Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Unde gasesc "o mare" cu apa limpede, curata?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008
Cred ca s-ar rasuci in mormant saracul Brendon Grimshaw daca ar auzi ce ai tu de zis despre Seychelles. Nu exista apa limpede, vizibilitate de 2-4 m???
Eu m-am intors de o luna din Seychelles si visez in continuare cu ochii deschisi la Anse Source d'Argent, Anse Severe, Anse Lazio, St. Pierre sau Anse Laraie unde vizibilitatea era de 25-30m, iar printre putinele specii de pesti se numarau: Emperor Angelfish, Grouperi, Blue Surgeon, Red Soldier fish, Puffer fish, Moorish idols, Bat fish, Picasso Trigger Fish, Parrot fish, Butterfly fish, Trumpet fish, Orangespine Unicornfish, Spotted toby mimic, Crowned toby, porcupine fish si inca cativa.
Nu stiu ce interese ai sa denigrezi destinatii unice in lume pentru frumusetea lor precum Seychelles pentru ca nicaieri in Grecia nu vei avea plaje cu nisipul alb din Seychelles, stanci de granit de 10 m modelate de apele Oceanului Indian si care pazesc plaje unde nu gasesti tipenie de om (Anse Marron, Coco Beach) si mai presus de toate fauna subacvatica.

Am fost si la Navagio, Myrthos sau Red Beach dar nimic nu se compara cu pozele de mai jos:

Attached Files



#38
cristinel13

cristinel13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.03.2007
eu am vazut apa limpede la Yalta...aproape de noi...

#39
Aldouss

Aldouss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2013
Eu nu inteleg ce intelegi tu prin mare tulbure.Posted Image. Mi se pare normal ca apa marii sa nu fie cristalina dupa ce s-au bagat 1000 oameni in ea. Daca o vrei crystal clear, du-te la rasaarit, poate iti ingheata tot in tine si n-o sa-ti mai trebuiasca alta mare decat a noastra.Posted Image. Sa stii ca si pe litoralul romanesc poti gasi un loc pasnic, unde apa e curata si placuta si te poti incadra intr-un buget rezonabil. Incearca 2 mai si poate nu o sa te lase cu un  gust amar.Posted Image

#40
DY2

DY2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,735
  • Înscris: 13.11.2006
Mai limpede de atat nu am vazut:


[ https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/1016837_10151696456147375_1048325835_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/1004041_10151696456102375_248306981_n.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
nu cred ca am vazut vreodata marea "tulbure" in Turcia... no matter where I've been...

#42
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Recomand Marea Egee din zona Kusadasi (Turcia)!Este de vis!

Edited by mediasettv, 20 October 2014 - 23:20.


#43
seche

seche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 11.06.2011
riviera muntenegreana.este la 800 km de timisoara.apa limpede,clima uscata,preturi mici,mici...

#44
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Din experienta personala, in Tenerife nu este apa limpede, oceanul in general nu este la fel ca Marea Mediterana; cea mai frumoasa plaja este in Cipru, pe langa celebra Ayia Napa mai este si Lady's Mile, langa Limassol...
http://hcbeat.com/20...ons-in-europe/#
http://payload193.ca...1540773_n_o.jpg

Edited by d-ardeleanu, 04 July 2016 - 10:54.


#45
AndreiZ

AndreiZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.08.2007
Sau aici:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d_ao3ZFw6po?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
beastie

beastie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 08.12.2004
Awaroa Bay inlet, Abel Tasman National Park, NZ South Island. De fapt, cam toate plajele din Abel Tasman, inclusiv Kaiteriteri care-i asa, un fel de Costinesti mai putin agitat.

#47
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postiib, on 25 aprilie 2012 - 21:03, said:

Cand aud de insule italienesti ma gandesc la mafie si mizerie (adica arata ca la mahala). Asta e o "stampila" din filme bineinteles Posted Image Oare in realitate pot spera sa gasesc pe acolo o statiune fara cocalarii italieni (ca cei romani oricum sunt peste tot), un loc civilizat? Instinctual ma indoiesc, dar poate am prejudecati prea puternice...

Evident ca greseti, si inca foarte grav. Apa frumoasa gasesti in sardinia, sicilia si cam in multe parti din sudul italiei, Coasta Amalfi, etc. In Sardinia, SIcilia si C. Amalfi am fost, n-am vazut cocalari italieni si nici macar romani. Nici nu se poate compara cu ce se intampla in Ro la Marea Neagra, e un alt nivel.
In plus, in sudul Italiei ai avantajul ca poti manca mai bine ca peste tot in lumea asta :)

#48
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postgiuliani, on 28 iunie 2018 - 11:50, said:


Evident ca greseti, si inca foarte grav. Apa frumoasa gasesti in sardinia, sicilia si cam in multe parti din sudul italiei, Coasta Amalfi, etc. In Sardinia, SIcilia si C. Amalfi am fost, n-am vazut cocalari italieni si nici macar romani. Nici nu se poate compara cu ce se intampla in Ro la Marea Neagra, e un alt nivel.
In plus, in sudul Italiei ai avantajul ca poti manca mai bine ca peste tot in lumea asta Posted Image
+1

#49
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,112
  • Înscris: 06.12.2012
Marea Roșie

[ https://i.imgur.com/avrAbp3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Israel / Eilat -> Foarte ieftin cu Wizzair
Egipt / Taba, Sharm el Sheik

Edited by bv01, 11 February 2019 - 21:14.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate