Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Apollo Residence Berceni

- - - - -
  • Please log in to reply
2027 replies to this topic

#19
rusu_srn

rusu_srn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.02.2010

View Postalexmitzu, on 10th June 2012, 17:37, said:

un mic update cu poze pentru cei interesati.
Cateva intrebari:un balcon se pot inchide?( cel de la dormitor)
interioarele de la blocul 1 sunt gata?
au tras utilitatile(apa, canal, gaz, electricitate)?
asfaltul pe strada?

#20
Pope21

Pope21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.06.2012

View Postrusu_srn, on 10th June 2012, 18:40, said:

Cateva intrebari:un balcon se pot inchide?( cel de la dormitor)
interioarele de la blocul 1 sunt gata?
au tras utilitatile(apa, canal, gaz, electricitate)?
asfaltul pe strada?
Mi-am luat si eu un apartament in APollo si sunt foarte incantat. In primul rand ma bucur ca oamenii sunt seriosi si respecta termenele de executie. Ca sa raspund la intrebarile tale din ce stiu eu nu prea se poate inchide niciun balcon. In multe apartamente s-a tencuit, s-a varuit si s-a pus gresia si faianta. Au sapat deja pentru utilitati: apa, canal si gaze. Asfaltul inteleg ca in curand va fi turnat.

#21
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
@rusu_srn asa cum zicea si pope21 lucrurile se misca bine, desi la inceput am avut emotii, acum nu mai am. nu cred ca va fi o problema sa inchizi un balcon atata timp cat respecti arhitectura: adica termopan alb (fac o paranteza, am fost in militari, unde toate termopanele sunt maro, si s-au mai trezit unuii si au inchis balcoanele cu termopan alb... mi se pare tiganie...) strada a fost nivelata inainte de alegeri, lipsa asfaltului este doar in fata complexului, cca 15-20m. in interiorul complexului din ce am inteles eu va fi pavat, nu stiu daca se turna bitum.

@pope21, felicitari pentru achizitie. ma bucur ca vom fi vecini. daca te muti in blocul 1 lasa-mi te rog pe PM datele tale de contac, vreau sa mai vb una alta.

#22
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
poze noi cu blocul 1, calde, astazi postate: http://www.apollores...idence-berceni/

#23
alexandrucalin

alexandrucalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.05.2012

View Postalexmitzu, on 10th June 2012, 17:37, said:

un mic update cu poze pentru cei interesati.
Pana acum arata bine :)

Maine ma mai duc si eu sa vad cum stau treburile , oricum pana la anul cand o sa fie gata si blocul meu mai este :)

De asfaltarea strazii / strazilor ai aflat ceva ?? Daca si cand se va face ?

#24
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
Vad ca se misca repede, cand am fost acolo sa vad un ap prin Apr. acoperisul nu era gata, interiorul exteriorul nu erau tencuite. Din ce am vazut in pozele postate de ei imi place cum este iluminat ap de la ultimul etaj.
Foisorul si tot spatiul ala verde face parte din ansambu?

#25
alexandrucalin

alexandrucalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.05.2012

View Postrecl-sr, on 23rd June 2012, 00:25, said:

Vad ca se misca repede, cand am fost acolo sa vad un ap prin Apr. acoperisul nu era gata, interiorul exteriorul nu erau tencuite. Din ce am vazut in pozele postate de ei imi place cum este iluminat ap de la ultimul etaj.
Foisorul si tot spatiul ala verde face parte din ansambu?
Nu face parte , poza e facuta de asa natura sa para mai frumoasa :)

#26
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
se misca repede, intradevar, sambata am fost si eu pe acolo sa-mi aleg usile si parchetul si am vazut ca deja au curatat terenul pentru a incepe blocul 3. poza aia cu foisorul este facuta sa-ti ia ochii. Foisorul exista si patiul de joaca pt copii exista insa sunt in incinta fabricii GriSport, la fel si colectia de pasari de curte: fazani, gainise, bibilici etc...

#27
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 25.01.2012

View Postalexmitzu, on 25th June 2012, 19:35, said:

se misca repede, intradevar, sambata am fost si eu pe acolo sa-mi aleg usile si parchetul si am vazut ca deja au curatat terenul pentru a incepe blocul 3. poza aia cu foisorul este facuta sa-ti ia ochii. Foisorul exista si patiul de joaca pt copii exista insa sunt in incinta fabricii GriSport, la fel si colectia de pasari de curte: fazani, gainise, bibilici etc...

Ce fel de usi si parchet sunt incluse?

#28
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012

View Postgicafranaru, on 25th June 2012, 20:38, said:

Ce fel de usi si parchet sunt incluse?

usile sunt de la Mattrom (showroom in club ZAR de la Mihai Bravu), usi facute la BC. o sa gasesti site-ul si iti alegi din catalogul lor. mi se par super ok. inclusiv cea de la intrare care are un sistem de inchidere ffff bine facut. mi-a placut si cea de la intrare nu o voi schimba.

View Postalexandrucalin, on 22nd June 2012, 23:18, said:

Pana acum arata bine :)

Maine ma mai duc si eu sa vad cum stau treburile , oricum pana la anul cand o sa fie gata si blocul meu mai este :)

De asfaltarea strazii / strazilor ai aflat ceva ?? Daca si cand se va face ?

despre asfaltare am gasit urmatorul link http://www.noulpopes...aza-asfaltarea/
Doamne ajuta sa se intample tot ce zic ei acolo :)

#29
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
ieri am trecut iar pe la complex, lucrurile stau cam asa:
* blocul 1: se intra in ultima etapa, adica usi, parchet, centrala, gresie faianta (baile sunt aproape gata la toti), o mansarda aproape finalizata (avea deja usa inchisa cu cheia, cred ca va fi primul vecin mutat in complex);
* blocul 2: la unele apartamente s-a turnat sapa de nivel peste care va fi montat parchetul/gresia dupa preferinte. pe exterior s-a montat deja termoizolatia.
* blocul 3: s-a sapat pentru fundatie, din ce am vazut au montat fierbetonul pentru temelie, inca nu s-a cofrat.

in fata blocului 1 era sapata o groapa si era un escavator acolo, ma gandesc ca vor face o camera speciala pentru conectarea la apa si canalizare.

#30
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
@ alexmitzu

Initial am vrut si eu sa iau in Apollo numai ca o anumita gentie nu prea stie sa vanda si agseaza potentialii clienti.
Sa ma convinga sa dau mai repede taxa de rezervare au incercat sa ma duca cu zaharelul spunadu-mi ca dezvoltatorul nu vinde prin prima casa decat ap din primul bloc, eu nici macar nu incepusem sa strang toate hartoagele pt banca, eram la capitolul prospectare. Asa ca am spus pas.
La Metropolitan am ajuns in urma unui targ imobiliar si datorita unui agent de vanzari cu multa limbarita si entuziasm, recunosc ca in Metropolitan m-a dat pe spate balconul foarte spatios, si modul in care este compartimentat (simplu, util si bucatarie inchisa).

Tot odata m mai vazut pe topicul creat de tine ca era cineva care avea de comentat ca ne cumparam apartamente in ''Cuca Macaii'' este problema noastra de unde le cumparam, eu sunt din jud Calarasi si conteaza foarte mult pt mine sa fiu aproape de Autostrada .
De unde locuiesc acum pana in Popesti fac maxim 60m.
Mesajul l-am postat si aici (n.r Metropolitan) si il voi posta si in topicul tau (n.r Apollo). Discutiile legate de Apollo ar fi bine sa fie purtate strict in topicul dedicat , nu are rost sa facem offtopic aici, sau sa ma apuc sa discut de Metropolitan in topicul Apollo.

In rest multumim pt urari, bafta si tie.

#31
aniellamunteanu

aniellamunteanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.06.2012
Buna ziua,

am vazut pe site-ul Apollo ca mai sunt doar citeva ap. libere in blocul 1 si 2. Aveti idee restul sunt vandute sau doar o parte vandute si altele doar rezervate? Blocul 1 si 2 sunt legate la utilitati ( apa, canalizare, gaze)?

#32
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012

View Postaniellamunteanu, on 5th July 2012, 14:17, said:

Buna ziua,

am vazut pe site-ul Apollo ca mai sunt doar citeva ap. libere in blocul 1 si 2. Aveti idee restul sunt vandute sau doar o parte vandute si altele doar rezervate? Blocul 1 si 2 sunt legate la utilitati ( apa, canalizare, gaze)?

din ce stiu eu majoritatea sunt luate prin Prima Casa, deci pana acum sunt doar rezervate/antecontrat semnat.
tevile sunt trase, am inteles ca in 2-3sapt se vor intepa la conducta principala. sunt utilitati in zona asta de Popesti: Apa Nova, Enel, Distrigaz.

poze noi publicate de dezvoltator: http://www.apollores...idence-berceni/

#33
aniellamunteanu

aniellamunteanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.06.2012

View Postalexmitzu, on 6th July 2012, 17:34, said:

din ce stiu eu majoritatea sunt luate prin Prima Casa, deci pana acum sunt doar rezervate/antecontrat semnat.
tevile sunt trase, am inteles ca in 2-3sapt se vor intepa la conducta principala. sunt utilitati in zona asta de Popesti: Apa Nova, Enel, Distrigaz.

poze noi publicate de dezvoltator: http://www.apollores...idence-berceni/


Multumesc pentru raspuns. Aveti idee daca in zona unde este amplasat Apollo sunt fluctuatii de tensiune - si asta deoarece am vazut, in alte discutii, ca exista intreruperi dese si destul de lungi ( aprox. 1 ora)

#34
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
sincer referitor la curent nu stiu ce sa zic. eu stiam ca problemele cu lumina sunt in Popesti in zona Oltenitei nu aici pe Soseaua Berceni. Vom vedea doar cand ne vom muta, sau cand se muta vecinii din blocul 1.

#35
aniellamunteanu

aniellamunteanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.06.2012

View Postalexmitzu, on 7th July 2012, 19:55, said:

sincer referitor la curent nu stiu ce sa zic. eu stiam ca problemele cu lumina sunt in Popesti in zona Oltenitei nu aici pe Soseaua Berceni. Vom vedea doar cand ne vom muta, sau cand se muta vecinii din blocul 1.


Sa inteleg ca in blocul 1 nu s-a mutat nimeni? Nu este dat inca in folosinta?? Din foto postate pe site-ul lor parea a fi gata. Care este, cu aproximatie, distanta intre statia metrou D.Leonida si complex? Multumesc

#36
Pope21

Pope21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 04.06.2012
Pana la metrou sunt maxim 4 minute de mers pe jos in ritm lejer.
Din ce am inteles primii locatari se vor muta in august.

View Postaniellamunteanu, on 8th July 2012, 20:47, said:

Sa inteleg ca in blocul 1 nu s-a mutat nimeni? Nu este dat inca in folosinta?? Din foto postate pe site-ul lor parea a fi gata. Care este, cu aproximatie, distanta intre statia metrou D.Leonida si complex? Multumesc


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate