Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

subtitrare romana

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
va salut ! am si eu o intrebare la cunoscatorii it ! am descarcat si eu de pe net(vplay) un episod din spartacus cu videodownloadhelper, pt. al urmari prin dvdplayer pe ecranul tv(la laptop am netu cam slab si mai e si ecranul mic) .stiu ca mai trebuie si convertit in format avi! problema e ca nu imi intra subtitrarea.cum pot sa descarc si eu astfel incat sa am si subtitrarea.mentionez ca nu prea ma pricep asa bine la calculatoare,deci v-as ruga daca imi puteti explica mai pe intelesul unui necunoscator in arta it!  mersi frumos pentru intelegere,stiu ca voi sunteti cei mai buni in domeniu !

#2
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Subtitrarea o iei separat, de pe site-uri de profil ( subs.ro sau subtitrari-noi) si o incarci din player.
Cand descarci fisierul video il iei "curat", subtitrarile se aplica direct de pe site, cand cineva vizioneaza filmul/serialul respectiv.

Nu are rost sa stai sa faci conversia in AVI din FLV sau ce format ai descarcat tu.
Dureaza timp si calitatea e proasta. "Cumpara-l" de pe torente...

Edited by Mocebon, 12 April 2012 - 15:06.


#3
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009

View PostMocebon, on 12th April 2012, 16:03, said:

Subtitrarea o iei separat, de pe site-uri de profil ( subs.ro sau subtitrari-noi) si o incarci din player.
Cand descarci fisierul video il iei "curat", subtitrarile se aplica direct de pe site, cand cineva vizioneaza filmul/serialul respectiv.

Nu are rost sa stai sa faci conversia in AVI din FLV sau ce format ai descarcat tu.
Dureaza timp si calitatea e proasta. "Cumpara-l" de pe torente...
deci sa inteleg ca nu merge descarcata si subtitrarea tot de acolo! mersi pt. raspuns ! credeam ca exista vreun programel care descarca cu sub. !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate