Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Contaminat cu HIV?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1
mihai_ionut

mihai_ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.04.2012
Buna ziua :( Sunt o persoana slaba de ingeri si numai gandul ma termina. S-a nimerit sa am un fel de bubita, cos sau ce era, in cap si am fost la frizerie sa ma tund. M-a tuns cu masina si vrand nevrand mi-a dat peste acea bubita si mi-a dat sangele. Nu stiu cum e cu masina aia de tuns si ma indoiesc ca se dezinfecteaza in vreun fel.....Mi-e tare frica sa nu fi contactat virusul de la altcineva care s-o fi tuns acolo. Este probabil???

#2
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011

 mihai_ionut, on 27th April 2012, 18:11, said:

Buna ziua :( Sunt o persoana slaba de ingeri si numai gandul ma termina. S-a nimerit sa am un fel de bubita, cos sau ce era, in cap si am fost la frizerie sa ma tund. M-a tuns cu masina si vrand nevrand mi-a dat peste acea bubita si mi-a dat sangele. Nu stiu cum e cu masina aia de tuns si ma indoiesc ca se dezinfecteaza in vreun fel.....Mi-e tare frica sa nu fi contactat virusul de la altcineva care s-o fi tuns acolo. Este probabil???
Stai linistit nu ai nimic ;)

#3
mihai_ionut

mihai_ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.04.2012

 zscf, on 27th April 2012, 18:12, said:

Stai linistit nu ai nimic ;)
Multumesc pentru raspuns!!! De ce credeti asta? Ma gandesc ca nu o fi venit acolo cineva cu HIV sa se tunda, fix astazi si i-a mai dat si sangele cand il tundea fix cu masina aia :D si a rezistat virusul ala atata timp pana a ajuns la buba mea....eh. mai bine m-as investiga pentru paranoia si ipohondrie dar tot stau cu grija, trebuie sa admitem faptul ca se poate transmite foarte usor.....dar nici sa mut frizeria, dentistul si cosmetica la mine in baie nu pot.

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 mihai_ionut, on 27th April 2012, 18:17, said:

Multumesc pentru raspuns!!! De ce credeti asta? Ma gandesc ca nu o fi venit acolo cineva cu HIV sa se tunda, fix astazi si i-a mai dat si sangele cand il tundea fix cu masina aia :D si a rezistat virusul ala atata timp pana a ajuns la buba mea....eh. mai bine m-as investiga pentru paranoia si ipohondrie dar tot stau cu grija, trebuie sa admitem faptul ca se poate transmite foarte usor.....dar nici sa mut frizeria, dentistul si cosmetica la mine in baie nu pot.
fa-ti analizele si stai speriat, chiar da acum nu apare acum poate sa apara dupa 6 luni.

Edited by MarianG, 27 April 2012 - 17:22.


#5
mihai_ionut

mihai_ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.04.2012
Stiam deja asta....daca voiam sa ma sperii mai tare s-ar fi rezolvat pe cont propriu.

#6
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Ai fi cel mai ghinionist om dupa planeta,stai linistit si in plus de asta nu ii macelarie frizeria sa se lucreze in carne vie,daca stai sa despici firul in patru si in autobuz sau taxi poti sa iei la fel de usor.

#7
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011
Sapa'ti groapa, esti terminat.

#8
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011

 mihai_ionut, on 27th April 2012, 18:17, said:

Multumesc pentru raspuns!!! De ce credeti asta? Ma gandesc ca nu o fi venit acolo cineva cu HIV sa se tunda, fix astazi si i-a mai dat si sangele cand il tundea fix cu masina aia :D si a rezistat virusul ala atata timp pana a ajuns la buba mea....eh. mai bine m-as investiga pentru paranoia si ipohondrie dar tot stau cu grija, trebuie sa admitem faptul ca se poate transmite foarte usor.....dar nici sa mut frizeria, dentistul si cosmetica la mine in baie nu pot.
Daca vrei sa scapi de dubii,iti faci un test  si gata.

#9
mihai_ionut

mihai_ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.04.2012
Testul e irelevant sub 6 luni, apoi oricum trebuie sa-l repeti pana la 1 an ca sa fii sigur.

Era vorba ca m-am trezit cu sange in cap de la masina de tuns.....daca i-a mai dat cuiva sangele inainte, Doamne fereste!

#10
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 zscf, on 27th April 2012, 18:25, said:

Daca vrei sa scapi de dubii,iti faci un test  si gata.

Dupa 6 luni doar ca sa fie sigur...

Intre timp, poti sa sapi o groapa , cumperi loc de veci...etc. .... :console:      :rolleyes:

Lasand gluma la o parte, desi nu e 100% exclus, probabil ca ai cam aceleasi sanse sa castigi la loterie o suma mare decat sa fi fost infectat de la asa ceva. Daca cumva frizeria era localizata prin tarile mentionate in top pe lista asta, eu zic sa stai linistit  :thumbup:

#11
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 mihai_ionut, on 27th April 2012, 18:11, said:

Este probabil???

foarte puțin probabil.
Dacă vrei să fii sigur, vezi la mama Omida.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate