Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @fiuny!

Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...
 Navigatie Octavia 3

Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete
 A murit Vasile Diba 1954-2024

A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...
 Pareri plita cu inductie cu hota ...

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

Alarma daca pulsul scade prea mult

Recomandare imprimanta ~50 pag/lunar

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

ChemTeacher

ChemTeacher

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Posthoratziu, on 23rd April 2012, 14:02, said:

Am luat ip1500 pana la urma cu 80 de lei, cartusuri pline si garantie 3 luni. Mersi de recomandari. Si daca ma tine numai 4 luni e ok.
tine mai mult de 4 luni si 2000 pagini printate.

GabytzuX08

GabytzuX08

Senior Member

View PostChemTeacher, on 23rd April 2012, 13:13, said:

merge de cateva zeci de ori, pe urma schimbi cartusul, care este o rezerva cu burete.
E pacat sa arunce cartusele pentru un amarat de burete care se poate inlocui cu o bucata de pasla...  :rolleyes:

hemTT

hemTT

Senior Member

• Grup: Validating
Cartus inktec compatibil costa 8 lei - nu cred ca merita sa se murdareasca pentru suma asta iar ca si calitate nu prea poti face diferenta fata de original , eventual ca nu se l;asa refillat de atitea ori.

horatziu

horatziu

Senior Member

@ChemTeacher: As avea o intrebare pentru tine, dar nu-ti pot da mesaj privat. Ai putea te rog sa-mi dai tu pm cu o adresa de mess/mail?

horatziu

horatziu

Senior Member

View Posthoratziu, on 23rd April 2012, 22:45, said:

@ChemTeacher: As avea o intrebare pentru tine, dar nu-ti pot da mesaj privat. Ai putea te rog sa-mi dai tu pm cu o adresa de mess/mail?

Am reusit sa scriu, uitasem ca dadusem un mesaj cu putin timp inainte.

Edited by horatziu, 23 April 2012 - 23:03.

horatziu

horatziu

Senior Member

Am decis sa returnez Canon-ul deoarece tragea foile foarte greu, din a treia incercare.
O sa ascult de cei cu Samsung ML si m-am gandit la asta: http://www.emag.ro/i...a4--pML-1675SEE
Problema e ca are cartus cu chip si va trebui sau sa o resoftez sau sa schimb chip-ul. Alti bani, alta distractie.

hemTT

hemTT

Senior Member

Ia legatura cu daniel21@ , el te poate ajuta cu resoftarea sau chiar cu o imprimanta noua cu garantie gata resoftata. sfatul meu e sa o cumperi gata resoftata de la el , orice gresala va transforma imprimanta intr-o bucata inutila de plastic .
Imprimanta e mult mai ok pentru tine decit una cu cerneala .

horatziu

horatziu

Senior Member

Imprimanta resoftata de la daniel 21=289 RON+transport curier (aprox 40 de lei)=330 ron
Imprimanta cu soft original emag: 189 RON+transport gratis+soft cumparat de pe net cu 10 euro=240 RON

Am comandat-o cea de la emag.

tibanul

tibanul

New Member

• Grup: Members
Pentru 50 de pagini pe luna nu merita sa cumperi imprimanta. Te duci la un centru de copiere si dai 5 lei si le printezi. La cat ai dat pe imprimanta si cat te va costa reumplerea cartusului si hartia... iti ajungeau banii sa printezi intr-un centru de copiere cativa ani buni.
Daca totusi ai cumparat o imprimanta poti sa iti recomand reumplerea cea mai ieftina pe care o stiu.
Oricum pana vei consuma cele aproximativ 500 de pagini cat te tin cartusul initial trece anul... Asa ca ne auzim la anul.

shadowgign2

shadowgign2

Active Member

• Grup: Members

View Posttibanul, on 10th May 2012, 10:31, said:

Pentru 50 de pagini pe luna nu merita sa cumperi imprimanta. Te duci la un centru de copiere si dai 5 lei si le printezi. La cat ai dat pe imprimanta si cat te va costa reumplerea cartusului si hartia... iti ajungeau banii sa printezi intr-un centru de copiere cativa ani buni.
Daca totusi ai cumparat o imprimanta poti sa iti recomand reumplerea cea mai ieftina pe care o stiu.
Oricum pana vei consuma cele aproximativ 500 de pagini cat te tin cartusul initial trece anul... Asa ca ne auzim la anul.

Poti sa incetezi cu mizeria asta de reclama? Ok inteleg ca lucrezi sau detii magazinul vizat dar totusi.. totul are o limita.

Horatiu.. da'mi pm si iti explic ce si cum. In plus daca vrei sa o resoftezi, avand in vedere ca este model hiper cunoscut, nu trebuie sa platesti pentru resoftat..

Edited by shadowgign2, 10 May 2012 - 10:45.

hemTT

hemTT

Senior Member

View Posthoratziu, on 27th April 2012, 16:24, said:

Am comandat-o cea de la emag.
Mi-ai facut pofta , poate iau una pentru text avind in vedere ca nu e asa scumpa . Posteaza aici daca ti-a iesit resoftatul .
Figura ala cu reclama lui - din cluj sa trimiti la calarasi sa reumpli de parca clujul ar fi ceva punct necunoscut pe harta si e lipsa acuta de firme refill laser si ink  :D

horatziu

horatziu

Senior Member

View Posttibanul, on 10th May 2012, 10:31, said:

Ideea e ca eu am de imprimat niste formulare tipizate. Fac cam 3, 4 formulare pe zi. Daca ar fi trebuit sa le printez toate deodata era altceva, dar asa sa fac in fiecare zi un drum pana la un centru de imprimare nu e pont.

View PosthemTT, on 12th May 2012, 13:35, said:

Mi-ai facut pofta , poate iau una pentru text avind in vedere ca nu e asa scumpa . Posteaza aici daca ti-a iesit resoftatul .
Figura ala cu reclama lui - din cluj sa trimiti la calarasi sa reumpli de parca clujul ar fi ceva punct necunoscut pe harta si e lipsa acuta de firme refill laser si ink  :D

Nu am incercat sa o resoftez inca. Momentan sunt la 85% tus si m-am gandit sa nu o resoftez pana cand nu e absoluta nevoie. Din cate ma gandesc, se pierde garantia pentru faza asta si as prefera sa o tin cu garantie cat mai mult posibil.

horatziu

horatziu

Senior Member

Vad ca au scumpit imprimanta la emag cu 80 de lei. In situatia asta cred ca mai bine iei una resoftat de la daniel daca la el a ramas la 290 de lei, 50 de lei nu e asa mare diferenta, care in situatia mea a fost de 140.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate