Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Apollo Residence Berceni

- - - - -
  • Please log in to reply
2027 replies to this topic

#1
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
Salut,

am cautat aici pe formul, iar acest ansamblu inca nu avea un topic deschis, asa ca il deschid eu acum, sa fie intr-un ceas bun! :)
Ansamblul este pe site-ul celor doua agentii care opereaza in zona sudica: Premier si Sud Rezidential. Eu mi-am rezervat un apartament cu 3 camere in blocul 2.
Lucrarile par a fi de calitate, caramida, structura de beton armat etc.
Nu sunt implicat in tranzactii imobiliare, deci daca am o impresie buna, va rog sa nu mi-o luati in nume de publicitate.
Caut si alte persoane interesate de schimb de impresii sau daca vom fi vecini, discutii despre organizarea complexului.

Multumesc,
Alex

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Sa-l stapanesti sanatos, dar, deocamdata doar l-ai rezervat, nu si cumparat...

Ar fi insa foarte util sa dai cateva informatii despre acest complex, in primul rand de locatie (asa cum se procedeaza pe aceasta arie de pe SP).
Problemele zonei le cunosti?

#3
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Bine ca nu e Apollo residence ferentari. Luati frate garsonerii si apartamente la Cuca Macaii!

#4
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,797
  • Înscris: 13.08.2008

 e_bulu, on 2nd May 2012, 13:09, said:

Bine ca nu e Apollo residence ferentari. Luati frate garsonerii si apartamente la Cuca Macaii!
Nu cred ca au asa ceva acolo.

http://en.wikipedia....ki/Cuca,_ArgeÅŸ

 colombo2003, on 2nd May 2012, 11:40, said:

Sa-l stapanesti sanatos, dar, deocamdata doar l-ai rezervat, nu si cumparat...
Ar fi insa foarte util sa dai cateva informatii despre acest complex, in primul rand de locatie (asa cum se procedeaza pe aceasta arie de pe SP).
Problemele zonei le cunosti?
Pai deci cum/ ce stapaneste ?
Daca va cumpara prin credit bancar, il va folosi singur/ cu familia, dar de stapanit...il va stapani impreuna cu banca ( pana la radierea ipotecii ).

#5
danpaul78

danpaul78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 21.03.2011

 e_bulu, on 2nd May 2012, 13:09, said:

Bine ca nu e Apollo residence ferentari. Luati frate garsonerii si apartamente la Cuca Macaii!

Si cu ce te deranjeaza pe tine asta ?
In cazul asta iti face tie un bine ... el ia la " Cuca Macaii " si asa raman libere cele din centru pentru tine .

sa le stapanesti sanatos :) :naughty:

#6
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
complexul este prezentat aici: http://www.apolloresidence.ro/ da, corect specificat inca nu e al meu, va fi peste 30 de ani! referitor afirmatia "cuca macaii", doresc sa specific doar ca am metroul IMGB la 2 min pe ceas. in alta ordine de idei ca probleme ale zonei pot mentiona lipsa asfaltarii pe str Amurgului si str Drumul Fermei + IMGB-ul de peste drum, insa compenseaza nivelul constructiilor, majoritatea fiind formate din P+1+2+M si calitatea vecinilor din zona. de cate ori m-am perindat pe acolo am vazut doar masini de corporatii, masini scumpe, ceea ce ma duce direct la gandul la faptul ca am scapat de cocalarii cu 8 clase din cartierele vechi. recunosc ca fiecare padure are uscaturi, probabil voi gasi si acolo cateva. as putea aminti ca acest complex va avea apa curenta si canalizare de la Apa Nova, nu fose septice si puturi de adancime cum am vazut la alte complexe in aceiasi zona.

acum o saptamana starea proiectului era urmatoarea: blocul 1 - s-a trecut la finisaje, agentul de la sudrezidential spune ca la final de iunie se va putea locui acolo, blocul 2 - s-a turna structura de rezistenta la etajul mansardat.

multumesc pentru urarile de bine, celor interesati de zona atasez un print screen cu locatia complexului, din pacate mai sunt foarte putine apartamente din primele 3 blocuri.
va tin la curent cu evolutia lucrurilor.

Attached Files



#7
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012

 colombo2003, on 2nd May 2012, 10:40, said:

Sa-l stapanesti sanatos, dar, deocamdata doar l-ai rezervat, nu si cumparat...

Ar fi insa foarte util sa dai cateva informatii despre acest complex, in primul rand de locatie (asa cum se procedeaza pe aceasta arie de pe SP).
Problemele zonei le cunosti?

salut colombo2003, in primul rand multumesc de urari, sincer apreciez interventia ta in dezbaterea subiectului.
ca si probleme ale zonei nu stiu prea multe decat cele mentionate deja: lipsa asfaltului si implicit a canalizarii apelor pluviale, in primavara cand am fost acolo dupa topirea zapezii nu puteai umbla decat in cizme de cauciuc, insa am vb cu niste localnici din zona si ei aveau promisiuni ca vara asta vor asfalta dupa ce vor trage canalizarea aia. un alt "pericol" ar fi fabrica IMGB, insa din ce am vazut eu pana acum, nu emana gaze urat mirositoare si nici zgomot nu prea face.

am uitat sa va zic, chiar foarte aproape se construieste si complexul Metropolitan Residence Berceni, care au nistre preturi un pic mai mari decat aici, dar ca si spatiu cam la fel.

Daca sunt si alte probleme ale zonei, as fi curios sa le citesc.
zi buna,

#8
alexandrucalin

alexandrucalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.05.2012

 alexmitzu, on 2nd May 2012, 10:10, said:

Salut,

am cautat aici pe formul, iar acest ansamblu inca nu avea un topic deschis, asa ca il deschid eu acum, sa fie intr-un ceas bun! :)
Ansamblul este pe site-ul celor doua agentii care opereaza in zona sudica: Premier si Sud Rezidential. Eu mi-am rezervat un apartament cu 3 camere in blocul 2.
Lucrarile par a fi de calitate, caramida, structura de beton armat etc.
Nu sunt implicat in tranzactii imobiliare, deci daca am o impresie buna, va rog sa nu mi-o luati in nume de publicitate.
Caut si alte persoane interesate de schimb de impresii sau daca vom fi vecini, discutii despre organizarea complexului.

Multumesc,
Alex

Salutare , si eu mi-am rezervat un apartament in blocul 3 pentru un apt cu 2 camere ,

Blocul meu va fi gata la anul in martie

Sper sa tinem legatura ( avand in vedere ca tu te vei muta in iunie probabil )

#9
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012

 alexandrucalin, on 23rd May 2012, 22:09, said:

Salutare , si eu mi-am rezervat un apartament in blocul 3 pentru un apt cu 2 camere ,

Blocul meu va fi gata la anul in martie

Sper sa tinem legatura ( avand in vedere ca tu te vei muta in iunie probabil )

eu am apartamentul de 3 camere de la etajul 2 din blocul 2, conform celor spuse de dezvoltator, acest bloc va fi finalizat in luna august, dar si-au luat o luna marja, urmand sa semnez contratractul de vanzare cumparare pana la 1 oct.
daca ai depus deja actele la banca, plateste acel comision pentru promisiunea de garantare: 0.15% din jumatatea valorii creditului. astfel fondul iti pastreaza banii 18luni, chiar daca programul se incheie sau raman fara bani. eu am platit acest comision si stau mai linistit. in weekend ma duc sa vad cu merg lucrarile la blocul 1 care ar trebui dat in folosinta la finalul lunii iunie. m-ar interesa sa vad niste finisaje :)

bineinteles ca pastram legatura, va trebui sa ne organizam acolo: contracte cu distribuitorii de cablu, net, telefonie, plus contracte pentru gunoi si ce va mai fi nevoie.

#10
stionutz

stionutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 28.05.2012

 alexmitzu, on 25th May 2012, 09:54, said:

eu am apartamentul de 3 camere de la etajul 2 din blocul 2, conform celor spuse de dezvoltator, acest bloc va fi finalizat in luna august, dar si-au luat o luna marja, urmand sa semnez contratractul de vanzare cumparare pana la 1 oct.
daca ai depus deja actele la banca, plateste acel comision pentru promisiunea de garantare: 0.15% din jumatatea valorii creditului. astfel fondul iti pastreaza banii 18luni, chiar daca programul se incheie sau raman fara bani. eu am platit acest comision si stau mai linistit. in weekend ma duc sa vad cu merg lucrarile la blocul 1 care ar trebui dat in folosinta la finalul lunii iunie. m-ar interesa sa vad niste finisaje :)

bineinteles ca pastram legatura, va trebui sa ne organizam acolo: contracte cu distribuitorii de cablu, net, telefonie, plus contracte pentru gunoi si ce va mai fi nevoie.

Poti sa ne pui si noua niste poze ? te rugam .

#11
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
gata, eu mi-am pus prizele, intrerupatoarele, chiuvete, cada si masina de spalat :)
asa cum am promis, am adus si poze noi cu lucrarea. pozele sunt asa: primele cu blocul 2, urmatoarele cu blocul 1, care este spre finalizare.

Attached Files


Edited by alexmitzu, 30 May 2012 - 13:47.


#12
stionutz

stionutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 28.05.2012

 alexmitzu, on 30th May 2012, 14:34, said:

gata, eu mi-am pus prizele, intrerupatoarele, chiuvete, cada si masina de spalat :)
asa cum am promis, am adus si poze noi cu lucrarea. pozele sunt asa: primele cu blocul 2, urmatoarele cu blocul 1, care este spre finalizare.

Bravo tie. Mutumim ptr. poze .Cand o sa poti sa faci si la interior ,te rog . :peacefingers:

#13
alexandrucalin

alexandrucalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.05.2012

 alexmitzu, on 25th May 2012, 09:54, said:

eu am apartamentul de 3 camere de la etajul 2 din blocul 2, conform celor spuse de dezvoltator, acest bloc va fi finalizat in luna august, dar si-au luat o luna marja, urmand sa semnez contratractul de vanzare cumparare pana la 1 oct.
daca ai depus deja actele la banca, plateste acel comision pentru promisiunea de garantare: 0.15% din jumatatea valorii creditului. astfel fondul iti pastreaza banii 18luni, chiar daca programul se incheie sau raman fara bani. eu am platit acest comision si stau mai linistit. in weekend ma duc sa vad cu merg lucrarile la blocul 1 care ar trebui dat in folosinta la finalul lunii iunie. m-ar interesa sa vad niste finisaje :)

bineinteles ca pastram legatura, va trebui sa ne organizam acolo: contracte cu distribuitorii de cablu, net, telefonie, plus contracte pentru gunoi si ce va mai fi nevoie.

Mersi de sfaturi ,

Ieri am primit raspunsul de la fondul de garantare si este totul ok , urmeaza sa platesc comisionul cand primesc actele

#14
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012

 alexandrucalin, on 2nd June 2012, 11:48, said:

Mersi de sfaturi ,

Ieri am primit raspunsul de la fondul de garantare si este totul ok , urmeaza sa platesc comisionul cand primesc actele

sa fie intr-un ceas bun! azi am trecut iar pe acolo, in interior mi-au tencuit, a mai ramas baia. in blocul 1 am vazut apartamente cu gresia si faianta pusa. blocul 1 este aproape finisat la exterior, adica pus polistirenul si plasa peste, urmeaza ultima mana. parca am emotii, gazul si lumina cica sunt la "poarta", insa asteapta aprobarile pentru apa si canalizare.

#15
rusu_srn

rusu_srn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.02.2010

 alexandrucalin, on 2nd June 2012, 12:48, said:

Mersi de sfaturi ,

Ieri am primit raspunsul de la fondul de garantare si este totul ok , urmeaza sa platesc comisionul cand primesc actele

salut.
cat a durat de la depunerea dosarului la banca si pana ai primit raspuns de la fondul de garantare?

#16
alexandrucalin

alexandrucalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.05.2012

 rusu_srn, on 5th June 2012, 13:35, said:

salut.
cat a durat de la depunerea dosarului la banca si pana ai primit raspuns de la fondul de garantare?

Salut , aprox 9-10 zile

#17
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
eu am ales sa lucrez cu BRD desi eram ferm convins ca BCR este banca mea (consultantul mi-a lasat impresia ca vrea sa ma traga in teapa si am renuntat la ei).
la mine a durat foarte putin pentru ca am facut din timp actele: intern la mine pt adeverinte 2 zile, la banca aprobarea financiara 3 zile, si inca 2 sapatamani aprobarea de la fond, plus inca un drum la banca pentru plata comisionului pentru promisiunea de garantare. pot sa zic ca BRD mi-a creat un WAU Experince, s-au miscat mai repede decat credeam.

#18
alexmitzu

alexmitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 09.02.2012
un mic update cu poze pentru cei interesati.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate