Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#1783
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da.

#1784
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 17.08.2007
Voi va bucurati macar de o sansa!
Eu nu am net priN  EOKAKA de 15 zile.

Cu riscul de a fi banat:

m...e RDS!

#1785
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu ai alternativa?

#1786
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 17.08.2007
Din pacate nu.
Prin minciunile repetate a agentilor de teren,  au prostit lumea prin faptul ca vine 'fibra", prin urmare telekomul incet-incet s-a retras.
Nu ca imi pare rau pentru ei, dar asa astmatic cum era, ADSL-ul ducea constant luni de zile 12-15 Mbs.
Acum  sesizat si prin telefonul UE aceste porcarii , din pacate pentru ei exista si aici exista un OPC, sa vedem ce va fi.

#1787
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In ce localitate se intampla asta? Verifica daca ai acoperire 4G Telekom (sau macar 3G) si iti poti lua date mobile nelimitat si inlocuiesti acest EoC. :)

#1788
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 17.08.2007
Stimabile, este vorba de Chinteni, la 10 km de centrul Clujului , 4 km de la periferie!
Har Domnului exista servicii 4g, chiar 4g+, insa servicii ca Netflix, Spotify nu se incadreaza ca si trafic nici macar la 50gb cat am actualul abonament pe mobil. Plus prin natura serviciului, descarc/trimit fisiere de dimensiuni mari ,zilnic  (DWG, JPEG etc) prin  wetransfer samd.
Insa sa nu incurcam borcanele. Sunt doua servicii distincte.

#1789
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poti sa iti iei Mobil 5 de la Telekom si poti face trafic cat vrei tu, nu vei avea limitari ca la ofertele standard. :)

Cand zic oricat trafic ma refer si 200 GB si peste. Nu 50 sau sub.

#1790
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Internetul "fix" prin 4G include un modem fix și traficul ajunge la 150GB sau mai mult la toți operatorii.

#1791
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 17.08.2007
Niciodata, dar niciodata in viata mea nu am fost milog! Si asta am invatat de la  bunu' si strabunu' (har domnului ca le-am prins in viata) care au facut WW1 & WW2 + comunism cat cuprinde.
Personal sunt diagnosticat de astm bronsic sever din 2001, iar de atunci , oricat am incercat sa fiu in natura, nu ma pot lupta cu boala la un efort care nu este nici pe departe sever.
In aceste conditii nu am prea multe alternative la "distractie" decat cele care nu solicita prea mult efort. Net-ul ar fi printre ele. Insa repet, ma afecteaza mai ales prin prisma muncii, cum am precizat mai sus.
Cer prea mult de la mincinosii /ticalosii astia?

#1792
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,807
  • Înscris: 14.10.2008
Nu sunt mincinosi/ticalosi ci indolenti, in unele cazuri.

#1793
pauarduc

pauarduc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.01.2008
Deci, in curand FTTH in GILAU jud Cluj?
Oare ce inseamna "in curand"?

#1794
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postvibeo, on 28 noiembrie 2018 - 19:35, said:

Voi va bucurati macar de o sansa!
Eu nu am net priN  EOKAKA de 15 zile.

Cu riscul de a fi banat:

m...e RDS!
Nu ai net de 15 zile? Chiar și cu EoC-ul de până acum, rezolvau băieții orice sesizare în 24 de ore în Gilău.

Azi montau acele cutii pe strada Suceag din ce am observat, cam din 2 în 2 stâlpi. Probabil vor lua toate străzile la rând.

#1795
cipridehe

cipridehe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 16.10.2007
In județul Arad localitățile Chier, Agrișu Mare, Araneag, Drauț și Dud au fost cablate de către Digi

#1796
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,544
  • Înscris: 28.11.2017
Nustiu unde sa pun intrebarea asa ca o sa o pun aici!
Acum cam 2 luni in comuna mea (Bumbesti Pitic, Gorj) au venit cei de la akta cu reduceri destul de bunicele si am semnat un contract nou in care mi-a scazut abonamentul la akta mix din 86.5 ron la 55 ron(50 mbps) iar imediat dupa aceea au venit cei de la RDS si au intins fibra prin zona  si a venit acum 2 zile un baiat care a facut o oferta destul de tentanta. Ceva gen 40 ron luna  net de 300 mbps plus cablu cu 120 canale digitale si se poate baga la oricate televizoare si bonus pentru 10 lei pe luna timp de 2 ani primesc si un televizor Philips de 80cm ceea ce ma cam tenteaza oferta.
Intrebare ar fi, ce pot pati daca renunt la abonamentul de la akta si le dau toata aparatura inapoi?
Pana la urma este net de 6 ori mai rapid in aceiasi bani, si televizor bonus!

#1797
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,807
  • Înscris: 14.10.2008
Trebuia sa stii ca Akta cand face reduceri, le face pentru ca vine RDS sau UPC in zona, altfel au 70 de lei pentru 100 mbps.

#1798
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View Posttheionutzradu1991, on 13 decembrie 2018 - 11:02, said:

Nustiu unde sa pun intrebarea asa ca o sa o pun aici!
Acum cam 2 luni in comuna mea (Bumbesti Pitic, Gorj) au venit cei de la akta cu reduceri destul de bunicele si am semnat un contract nou in care mi-a scazut abonamentul la akta mix din 86.5 ron la 55 ron(50 mbps) iar imediat dupa aceea au venit cei de la RDS si au intins fibra prin zona  si a venit acum 2 zile un baiat care a facut o oferta destul de tentanta. Ceva gen 40 ron luna  net de 300 mbps plus cablu cu 120 canale digitale si se poate baga la oricate televizoare si bonus pentru 10 lei pe luna timp de 2 ani primesc si un televizor Philips de 80cm ceea ce ma cam tenteaza oferta.
Intrebare ar fi, ce pot pati daca renunt la abonamentul de la akta si le dau toata aparatura inapoi?
Pana la urma este net de 6 ori mai rapid in aceiasi bani, si televizor bonus!

Poti bineinteles, dar le platesti toate discounturile primite.

#1799
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,544
  • Înscris: 28.11.2017
Mare discount nu am primit, eram legat la akta mix cu 100mbps cu 86.5 ron luna iar acum mi-au facut abonamentul de 55.5 ron luna si mi-au scazut viteza de internet la 50 mbps, si asta de la inceputul lui Noiembrie.

#1800
florinSB

florinSB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.01.2010
Craciun Fericit.Loc.CORNATEL,Jud.SIBIU sunt ceva sperante ptr. fibra de la rds.Mentionez ca nici un operator cablu-tv nu este prezent.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate