Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Blackberry 9790

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
drastique

drastique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 31.03.2009
detin de putin timp acest model si un lucru ciudat se petrece. apes pe butonul de blocare a ecranului se inchide ecranul dupa 3-4 secunde se deblocheaza si ramane deschis. nu mai intra in stand by. e nevoie sa ii scot bateria dupa se blocheaza normal..daca il folosesc o vreme, iar nu il bot bloca...o fi de la vreun soft?

#20
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Tine apasat tasta A ca sa il blochezi, apoi il deblochezi normal cu butonul de sus.

#21
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Este posibil sa fie o problema de soft. Dar, trebuie sa te intreb - ai vreun obiect magnetic pe langa telefon? Pentru ca daca ai, el se comporta ca si cum ar fi in toc si apoi daca il scoti din toc, se deblocheaza si se aprinde ecranul, bineinteles ca, la un moment dat trebuie sa se blocheze la loc, sau macar sa se stinga ecranul.
Update de soft poti sa ii faci si tu, daca tlefonul nu a fost decodat prost la vreun service de coltul blocului. Daca este luat de la vreun operator si nu a avut interventii in software de la cine stie ce necunoascator, trebuie sa descarci aplicatia Desktop Manager, sa o instalezi si apoi sa conectezi telefonul la computer. Aplicatia iti va cauta si reda un mesaj in cazul in care exista o versiune mai noua de software.
Altfel, poti sa-i faci un back-up la contacte si alte informatii utile (note, mesaje, calendar, etc) si ii dai o resetare generala (wipe handheld). Apoi iti pui informatiile la loc (restore from back-up) si vezi daca se mai manifesta problema.
Bafta!

#22
drastique

drastique

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 31.03.2009
de o perioada de timp mi s-au sters toate pozele din telefon si nici nu mi se salveaza cele pe care le fac..in telefon nu am nicio poza. cand conectez telefonul prin usb la un laptop imi apar toate pozele. nu am card de memorie si nici memoria incarcata. cam ce e de facut?

#23
generic40

generic40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.01.2008
stie cineva cum se poate accesa un cont de windows live mail (sau outlook express - dintr-o retea locala) de pe telefonul mobil (blackberry 9790)?

multumesc!


nu este vorba de mobile.live.com ci de windows live mail (microsoft outlook 2010 sau outlook express), server pop3 cu un ip intern

multumesc din nou!

rog un moderator sa stearga postarea mea anterioara, cea  pe care a si blocat-o, dealtfel;

multumesc!

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
microsoft outlook si outlook express sunt softuri pentru gestionarea conturilor de email asa ca nu le poti accesa decat daca ai acces pe calculator din exterior si utilizezi calculatorul ca si cand ai fi in fata lui.
server pop3 cu un ip intern - este cumva adresa corporatista de email? Daca da, doar ei iti pot spune cum accesezi din exterior acea adresa de email si daca e posibil sa o faci si de pe telefon.

Edited by MembruAnonim, 20 November 2013 - 09:14.


#25
generic40

generic40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.01.2008
da, e adresa de mail de firma; ar trebui intervenit undeva pe server pentru asta? si daca da, stie cineva unde?

multumesc

#26
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
daca ip-ul este intern atunci nu-l prea poti accesa din internet, doar din reteaua locala.
vorbeste cu administratorul de retea, el iti poate spune cum sa-ti citesti mailul pe mobil

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgeneric40, on 20 noiembrie 2013 - 09:36, said:

da, e adresa de mail de firma; ar trebui intervenit undeva pe server pentru asta? si daca da, stie cineva unde?

multumesc
In firma aia umbla cine vrea, cand vrea, unde vrea, pe server? Singura posibilitate este sa mergi la I.T. sa-ti faca sa mearga emailurile pe telefon.

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Topicul de ieri ti-a fost inchis ptr ca nu ai postat in topicul dedicat ptr telefonul tau - adica asta - http://forum.softped...lackberry-9790/
Tu ai deschis iar altul...

#29
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,189
  • Înscris: 07.08.2003
Am un BB9790 si am probleme cu castile. Cele originale nu merg sau, uneori, merg foarte prost. Toti cei cu care vorbesc se plang ca nu aud. Cu castile de la un HTC se aude bine, doar ca, atunci cand ating jack-ul se aude un zgomot in casti. De asemenea, cu casti de la un Huawei nu se aude.

A mai intalnit cineva aceasta problema?

#30
VALISTANA

VALISTANA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.03.2008
cel mai slab telefon din toate cate am avut ! problemele au inceput in scurta vreme de la intrarea in posesie ( tel de firma ) supraincalzire procesor, golire baterie insatntanee, ecran blocat, ... ultima problema fatala dealtfel intreruperea totala fara restartare in timpul apelurilor, am incercat la 3 service-uri gsm, nici un semnal incurajator, nimeni nu vrea macar sa il "consulte" mentionez ca un soft curat si actual a fost instalat de curind. m-am reintors provizoriu la mult mai stabilul si de incredere e52... daca aveti idei, asa macar sa stiu de ce a pierit raposatul...
multumesc

#31
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Subscriu, unul din cele mai proaste telefoane pe care le-am avut. Am avut un Sagem (my-x2 parca) ce mergea brici pe vremea cind toata lumea ridea de  Sagem, oricum era un telefon pe care te puteai baza, ceea ce nu se poate spune despre multe modele de BB. Dar sa dai o caruta de bani pe acest BB9790 si sa se comporte in halul asta... E si una din explicatiile pentru care BB este pe pierdere, fiind cu ambele picioare in groapa. O firma emblematica pentru istoria telecomunicatiilor dar condusa de imbecili in ultima vreme.
Am acum Q10 si sunt multumit partial, cu ultimul firmware beta este un telefon decent, dar mai e mult pina departe.
Cit de fan trebuie sa fii ca sa cumperi in continuare BB cind tot ce fac ei este prost? Apple are o baza de fani imensa, dar cind scot un produs e aproape ireprosabil. Pe cind multi au parasit BB pentru iPhone si Android.
Si ca incheiere: mai sunt citeva zile pina in 2014, iar pe BB10 nu se pot rula aplicatii in background, trebuie sa tinute active intr-un frame!!! Imi pare rau de ei, imi place mult Q10, dar BB e o firma care merita sa dispara.

#32
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010
O buna parte din clientii BB se muta pe Windows Phone. WP a facut progrese serioase in ultimii 2 ani. Acu 2 ani radeam de un coleg care si-a luat WP, un Lumia 800. Acum mi-am luat eu un HTC Windows 8x si sunt foarte multumit de trecere de la Android (SGS1). SGS il mai am pe alta cartela in alta retea cu internet activat, tot ce-i trebuie, dar in ultima sapt l-am scos din geanta de 2 ori, pur si simplu nu vreau sa mai fac ceva de pe el.
Predictia mea este urmatoarea - in 2014 WP va castiga inca aprox 2-4% din piata, iar o buna parte din noii veniti (20-30%) vor fi de pe BB!
Urmaresc indeaproape piata SO si de tel si de pc si pot spune ca in ultimul an cel mai dinamic SO a fost WP, urmat de BB si de Ubuntu Phone. iOS e static si Android la fel, doar si-a mai optimizat sistemul (avea nevoie rau de tot). Inovatia reala in ultimul an a fost la WP, BB si Ubuntu. Din pacate BB nu are putere sa se promoveze pe termen lung iar Ubuntu Phone este o gluma haioasa. (Scriu acest mesaj de pe Ubuntu 13.10, care-mi place, chiar daca nu e perfect).

#33
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
Mi am luat si eu asa ceva, cei care l ati avut, ati fost multumiti de el?

Attached Files



#34
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postrinser, on 18 ianuarie 2014 - 19:56, said:

O buna parte din clientii BB se muta pe Windows Phone. WP a facut progrese serioase in ultimii 2 ani. Acu 2 ani radeam de un coleg care si-a luat WP, un Lumia 800. Acum mi-am luat eu un HTC Windows 8x si sunt foarte multumit de trecere de la Android (SGS1). SGS il mai am pe alta cartela in alta retea cu internet activat, tot ce-i trebuie, dar in ultima sapt l-am scos din geanta de 2 ori, pur si simplu nu vreau sa mai fac ceva de pe el.
Predictia mea este urmatoarea - in 2014 WP va castiga inca aprox 2-4% din piata, iar o buna parte din noii veniti (20-30%) vor fi de pe BB!
Urmaresc indeaproape piata SO si de tel si de pc si pot spune ca in ultimul an cel mai dinamic SO a fost WP, urmat de BB si de Ubuntu Phone. iOS e static si Android la fel, doar si-a mai optimizat sistemul (avea nevoie rau de tot). Inovatia reala in ultimul an a fost la WP, BB si Ubuntu. Din pacate BB nu are putere sa se promoveze pe termen lung iar Ubuntu Phone este o gluma haioasa. (Scriu acest mesaj de pe Ubuntu 13.10, care-mi place, chiar daca nu e perfect).
După nouă luni, predicția nu s-a adeverit deloc. WP nu prea crește. Puțin în Europa, dar la nivel mondial stagnează, chiar cu o ușoară scădere.

#35
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 13.01.2013
Le am pe amandoua, dar 9720 pe langa 9790 e un fel de Nokia 108...un plastic ieftin si prost pe el...

http://www.gsmarena....2&idPhone2=5625

#36
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 11.11.2007
Buna!

Detin un atfel de model BB de ceva ani...a functionat fara probleme, utilizat intensiv chiar Posted Image, insa acum ma confrunt cu o problema: a cedat bateria!
Este telefonul meu de suflet si nu stiu de unde pot cumpara o baterie noua, as prefera una originala. Ma puteti ajuta cu sugestii/recomandari?

Multumesc frumos!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate