Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#955
SORIN2B

SORIN2B

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2007
Salut,
stie cineva daca RDS vine in Amara, jud Ialomita, am auzit ca vin la Slobozia? Acum Akta are monopol si servicii de toata jena, atat pentru internet cat si tv. De cateva zile au scos si programele Discovery din ofert digitala si analogica. Daca vin, Akta sigur poate sa puna lacatul la cat de "neprofesionisti" ca sa nu spun altfel sunt.

#956
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,696
  • Înscris: 14.10.2008

View Postfagutzu, on 27 decembrie 2014 - 15:02, said:


Nu stiu daca cineva a facut-o pana acum, dar... CRED CA SE MERITA:  CONDOLEANTE PT.TATAL TAU! In situatia in care s-a intamplat ceea ce ai descris tu.

Au facut-o destui pentru ca am ceva ani de activitate pe forum si e normal. Da, din pacate s-a intamplat ceea ce am descris eu, desi toata viata voi spera ca este doar un vis urat din care urmeaza sa ma trezesc.

#957
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
[ http://i61.tinypic.com/kbyh34.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


ce vedeti mai sus este factura pe luna decembrie la AKTA pt. tv. analogica intr-o localitate aflata la aproximativ 20 km de Slatina(la parintii mei la tara)....dupa ce grila de programe era saraca si nu merita cei 33 de lei, acum au scos si universal channel, discovery, eurosport...le-au inlocuit cu ceva de umplutura si culmea...au mai pus 3 lei in plus la abonament, acesta ajungand la suma de 36 de lei.Posted Image

cei de la AKTA profita ca RDS nu este interesata de mediul rural(unde sunt mii si mii de posibili clienti care-i asteapta...la mine la tara sunt aproximativ 2000 de case, sa zicem ca jumatate au tv, desi cam toata lumea are) si avand monopol isi fac de cap nederanjati de nimeni.

de pe strada mea, toti ma intreaba cand ajunge DIGI(le-am zis sa mai rabde putin preturile de la AKTA ca vine DIGI)...mare greseala, ca acum imi reproseaza mai toti...toti vor sa plece de la AKTA, dar unde Posted Image

pt. parintii mei voi contracta o "farfurie" de la rds(pt. pretul cel mai mic - abonament popular)...in asteptarea marii extinderi a rds-ului care vine, vine...calca totul in picioare...dar sa vedem in ce secol ajung....pt. restul vecinilor, n-am ce sa le fac...nu pot sa le contractez "farfurii" de la rds si lor...sa vina fiecare sa-si ia, de la rds, de la dolce sau ce solutii vor mai gasi.


apropo, stie cineva daca este in prezent o  oferta/promotie pt. clientii noi la rds/serviciul televiziune prin satelit ?? ...sa stiu sa fac pe numele unui parinte comanda, sa nu-l fac tot pe al meu, ca e posibil sa-mi prelungeasca restul serviciilor.



in final, Digi_Helper...o intrebare...are de gand RDS-ul sa intre in rural in acest an 2015 sau aveti alte prioritati ??

Edited by yahell, 03 January 2015 - 15:36.


#958
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,696
  • Înscris: 14.10.2008
La multi ani arabule, fusesi plecat in Dubai cu burta la soare si 22-25 de grade (vara la 45 nu ai cum) si acum te intorsasi.

Eu nu am crezut vreodata in vreo extindere rurala a RDS, sa nu uitam ca internet de la RDS pana nu demult puteai aveai numai daca locuiai la bloc, abia se extinsara si la "amarastenii" de la vile si acum avem pretentia CU Ruralul, mai greu, pana prin 2020 asa, daca nu-l cumpara vreun Vodafoame sau Olingi, ca astia 2 deja dau FTTH prin Europa, am vazut clip cu FTTH de la Vodafone Espana.

#959
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
Eu la osica am rds :)))

#960
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,696
  • Înscris: 14.10.2008
Au bagat EoC in Osica? E o comuna destul de mare, are liceu ca si Izbiceni izbit de toti peretii.

#961
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
la tine la osica cum se prezinta reteaua.ce tip de infrastructura a dezvoltat rds-ul.apropo yahell si la brastavatu tot 36 de lei este abonamentul la cablu analogic.acum mai nou au dat verde si la digital pretul este de 38 lei.rds-ul se lasa asteptat desi promisiunile sunt la ordinea zilei.

#962
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostNeaceasca85, on 03 ianuarie 2015 - 17:10, said:

Eu nu am crezut vreodata in vreo extindere rurala a RDS, sa nu uitam ca internet de la RDS pana nu demult puteai aveai numai daca locuiai la bloc
Municipiu - bifat
Bloc - bifat
RCS&RDS - bifat
Monopol - bifat
FTTB/FTTH - din părți

#963
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View Postsasekay, on 03 ianuarie 2015 - 17:36, said:

Eu la osica am rds :)))

am un prieten din Slatina care lucreaza pompier la Osica si la munca nu-si ia digi dupa el ca nu prea e semnal...tot cu telekom-ul(telefon de serviciu) umbla la el...o sa-l intreb de ce cablu au la munca.

#964
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,696
  • Înscris: 14.10.2008

View Postdeiuma, on 03 ianuarie 2015 - 18:29, said:

Municipiu - bifat
Bloc - bifat
RCS&RDS - bifat
Monopol - bifat
FTTB/FTTH - din părți

In Craiova au alergie la blocurile cu camere de camin, la Slatina au cablat cu GPON pana si ghetourile din Serparie.

View Postyahell, on 03 ianuarie 2015 - 18:36, said:

am un prieten din Slatina care lucreaza pompier la Osica si la munca nu-si ia digi dupa el ca nu prea e semnal...tot cu telekom-ul(telefon de serviciu) umbla la el...o sa-l intreb de ce cablu au la munca.
Cred ca ciuperca DTH Dolce Telepom.

#965
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View PostNeaceasca85, on 03 ianuarie 2015 - 17:10, said:

La multi ani arabule, fusesi plecat in Dubai cu burta la soare si 22-25 de grade (vara la 45 nu ai cum) si acum te intorsasi.

Eu nu am crezut vreodata in vreo extindere rurala a RDS, sa nu uitam ca internet de la RDS pana nu demult puteai aveai numai daca locuiai la bloc, abia se extinsara si la "amarastenii" de la vile si acum avem pretentia CU Ruralul, mai greu, pana prin 2020 asa, daca nu-l cumpara vreun Vodafoame sau Olingi, ca astia 2 deja dau FTTH prin Europa, am vazut clip cu FTTH de la Vodafone Espana.

La multi ani !!
nu la Dubai ca era cald si pe la noi(-18 grade C) :)

nu stiu de ce spui asta...banii oamenilor(potentiali clienti) din rural nu sunt tot bani ?? ;)

#966
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,696
  • Înscris: 14.10.2008
Dar si costurile extinderii sunt mari, sunt sigur ca se baga pe rural pentru ca oricum trebuie fibra pentru telefonia mobila, mai ales daca vor 4 G in viitorul mai indepartat.

Tocmai asta ma revolta pe mine cand nu se extindeau la vile ci numai la blocuri, nu vroiau banii celor cu venituri mai mari de la vile.

#967
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Oricum, acum am net la discreție. :) Se comportă exact ca un FL1 și mă și încadrez în trafic. :P

#968
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013

View PostNeaceasca85, on 03 ianuarie 2015 - 18:42, said:

Dar si costurile extinderii sunt mari, sunt sigur ca se baga pe rural pentru ca oricum trebuie fibra pentru telefonia mobila, mai ales daca vor 4 G in viitorul mai indepartat.

Tocmai asta ma revolta pe mine cand nu se extindeau la vile ci numai la blocuri, nu vroiau banii celor cu venituri mai mari de la vile.

crezi ca sunt 2000 de case/vile in Slatina ??
daca da, ele sunt oarecum dispersate...in rural sunt casele grupate pe cateva strazi...la mine la tara(a 2-a localitate ca nr. de locuitori din judet(dupa Osica), exceptand orasele sunt 2000 de case, acolo ar trebui pus si un site digi, nu exista semnal digi nici macar outdoor....dar cablu si internet.

sunt mii de abonamente(pt. diverse servicii) care se pot incheia numai intr-o localitate....toata lumea ii asteapta pt. preturile lor mici...de asta spuneam ca nu vor bani, ca altfel ar veni si i-ar colecta.

#969
aloha2015

aloha2015

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.12.2014

View Postdeiuma, on 03 ianuarie 2015 - 18:29, said:

Monopol - bifat

Pai plange-te la UPC si Telekom ca nu cableaza acele blocuri

#970
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
La UPC cum  să mă plâng dacă n-au rețea în oraș?  Telekom a avut o tentativă de a face FTTB, dar a renunțat după o lună, iar RCS&RDS are rețeaua HFC din 1993 că deh, au monopol în oraș, își permit...

Edited by deiuma, 03 January 2015 - 19:06.


#971
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

View Postmisterpresident, on 03 ianuarie 2015 - 18:11, said:

la tine la osica cum se prezinta reteaua.ce tip de infrastructura a dezvoltat rds-ul.apropo yahell si la brastavatu tot 36 de lei este abonamentul la cablu analogic.acum mai nou au dat verde si la digital pretul este de 38 lei.rds-ul se lasa asteptat desi promisiunile sunt la ordinea zilei.
este fibra care vine de la Brancoveni  si dupa eoc cred Posted Image Bunicamea la fix are modem atlantis daca zic bine

View Postyahell, on 03 ianuarie 2015 - 18:36, said:

am un prieten din Slatina care lucreaza pompier la Osica si la munca nu-si ia digi dupa el ca nu prea e semnal...tot cu telekom-ul(telefon de serviciu) umbla la el...o sa-l intreb de ce cablu au la munca.
Semnal la digi bun este pana in deal la osica cum incepi sa cobori se pierde semnalul.

Edited by sasekay, 03 January 2015 - 19:10.


#972
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,696
  • Înscris: 14.10.2008
Cum Atlantis? Poate Webstar Scientific Atlanta, dar asta nu e un modem EoC ci DOCSIS de care am avut si in Slatina pana in 2009.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate