Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

C.E.R.F. '96

Sfat convertire mini caseta camer...

Overwatch2
 Anul asta vinerea neagra chiar va...

Izolare balcon deasupra camerei

banda alergat acasa

Quartier Azuga - str. Azuga - zon...
 Reprezentanța B.B.C. (Brown, Bove...

Analizele Medicale, intre fericir...

Recomandare carcasa si sursa cu pwm

Cum s-ar putea face plafonarea pr...
 Preparing automatic repair diagno...

Planul Samsung pentru urmatorii 5...

videoproiector vs oricare display

Produse comandate din china (wish...

Arginine FX

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

AK47SA

AK47SA

Junior Member

• Grup: Members
Buna ziua ! Produsul Arginine FX contine arginina sau L-arginina?
La ingrediente este specificat L-arginina, dar numele produsului este fara acel "L".
Care este diferenta dintre arginina si l-arginina mai exact?
Poate ajuta la cresterea in inaltime? In septembrie fac 17 ani, am 1.63m, in ultimele 2 luni am crescut 2 cm (consider ca mai am deschise cartilajele de crestere) si media de inaltime a parintilor mei este de 1.70m.
Fac exercitii cu gantera de 7kg (3 serii-30 repetari pt brate, 2 serii- 15 repetari pt antebrat si 2 serii- 20 repetari pt spate) miercurea si sambata. Cand este mai bine sa iau, un plic inainte de antrenament sau inainte de culcare?
Astept raspuns. Multumesc!

Andero

Andero

Member

L-arginina inseamna ca este arginina in forma libera, de care are nevoie organismul tau.

Se recomanda sa o iei inainte si dupa antrenament in doze de 5-10 g

atc

atc

Member

Arginina este un aminoacid semi-esential necesar pentru cu totul alte scopuri, in nici un caz pentru cresterea in inaltime. Cresterea in inaltime a fost discutata, pe larg, in multe posturi. Nu exista medicamentatie sau exercitii care sa stimuleze cresterea in inaltime !  

Singurul efect pozitiv asupra ta va fi o erectie sanatoasa dimineata ! Iar tinand cont ca 80% din arginina se gaseste in lichidul seminal, daca "o iei la palme" cu noaptea-n cap, ai dat banii degeaba pe Arginina !  :thumbup:

Edited by atc, 01 May 2012 - 10:20.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate