Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Ajutor Excel

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Laurulbalaurul

Laurulbalaurul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.05.2006
Salutare tuturor...Am o problema si nu reusesc sa ii dau de cap...sunt nou in acest domeniu :(

Deci am 2 foi de lucru: Prima foaie de lucru este foaia de baza si a doua foaie de lucru este cea in care trebuie completat

Prima foaie de lucru arata cam asa

  A             B
467          Ion
470          Vasile
598          Gheorghe
646          Alexandru
935          Marian

In a doua foaie de lucru exista deja niste nume dar trebuie sa copiez primele valori care ii corespund fiecarui nume

Gheorghe        598
Marian                ?
Vasile                 ?
Andrei             #N/A (nu exista sau nu il gaseste)
..............................etc

Intrebarea este urmatoarea: Cum pot sa caut numele din foaia 2 (de completat) in foaia 1 (de baza) si sa copieze automat valorile gasite in dreptul numelor? Cum pot sa fac lucrul acesta in Office 2007?
Va multumesc anticipat si Sarbatori Fericite !!!

#2
Laurulbalaurul

Laurulbalaurul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.05.2006
Exemplu:

1. Fisierul de baza de unde trebuie sa copiez valorile fiecarui oras
2. Fisierul de completat cu valorile gasite corespunzatoare fiecarui oras

Attached Files



#3
The0nly0ne

The0nly0ne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 16.11.2010
Daca vrei sa ti-l faca cineva cap-coada atunci costa. Chiar daca e super-simplu, prost sa fie ala care face gratis.

Daca vii deja cu un program la care nu merge ceva si vrei un sfat atunci e gratis.

#4
Laurulbalaurul

Laurulbalaurul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.05.2006

View PostThe0nly0ne, on 17th April 2012, 11:02, said:

Daca vrei sa ti-l faca cineva cap-coada atunci costa. Chiar daca e super-simplu, prost sa fie ala care face gratis.

Daca vii deja cu un program la care nu merge ceva si vrei un sfat atunci e gratis.
Am inteles...dar din cate am vazut pe net ar trebui sa fie decat o functie sau ceva asemanator care sa faca treaba asta...nu un program intreg...dar multumesc oricum pentru raspuns

#5
pointiv

pointiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 18.03.2009
ii dai sa caute "gigel" in toate numele disponibile din primul tabel si daca il gaseste sa returneze valoarea celulei in care gaseste valoare identica, insa trebuie sa nu ai acelasi nume de 2 ori.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate