Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Placa beton armat

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Zykos

Zykos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2011
Buna seara!
Am si eu o intrebare pentru cei care au trecut de stadiul de a construi o casa .(parter)
Am ajuns in stadiul de a mi se zidi casa din BCA...11 metri lungime pe 9 latime.(stalpi conform proiectului ,totul ca la carte).
Acum sunt in stadiul de turna placa si centura. Din cauza unor probleme personale am stagnat momentan (probleme financiare).
Ce ma sfatuiti .sa continui cu planseu de lemn sau sa mai astept ceva timp pana fac rost de ceva banuti pentru a continua cu placa de beton,conform proiectului.
Si daca a mai trecut cineva prin aceasta faza as dori sa mi spuna estimativ cat m-ar costa placa (doar fierul folosit)pentru suprafata de mai sus.(11 m pe 9 metri).si ce diferenta ar fi pentru a mi face un planseu din lemn(dulapi etc).
Va multumesc si sper la un raspuns daca nu am deranjat prea mult!
O seara buna!

#2
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Respecti proiectul, placa din beton armat!

#3
Zykos

Zykos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.05.2011
Dar imi poate spune cineva estimativ cat m-ar costa fierul folosit?Si ce fel de fier ?

#4
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Crede-ma, diferenta de bani nu merita un planseu de lemn, si spun asta trecand prin aceasta etapa.
Fa placa de beton...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate