Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

La mare in ITALIA

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Alghero ne-a placut mult si noua. Am vazut ca sunt scumpe biletele, insa cred ca se vor ieftini in urmatoarea perioada, mi se pare scump vreo 650 de lei /segment fara bagaje.

La Alghero plajele sunt frumoase si intrarea lina in apa. Centrul vechi e foarte frumos cu psoibilitati de petrecere a timpului  liber pe toate gusturile. Daca mergi la final de iunie ziua e lunga, Alghero e orientat spre vest si vei avea parte de soare pana spre ora 22. Eu pana acum nu am am vazut nicaieri un apus de soare mai frumos ca la Alghero Posted Image

Edited by giuliani, 06 December 2018 - 09:38.


#38
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 22.02.2008
anul asta am dat 2200 lei pe bilete (cu reducere 20%) > 2 persoane cu un bagaj de cala mare de 32 kg. e drept, luate la 1 iunie pentru 31 iulie, dar nu cred sa fi fost mult mai ieftine inainte. dar e si foarte comod. in 3 ore practic din otopeni ajungi pe plaja in sardinia. not bad Posted Image

da, apusul e fabulos. mai ales cu un pahar de Vermentino local si o portie de paste cu scoici proaspete. Cum era aia...unele lucruri nu pot fi cumparate...pentru toate celelalte exista ...Posted Image

PS - in ultima poza e plaja despre care vorbeam in postarea anterioara

Attached Files


Edited by DorinuSs, 06 December 2018 - 10:06.


#39
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Noi am stat in 2015 la Hotel Alguer, la doar 3 minute de plaja cealalta, lido di San Giovanni. Avantajul e ca e mai aproape de centru. Mie mi-a placut asa de tare atmosfera de la Alghero incat de atunci am incercat mereu sa gasim locatii care sa aiba un centru vechi unde poti sa iti petreci timpul liber in orice seara dupa ce apune soarele.

Am si eu cateva poze cu apusul si una cu plaja le Bombarde, e relativ aproape si exista un bus pana acolo.

Attached Files

  • Attached File  A1.jpg   35.24K   16 downloads
  • Attached File  A2.jpg   30.16K   18 downloads
  • Attached File  A3.jpg   67.35K   24 downloads
  • Attached File  bombarde.jpg   68.51K   29 downloads


#40
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
Cred ca mai astept cu biletele de avion pana dupa sarbatori, cel mai ieftin am gasit pana acum cam 210E/pers dus/intors dar si cu un bagaj de cala (cam 170E biletul si vreo 80 bagajul). Nu e foarte rau, avand in vedere ca ala direct e vreo 320E fara bagaj de cala. Are o escala de 4h la Milano, dar de diferenta inchiriez masina acolo Posted Image Acum mai studiez la cazare. Perioada cred ca va fi 20-30 iunie. Sa am timp de explorat.

Edited by marcopolo80, 06 December 2018 - 10:55.


#41
tiriflisca

tiriflisca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 17.06.2010
Ma intereseaza si pe mine o cazare in Italia la mare la sfarsitul lunii iulie iceput de august pentru 3 familii cu copii. Am vrea sa inchirier o casa, undeva pe malul marii - sau pana la 500 m de mare, o locatie linistita, fie in zona Rimini, fie Genova.
Multumesc anticipat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate