Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce trebuie sa fac daca mi-am schi...

Firma de prestari servicii a facu...

Reparare aplica LED

Trapa nu se inchide
 Tv care sa suporte aplicatie i.p....

Pareri polistiren expandat Adeplast

beneficiar card de energie

Casuta vocala pe roaming
 Cutii transport conectabile

Siguranta banilor in banci / Sfat...

pc cu 2 monitoare legate cu cablu...

Tractare vehicul neinmatriculat
 Ce inseamna aceste informați...

Dosar de daune Euroins

Alimentare navigatie auto

e60 probleme audio

Diferenta cicatrici.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

tzibman

tzibman

Member

• Grup: Members
Buna ziua!
Un medic poate face diferenta dintre cicatricea unei operatii de apendicita si cea a uneia de criptorhidie? Aceasta este destul de veche. Am o cunostinta care vrea sa dea la o academie militara, insa fie se teme fie ii este rusine sa spuna de ce a fost operat avand in vedere ca in sala, la ex. medical cel mai probabil nu va fi singur (vor fi si alti candidati) . Eu i-am spus insa sa aiba grija caci mai are una si in partea stanga , mult mai putin vizibila decat cea din pareta dreapta...
El se gandeste sa spuna medicului ca a avut apendicita cand avea 5 ani.

Edited by tzibman, 26 April 2012 - 14:18.

onlyone

onlyone

- - - GAME MASTER - - -

• Grup: Senior Members
Cred ca si tu poti sa faci diferenta si nu esti medic.
Minciuna are picioare scurte, probabil operatia e trecuta si in fisa lui medicala, daca recunoaste ca a fost operat e posibil sa fie exclus sau care e faza?

Edited by onlyone, 26 April 2012 - 15:15.

tzibman

tzibman

Member

View Postonlyone, on 26th April 2012, 16:15, said:

Cred ca si tu poti sa faci diferenta si nu esti medic.
Minciuna are picioare scurte, probabil operatia e trecuta si in fisa lui medicala, daca recunoaste ca a fost operat e posibil sa fie exclus sau care e faza?
El zice ca medicii se uita tocmai sa nu ai asemenea probleme. Acum daca ai avut si acum nu mai ai asta nu mai stiu.

onlyone

onlyone

- - - GAME MASTER - - -

• Grup: Senior Members
Pai a zis ca nu stie exact de ce nu zice crede ca de rusine. Poate unii nu stiu despre ce e vorba dar poate altii stiu si incep sa faca misto ca nu are OA ... Cred ca asta e de fapt problema

tzibman

tzibman

Member

View Postonlyone, on 26th April 2012, 16:48, said:

Pai a zis ca nu stie exact de ce nu zice crede ca de rusine. Poate unii nu stiu despre ce e vorba dar poate altii stiu si incep sa faca misto ca nu are OA ... Cred ca asta e de fapt problema
Aceasta afectiune se manifesta la multi nou nascuti, caci pana la nastere testiculele sunt situate mai sus si cad abia la nastere sau dupa nastere de acolo si expresia "nu i-au cazut ouale inca", asta e valabil la toti copii, iar la unii acestea pot fi blocate de o piele de exemplu cum e si cazul lui si atunci au nevoie de "ajutor" pentru a-si continua drumul normal pana in scrot.
Ideea e ca cei care nu stiu despre ce e vorba pot crede ca nu are oo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate