Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 

MICA Renovare casa veche

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Dragi colegi, am si eu o mica problema, si sincer as prefera sa-mi dati si voi idei, mai ales ca eu sunt amator in ale constructiilor.

Renovam o casa, la tara, zona de campie cu panza freatica destul de sus.
Am ajuns la podele, am scos totul pana la pamant, din care vreu sa mai scot. Eu m-am gandit sa asez un pat pe pietris (balast), piatra, sa o compactez cat pot, dupa care sa pun extrudat, si peste extrudat o placa de beton cu plasa de buzau (fi8). Dupa care, peste placa de beton parchet sau dusumea !

Aveti alte idei pentru o stopa inflitratiile de apa, (peretii sunt putin umezi la baza), si in acelasi timp pentru a avea si confort termic ?

Edited by tavktm, 11 April 2012 - 13:41.


#2
antoniosrl

antoniosrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 21.02.2010
cred ca este ok !

#3
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Sa hidroizolezi peretii este destul de costisitor. In schimb poti pune 10cm de pietris compactat asa cum ai descris mai sus.

Edited by buha, 11 April 2012 - 18:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate