Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Muzica si filme pentru copil

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
zeltera

zeltera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2009
Sunt tatal unui copil de 2 ani jumate si locuiesc in afara romaniei. Sunt in cautare de muzica si filme pentru aceasta varsta (2-4 ani) in limba romana. De unde pot downloada (nu ma refer la downloaduri ilegale, ci la locuri de unde pot cumpara online) muzica pentru copii?

As vrea deasemeni si filme dublate in limba romana (nici nu stiu ce e acum la moda in Romania, niste sugestii sunt binevenite) si niste spectacole, video + audio, pentru copii (dansuri, cantece, emisiuni tv, dvd-uri etc.

Multumesc

#2
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009

View Postzeltera, on 29th April 2012, 01:49, said:

Sunt tatal unui copil de 2 ani jumate si locuiesc in afara romaniei. Sunt in cautare de muzica si filme pentru aceasta varsta (2-4 ani) in limba romana. De unde pot downloada (nu ma refer la downloaduri ilegale, ci la locuri de unde pot cumpara online) muzica pentru copii?

As vrea deasemeni si filme dublate in limba romana (nici nu stiu ce e acum la moda in Romania, niste sugestii sunt binevenite) si niste spectacole, video + audio, pentru copii (dansuri, cantece, emisiuni tv, dvd-uri etc.

Multumesc
Tom si Jerry va ramane preferatul copiilor.

Nu-i pune de la varsta asta desene animate cu roboti care se dau acuma pe cartoon network.

#3
ionel.sat

ionel.sat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 26.11.2005
Cantece si versuri pentru copii

#4
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Pe youtube se gasesc multe melodii  gen Alunelu-Alunelu (si multe altele). De asemeni se gasesc si multe desene animate cu povesti romanesti sau dublate in romana.

#5
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Mi-a placut mult idea cu filmele si muzica roamanesca.. Ma bucur ca mai exisata si oameni care desi au plecat din Romanai, banuiesc nu pt ca erau multumiti de viata de aici, dar nu isi uita radacinile si vor sa isi invete copii.
On topic
De ce nu vorbesti cu operatorul de cablu sa iti bage si TVR International?
Sau scrie direct la TVR sa te invete aia cum ii poti receptiona, ca la o adica e si interesul lor..
Amicii mei "cangurii" sau "artarii" mi-au zis ca asa au procedat...
In plus cineva mi-a zis ca tvristi vor sa faca si niste platforme on line, dar tot timplul, nu doar cum a fost la Eurovisionul de anul asta, la care, sincer, nu m-am uitat..

#6
zeltera

zeltera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2009
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Varianta TVR cam iese din discutie (nu am cablu TV, receptionez numai ceea ce se emite prin eter, adica 2-3 posturi locale, si nici nu ma intereseaza conectarea la cablu, deoarece uitatul la TV mai mult de o ora pe zi o consider pierdere de timp, iar daca exista canale pe tv, sigur or sa fie vizionate, ca, de, e greu sa te abtii sa folosesti ceva ce ai).

Intre timp m-am descurcat cu youtube - Tigru si Plush, 101 dalmatieni si dumbo au fost acceptate. Deasemeni tom and jerry a fost acceptat. Ca adult, revazand tom and jerry sunt destul de nemultumit de nivelul de violenta din acest film (tot timpul cineva bate/chinuie pe cineva).

Ceea ce nu am reusit sa gasesc pe youtube sunt spectacole pentru copii. Are cineva un link de youtube cu asa ceva?

#7
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 21.04.2012
Of, nu mai terminam cu "corectitudinea politica" - pana si la desenele animate ?!  Exista desene animate actuale mult mai violente decat Tom si Jerry...eu nici in natura n-am vazut pisica sa coabiteze cu un soarece, decat in cazurile anormale  :rolleyes:

Asa cum nici eu n-am ramas "marcata" de povestile copilariei desi includeau "violenta" (daca stau sa ma gandesc, cred ca nici Creanga n-ar trece pragul de violente stabilit in zilele noastre), nu cred ca fetita mea o sa aiba vreo problema - mai degraba o feresc de emisiunile TV. Nu poti creste un copil sub un clopot de sticla, trebuie sa stie ca exista si rau in lume.

Scuze de off-topic.  :console: si revenind la subiect :

http://www.musicforkids.ro/

#8
whaddafun

whaddafun

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2016
Sunt multe canale cu cantece pentru copii pe Youtube.

Ex:

http://www.youtube.c...hx4NgvPQniOZoFA
https://www.youtube....eceCopiiTraLaLa

Edited by whaddafun, 20 April 2016 - 14:12.


#9
SuckMyBulleT

SuckMyBulleT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.06.2007
fetitia mea de 2 ani este fascinata de acest gen de filmulete...ce este interesant este ca si invata limba engleza...numara pana la 10 in engleza si stie 5 culori...mai multe decat in lb romana.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M5EDvChW1V0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by SuckMyBulleT, 13 August 2017 - 21:57.


#10
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
TraLaLa pe youtube e la ora actuala cel mai bogat canal in muzica si filmulete in limba romana. Eu n-am gasit necesar sa ii dau altceva mai mult decat atat pana acum, are 2 ani si 3 luni. Cateva cantecele pe zi mi se par mai mult decat suficiente. Are timp toata viata sa se uite la TV.

#11
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
noi am descarcat de pe youtube pentru uz offline... uneori mai cade netu si semnalul tv.

#12
SuckMyBulleT

SuckMyBulleT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7xb7yKwUERo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
SuckMyBulleT

SuckMyBulleT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eKDTUpKpc4g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate