Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#1549
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014

View Postfaimos112, on 14 iunie 2017 - 17:02, said:

Exista posibilitatea ca RCS & RDS sa ajunga si in Ipotesti, Jud Suceava?

View Postwypout, on 26 iunie 2017 - 14:37, said:

Salut.
Pentru comuna Pui judetul Hunedoara exista ceva planuri in ceea ce priveste implementare FTTH de la RCS&RDS?

Salut. Informatii disponibile sunt doar cu privire la infrastructura actuala la link-ul - http://www.rcs-rds.r...perire-servicii // in cazul in care se aduc modificari vom informa clientii prin agenti de teren si flyere.

View Postgeorge_c_ro, on 24 iunie 2017 - 15:51, said:

Lucreaza rapid in Fetesti , dar cum orice modernizare in Romania inseamna gunoaie am pus cateva poze cu ce au lasat in urma echipele RCS. Si mai am o nelamurire , cablurile sunt postate pe fatada cladirilor ... prin provincie isi permit .....parca era o lege in care se specifica ca orice cablu se baga in subteran ...

Salut. In cazul in care respectivele materiale nu au fost stranse, contacteaza-ma in privat pentru preluarea unei sesizari de interventie.

#1550
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
E programata vreo extindere în Comănești, jud. Bacău? Mi-a zis un prieten ca a văzut vreo 3 mașini întinzând cabluri.

#1551
Manyaku87

Manyaku87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.01.2017
Au ajuns si la mine in sfarsit cu infrastructura noua. Multa lume de pe strada a fost deranjata de modul in care baietii trag firele... ba ca le-au dat gauri pe nu stiu unde.... ba ca le-au lasat praf si mizerie in urma... La mine baietii doar au marit gaura pe care o aveam deja si pe unde intra cablul vechi in casa. Cablul l-au tras pe unde am vrut eu. Cat despre mizeria pe care o lasa in urma, sincer sa fiu, cand ii vad cum sudeaza fibra la 40grade cu prosoapele in cap rezemati de stalp.... sa mai am pretentia sa mai stranga si praful de la o gaura sau sa ia cateva resturi de cablu dupa ei, cred ca suntem si noi in stare sa adunam 1 cutie de carton sau putina "mizerie" in situatiile date. Prin alte parti altii s-ar bucura sa vada fibra in casa si nu ar mai fi asa indignati de cateva resturi lasate in urma... Hai sa nu mai cautam atata nod in papura si sa intelegem ca sunt si ei oameni care toata ziua lucreaza in niste conditii grele (pe stalpi, pe case, pe scara, etc) indiferent de anotimp. Hai sa fim indignati mai tare de cei care nu strang dupa ce animalele lor de companie isi fac nevoile...

#1552
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Barem spune locația, să știu și eu dacă se apropie de mine RCS
@Manyacu87

@Manyacu87
Pfffff, ce nickname-uri complicate vă alegeți

@Manyaku87

#1553
Manyaku87

Manyaku87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 28.01.2017
Fetesti, Ialomita

#1554
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Mulțumesc. E cam departe de mine, deși nu prea mult.

#1555
pauarduc

pauarduc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.01.2008
Salut,
Gilau - Jud Cluj mai exista pe harta cu plan de extindere fibra? EOC da tot mai multe/dese rateuri.

Multumesc,

#1556
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,788
  • Înscris: 14.10.2008
Si in comuna Doba din judetul Satu Mare inca este EoC si mai rau, userul Petran_Marius s-a ales cu PC-ul ars prin placa de retea din cauza acelui EoC.

#1557
attis21

attis21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 01.12.2014

View PostNeaceasca85, on 02 august 2017 - 14:49, said:

Si in comuna Doba din judetul Satu Mare inca este EoC si mai rau, userul Petran_Marius s-a ales cu PC-ul ars prin placa de retea din cauza acelui EoC.
nu numai in Doba și localitate Acăs și alte

#1558
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Nici nu mai are sens să mai aștept până se hotărăște vreun mahăr cu burtă albastră să semneze vreun document care să aprobe începerea extinderii rețelei de fibră optică în județul Buzău. Și așa județul Buzăul a fost lăsat exact ultimul și la extinderea rețelei mobile. Nu mai zic de orașul Buzău care a primit exact ultimul 4G. RCS, ați pierdut startul. Orange deja penetrează ruralul în zona mea cu oferte de internet fix din ce în ce mai ieftine și atrăgătoare, afișe peste tot, agenți de teren care îți bat în poartă. Ori că RCS nu are interese ori că cineva de acolo nu și-a făcut temele și a uitat să fie cu ochii pe concurență.

#1559
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
"RCS RDS este admirabil, e sublim, putem zice, dar lipsește cu desăvârșire”, vorba lui Nea Iancu. :lol:
Noroc că am rețele pe uliță și pe acasă.
Attached File  IMG_20170827_051525_039.jpg   31.38K   77 downloads

#1560
pauarduc

pauarduc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.01.2008
Oare se mai lucreaza pe undeva cu extinderea retelei de fibra? Ramanem cu EOC pentru totdeauna la GILAU-CLUJ? Linistea asta o fi buna?

#1561
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Nu e chiar liniste.Astazi au intins fibra la Vintu de Jos ,jud ALBA.Exista retea acolo dar nu peste tot si era jalnica ofereau maxim 40Mb.De maine cred ca vin "sudorii".

#1562
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Update : Astăzi întindeau fibra și în Vurpăr

#1563
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
In Buzau, comuna Maracineni, nu se poate ajunge deloc ? Nu va lasa primarul ? Sa ma pis pe TV Sat-ul lor.

#1564
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,788
  • Înscris: 14.10.2008
TV Satul e o pocnitoare care trebuia cumparata de RCS-RDS demult, dar cum e a unui mare mafiot si traim in Romania, va mai dura.

#1565
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Merge netul brici..
http://beta.speedtes.../6607133963.png

#1566
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,788
  • Înscris: 14.10.2008
Conexiune de anul 2007.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate