Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

[MATLAB] Simulink, nu imi vede unele toolboxuri

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Delphinul

Delphinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 11.12.2007
Va salut! Am si eu o problema, sper sa primesc ajutor din partea utilizatorilor mai experimentati! Am de facut un proiect care consta intr-un sistem de recunoastere a cuvintelor implementata pe o placa de dezvoltare FPGA! Am ales sa lucrez cu mediul Matlab pentru ca are functia de generare automata a codului HDL, dar pentru asta proiectul trebuie implementat in simulink! Am codul, care functioneaza destul de bine cu o rata de recunoastere de peste 75%, codul fiind bazat pe functia LPC din matlab! Problema vine la implementarea in simulink, mai exact nu imi vede unele toolboxuri, desi ele sunt instalate! Folosesc matlab 2012a, dupa ce am incercat si cu matlab 2011b. Daca lansez comanda "ver" in workspace imi arata ca toolboxurile sunt instalate, cu toate acestea in simulink nu le vad! Mai exact este vorba despre toolboxurile "signal processing" si "data acquisition", probabil ca si altele, dar am sesizat lipsa celor doua pentru ca am nevoie de ele! Aveti idee ce trebuie sa fac pentru a accesa aceste 2 librarii? Va multumesc!

#2
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Incearca cu o versiune mai veche si vezi daca iti merge.

Edited by A_L_E_X, 20 April 2012 - 00:03.


#3
Delphinul

Delphinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 11.12.2007
Am incercat cu matlab 2011b si am aceeasi problema! O sa incerc astazi si cu versiuni mai vechi si anunt rezultatele! Multumesc pentru promptitudine!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate