Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#1063
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@lupull: MT6575 < MT6577 < MT6577T
In continuare recomand Lenovo P770, iar pe luni sper sa primesc o actualizare de pret si sa ajunga in tara la maxim 1100 lei.

@redbull: Si eu tot de Maps cu modulul de navigatie sunt multumit, iar intr-adevar singurul inconvenient major, dupa mine, este ca nu stie intotdeauna de numarul strazilor.

@florincristea: Mai degraba un Allview P5 Mini. Nu prea le recomand produsele, insa are un pret bun si garantie 24 luni asigurata local. Nu merita sa te complici cu modele dubioase.

@XrainX: Pe luni sper sa vin cu detalii oficiale legate de pret pentru MT6589, vad ca deja te-a prins febra noului chipset :)

#1064
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View Postrazor1911, on 14 februarie 2013 - 12:16, said:

vad ca deja te-a prins febra noului chipset Posted Image
Asta a fost buna!
Astept peste vreo 2-3 luni sa imi zici ca te bucuri ca am descoperit Miracastul.
Posted Image

Edited by XrainX, 14 February 2013 - 12:34.


#1065
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
N-ai inteles :) Cu totii stim de noul chipset si de functiile lui, insa observ ca in ultimele postari numai de asta ai scris, semn ca e din ce in ce mai rau :D

#1066
icincan

icincan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2002

View Postrazor1911, on 14 februarie 2013 - 12:16, said:

@lupull: MT6575 < MT6577 < MT6577T
In continuare recomand Lenovo P770, iar pe luni sper sa primesc o actualizare de pret si sa ajunga in tara la maxim 1100 lei.

Ceva scaderi similare si pentru HTC ONE SU? Vad ca pe la "concurenta"  au mai scazut preturile.
Ai idee daca HTC mai scoate ceva nou in gama dual sim?

#1067
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Luni aflu cand isi reiau magazinele partenere, furnizorii si producatorii, activitatea.

#1068
icincan

icincan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2002

View Postrazor1911, on 15 februarie 2013 - 00:21, said:

Luni aflu cand isi reiau magazinele partenere, furnizorii si producatorii, activitatea.
Multumesc !

#1069
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Multumesc de raspunsuri/info , insa in prezent tatonez piata , deocamdata am 2 abonamente rcs/vodafone ( la vodafone as vrea sa renunt din cauza calitatii semnalului , sa vad ce raspuns primesc de la OPC )
Pacat insa ca acel dual-core MK6577T nu lucreaza 3G decat pe 1 singur sim , poate viitorul quad-core va lucra/functiona pe ambele sim-uri cu 3G , ca sa numai scriu de 4G
Din cate am inteles se doreste a se folosi de la anul noul standard ( 4G ) si de catre operatori nostri mobili
Pe undeva punerea in practica a noului standard anul viitor mi-se pare identica cu actuala situatie practica a dvb-t-ului din RO , fiindca si in acest domeniu se doreste trecerea la un nou standard dvb-t2 , insa practic in prezent nu se poate receptiona in conditii optime actualul dvb-t in capitala ( ce sa mai zic de restul tarii )
Oare cei din institutiile abilitate pot trece chiar in halul asta cu vedere astfel de situati ( scuze de off-topic ) ?

#1070
ionut1483

ionut1483

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 01.08.2012
Salut,
Ce parere aveti de Jiayu G2S?
Am un Zopo ZP300, dar este prea mare si evident se poate sparge mai usor, ceea ce sa si intamplat. Vreau ceva cu ecran de  4 inch dar si de calitate(sa se vada ca si la Zopo) si daca se poate si o baterie acceptabila.
Nu vreau Lenovo P770. E prea mare.

#1071
Mihaela_Iordache

Mihaela_Iordache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 07.11.2011

View Postlupull, on 15 februarie 2013 - 13:32, said:

Din cate am inteles se doreste a se folosi de la anul noul standard ( 4G ) si de catre operatori nostri mobili
Deja in Romania exista semnal 4G, suntem printre primele tari din lume la capitolul asta.

In alta ordine de idei, un dual-sim low-cost, pana in 700 de lei, de preferat la emag sau un magazin asemanator, gasesc? E pentru tata deci nu trebuie sa aiba briz-brizuri.

#1072
icincan

icincan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.09.2002

View Postlupull, on 15 februarie 2013 - 13:32, said:

Multumesc de raspunsuri/info , insa in prezent tatonez piata , deocamdata am 2 abonamente rcs/vodafone ( la vodafone as vrea sa renunt din cauza calitatii semnalului , sa vad ce raspuns primesc de la OPC )
Pacat insa ca acel dual-core MK6577T nu lucreaza 3G decat pe 1 singur sim , poate viitorul quad-core va lucra/functiona pe ambele sim-uri cu 3G , ca sa numai scriu de 4G
Din cate am inteles se doreste a se folosi de la anul noul standard ( 4G ) si de catre operatori nostri mobili
Pe undeva punerea in practica a noului standard anul viitor mi-se pare identica cu actuala situatie practica a dvb-t-ului din RO , fiindca si in acest domeniu se doreste trecerea la un nou standard dvb-t2 , insa practic in prezent nu se poate receptiona in conditii optime actualul dvb-t in capitala ( ce sa mai zic de restul tarii )
Oare cei din institutiile abilitate pot trece chiar in halul asta cu vedere astfel de situati ( scuze de off-topic ) ?
Ce fel de probleme ai cu semnalul Vodafone?
Cum se misca RCS in Bucuresti?

Multumesc!

View PostMihaela_Iordache, on 17 februarie 2013 - 00:49, said:

Deja in Romania exista semnal 4G, suntem printre primele tari din lume la capitolul asta.

In alta ordine de idei, un dual-sim low-cost, pana in 700 de lei, de preferat la emag sau un magazin asemanator, gasesc? E pentru tata deci nu trebuie sa aiba briz-brizuri.
Probabil un AllView   P5 AllDro (are si pe la Emag)  sau Newman N1 ( il aduce Razor1911 pe la 871 lei)

Edited by icincan, 17 February 2013 - 01:03.


#1073
Mihaela_Iordache

Mihaela_Iordache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 07.11.2011
De Newman N1 n-am auzit, iar P5 de la AllView rulează sistemul de operare Android. Nu mi se pare o variantă ok, Android merge bine pe câteva telefoane, de genul Samsung Galaxy S3, Google Nexus și încă vreo 2. Sigur o să aibă probleme pe AllView, așa că îi zic pas.

De Nokia 308 Asha ce ziceți? Cum se comportă bateria? Pare foarte ieftin...

#1074
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Newman N1 este peste P5 mini oferit de Allview, iar P5 costa 800 lei asadar depaseste bugetul. In locul tau as cumpara N1 din China prin transport standard si i-as da o mica atentie vamesului. Iesi mult mai ieftin daca-l iei de aici.
Android nu este facut sa ruleze doar pe S3, Nexus s.a telefoane high end.

Recomandarea mea: Sony Xperia Tipo sau Asha 308 daca nu vrea / vrei cu Android.

In alta dezordine de idei, am acces la preturile pentru telefoanele cu 6589 (un singur furnizor pe moment, luni restul):
Neo N003 - 1124 lei
Huawei G520 - 1048 lei
TCL P600 - 1387 lei
TCL Y900 - 1312 lei
UMI X2 - 1500 lei
JiaYu G4 - 941 lei

Ce pare interesant de aici: G520-ul si UMI X2. Pretul pentru JiaYu G4 pare ciudat, nu ma pronunt inca.

#1075
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Cand mai pui preturi de telefoane pune si tu macar diagonalele. Abia dupa aia userul incepe sa caute si alte detalii.

#1076
mf_iones

mf_iones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 07.01.2007

View Postredbull_666666, on 14 februarie 2013 - 09:45, said:

prietene cred ca esti ''picat ''aici...degeaba aici dezbatem destul de serios problea telefoanelor  android dual sim si vi tu sa ne spui de nokia x1-o1 si varianta cu al 2-lea telefon/.......daca te-ai fi uitat si peste celelalte 58 de pagini ai fi citit ca cei de aici au trecut deja la pasul urmator...si nu mai vor 2 tel....defapt asta era si ideea de a nu mai avea 2 -tel..si vi tu acuma sa ne spui ce ''gandire limpede'' ai si ce sfaturi bune ne dai cu tel tau care tine 8 zile....cauta un alt site /forum si invata pe cineva de acolo...aici santem cu un pas inainte.......si nu mai umple pagina cu prostii...citeste putin inainte sa scrii ceva....si sa iti dai cu parerea......LA REVEDERE....

Nu cred sa fim prieteni - prietenii pe care ii am stiu ca "vi" se foloseste cu "voua" (voua vi se pare), iar pentru "tu" se foloseste "vii" (vii tu acum nu "acuma"); de asemenea, eu impreuna cu prietenii mei facem parte din generatia care a invatat ca se scrie "sintem", ca apoi, prin 1992-1993, sa invatam ca Academia Romana a decis trecerea la "suntem" (poate, in viitor, datorita generatiei tale, Academia Romana va decide trecere la "santem" - orice ar fi eu ma voi conforma)
Nu stiu care dintre noi este "picat" pe aici - citeste titlul de la prima pagina ("Cel mai bun telefon dual sim" - nu vad cuvantul "Android") si, de asemenea, vezi despre ce tip de telefoane era interesat userul florincristea, cel caruia i-am raspuns - Celkon C3333 si iNOMU dual sim.
Sa stii ca eu citesc putin mai mult inainte sa scriu ceva sau sa imi dau cu parerea. Daca ai fi fost mai atent cand ai citit ce am scris, ai fi inteles ca am 2 numere de telefon mobil (Vodafone si Cosmote) pe care le folosesc doar pentru vorbit si inca un numar de telefon mobil (Digi Mobil) la care am activat o optiune de internet pe mobil. Daca te mira faptul ca am 3 numere de telefon, sa stii ca unii mai primesc de la serviciu si abonamente de telefonie mobila.
LAREVEDERE! (Se pune !  nu .... )

P.S. (post-scriptum): atentie si la ceea ce se numeste cacofonie "MA REFER LA FAPTUL CA CASELE/BLOCURILE"

#1077
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postionut1483, on 16 februarie 2013 - 20:13, said:

Salut,
Ce parere aveti de Jiayu G2S?
Am un Zopo ZP300, dar este prea mare si evident se poate sparge mai usor, ceea ce sa si intamplat. Vreau ceva cu ecran de  4 inch dar si de calitate(sa se vada ca si la Zopo) si daca se poate si o baterie acceptabila.
Nu vreau Lenovo P770. E prea mare.
Nu-i rau! Procesor la 1,2 dual core, RAM 1 Gb, baterie suficient de mare raportat la diagonala ecranului de 4 inch. Poate fi o alternativa pentru cei ce doresc un telefon cu dimensiuni putin mai mici. Nu stiu cat de fiabile sunt modelele de la Jiayu.

View PostMihaela_Iordache, on 17 februarie 2013 - 01:44, said:

De Newman N1 n-am auzit, iar P5 de la AllView rulează sistemul de operare Android. Nu mi se pare o variantă ok, Android merge bine pe câteva telefoane, de genul Samsung Galaxy S3, Google Nexus și încă vreo 2. Sigur o să aibă probleme pe AllView, așa că îi zic pas.

De Nokia 308 Asha ce ziceți? Cum se comportă bateria? Pare foarte ieftin...
Newman N1 este un telefon excelent, peste P5, la un pret rezonabil, cu Android 4.0.4.  La Samsung, Nexus etc. cateva sute de lei costa numai firma. Merita un telefon 2.000-2.500 lei doar ca scrie pe el Samsung? Huawei Honor 2 il bate pe fitosul S3, la aproape jumatate de pret.

#1078
ionut1483

ionut1483

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 01.08.2012
Uitati ce am gasit azi din intamplare:
http://www.pcgarage....t-rio-r1-white/
Pare interesant....

#1079
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postionut1483, on 17 februarie 2013 - 11:53, said:

Uitati ce am gasit azi din intamplare:
http://www.pcgarage....t-rio-r1-white/
Pare interesant....
Smartphone Gigabyte GSmart Rio R1 White IPS 4inch, 1GHz Dual-Core - la 662 lei - ca despre el este vorba - la prima vedere pare atragator, mai ales prin prisma pretului si a faptului ca are garantie 2 ani. La specificatii seamana cu Lenovo A789, doar ca are bateria mai slabuta (1.500 mAh fata de 2.000). Va trebui sa-l incarcati zilnic si sa va mai cumparati un incarcator pentru autoturism si unul pe care sa-l tineti la serviciu. :)

#1080
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Cu cat marginile ce inconjoara displayul sunt mai inguste, cu atat tehnologia este mai recenta si mai performanta.
Degeaba ai un telefon de 4 inchi daca marginile alea sunt atat de groase incat il fac la fel de mare ca unul de 5.
Anul asta vom vedea telefoane cu margini mai groase sau mai subtiri iar asta va va spune si care are dimensiuni finale mai mici si cat de moderna e tehnologia.
La Gsmart ala, un sfert de telefon e doar rama.

Uite aici tehnologie quad core, display de 5 inchi si 1080p la un pret anuntat de 160$ in China, pentru a putea compara marginile cu acel Gsmart.
Attached File  sheng-x7-quad-core-1080-spy-photos.jpg   43.85K   41 downloads

Edited by XrainX, 17 February 2013 - 14:00.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate