca sa nu ne intindem.

#46
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Galaxy S Advance are exact acele componente si ce pret crezi ca are acum ? Iti spun eu 1400 de lei!  In timp ce LG-ul costa 1250....

Conducerea LG chiar e defectuoasa si lipsita de viziune nu degeaba au pierdut locul 3. Singurii care ofera produse competitive sunt Samsung, HTC, Sony si Huawei.

#47
black_alienware

black_alienware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 26.08.2007
Nu te contrazic si intradevar ai dreptate. Pentru 150 Ron in plus cu siguranta as alege Galaxy S Advance.

#48
Alexyo1

Alexyo1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.05.2005
Eu zic ca nu are rost sa comparam S2 cu L7. Vorbim de telefoane diferite si ca pret si ca procesor...
Este ca si cum ai compara Optimus 4X (care la noi nu se stie daca o sa vina) cu S2.
Din pacate nu inteleg de ce LG nu aduce si nu popularizeaza varful de gama pe telefoanele lor. Nici 2X, nici Optimus 3D la vremea lor si se pare ca nici 4X nu va primi un marketing adecvat.
M-am jucat cu L7, deficienta cea mai mare mi se pare camera care e chiar slabuta. Telefonul se "misca" foarte bine in rest desi are procesor single core, mi se pare foarte ok pentru pretul si categoria unde se incadreaza. Nu tre' sa dai cu parul pana nu testezi. Ar trebui sa le pui "cap la cap" L7 si Galaxy S Advance si apoi sa vorbim de diferente; si asta nu doar citind 2-3 review-uri.

#49
brighi_cinderela

brighi_cinderela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2011
eu am un sony ericson xperia x10 mini pro...singura problema e ca nu imi deschide fisiere ppt, nu are un office bun
vreau sa iau l7 de la orange...cu abonament pe 2 ani imi iese cam la 450 ron telefonul...destul de ok.avand in vedere ca oricum platesc 1 mil si ceva abonament pentru ca face pr-meu cost suplim la internet si etc...isi baga my smartphone si va fi ok...sper.mie mi se pare ca e ok...merita.nu imi trebe avion de telefon,imi trebe s pot s imi citesc mailurile,sa deschid diverse fisiere,si sa mearga joculete simple pe el...ecranul e mare,e ok...si imi place si design-ul
decat se xperia x10 mini pro e mai bun totusi...ce ziceti?se merita sau nu?

#50
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Nu merita mai bine cumparati un Sony Xperia Sola sau HTC One V.

#51
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View Postblack_alienware, on 16th June 2012, 01:39, said:

Daca ii puneau componentele alea nu mai avea acelasi pret, poate nu se mai numea LG, poate era o tableta, eu zic ca trebuia si un ecran HD 720p plus o camera de 8Mpx. Hai sa fim seriosi. Ii trebuia un GPU mai bun ca sa nu ne intindem.
Defapt chipset'ul STE dual-core cu Mali-400 este unul foarte ieftin. Nu ar fi ridicat deloc pretul.

Decat sa cumparati petarda asta mai bine luati la aceiasi bani un Sony Xperia Sola.

Edited by tzaq93, 18 July 2012 - 11:14.


#52
brighi_cinderela

brighi_cinderela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.12.2011
in final contrar sfaturilor voastre am achizitionat acest telefon...si sincer sunt foarte multumita de el,se misca bine chiar daca e single core,imi ruleaza bine toate aplicatiile pe care eu le folosesc,l-am cumparat la un pret bun pentru mine..in concluzie sunt foarte multumita si il recomand
si cum spunea cineva...pana nu il testezi nu e cazul sa dai cu parul.
eu am tinut in mana si galaxy s advance...nu imi place asa mult ca si design ca si lg-ul chit ca recunosc faptul ca s advance are specificatii tehnice mai bune,dar de ce sa dau mai multi bani daca cel la pret convenabil pentru mine face tot ce am eu nevoie..
fiecare cu gusturile lui/ei si gusturile nu se discuta.eu sunt multumita si asta e importan

#53
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Felicitari pt achizitie si sa ai parte de ea.
Singura buba a celor de la LG este suportul pe parte de software....dar cum tu ai deja ICS.....poti sta linistit.Nu pot spune acelasi lucru chiar daca detin flagship-ul de anul trecut a celor de la LG.....

Edited by feribalint, 01 August 2012 - 20:51.


#54
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
LG-ul ala nu ca e mai slab e o "relicva" din punct de vedere hardware. Samsungul e bun ca hardware dar e o bataie de joc din partea producatorului sa il tina pe  Gingerbread.

Sony Xperia Sola e cea mai buna optiune in bugetul de 1200 de lei.

Oricum avand in vedere ce criterii au fetele la achizitia unui telefon nu ma mira raspunsul tau.

"Why do women prefer using the iPhone over other smartphones?"

Pentru ca sunt frumoase, usor de folosit si au dimensiunea potrivita.

feribalint fara suparare dar LG e praf din toate punctele de vedere, au scos niste panarame de telefoane(din punct de vedere hardware) L7, L5, L3 iar ca suport sunt pur si simplu varza. Sa nu faci tu update la ICS pentru Optimus 2X si Black... Vorbim de doua telefoane nu 10,  unul flag ship-ul tau iar altul middle end.

Am vazut ca la olimpiada ii fac reclama la greu la Optimus 4X si la panaramele alea, sfatul meu e sa ramana la televizoare ca pe partea de telefoane nu au nici o treaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate