Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Sediu social fara punct de lucru

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rony2006sb

rony2006sb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 13.10.2007
Vreau sa produc si sa comercializez litere volumetrice din polistiren si cel mai rentabil pentru mine ar fi sa inchiriez un sediu social in alt judet, intrebarea este am nevoie si de punct de lucru?
Punctul de lucru poate fi acelasi cu sediul social inchiriat chiar daca eu produc acasa?

Am vazut ca sunt multe firme care inchiriaza sedii sociale pentru 150 de euro/6 luni si vreau sa iau un pachet insa nu imi este clar daca mai am nevoie si de punct de lucru pentru activitatea mea.


P.S. Sediul profesional inseamna sediul social?

#2
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 rony2006sb, on 10th April 2012, 00:15, said:

Vreau sa produc si sa comercializez litere volumetrice din polistiren si cel mai rentabil pentru mine ar fi sa inchiriez un sediu social in alt judet, intrebarea este am nevoie si de punct de lucru?
Punctul de lucru poate fi acelasi cu sediul social inchiriat chiar daca eu produc acasa?
Am vazut ca sunt multe firme care inchiriaza sedii sociale pentru 150 de euro/6 luni si vreau sa iau un pachet insa nu imi este clar daca mai am nevoie si de punct de lucru pentru activitatea mea.
P.S. Sediul profesional inseamna sediul social?
Vezi aici (despre sediul social si sediul secundar sau punctul de lucru, sediul permanent, sucursalele) daca te ajuta cu ceva sau nu?

#3
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 rony2006sb, on 10th April 2012, 00:15, said:

Vreau sa produc si sa comercializez litere volumetrice din polistiren si cel mai rentabil pentru mine ar fi sa inchiriez un sediu social in alt judet, intrebarea este am nevoie si de punct de lucru?
Punctul de lucru poate fi acelasi cu sediul social inchiriat chiar daca eu produc acasa?

Am vazut ca sunt multe firme care inchiriaza sedii sociale pentru 150 de euro/6 luni si vreau sa iau un pachet insa nu imi este clar daca mai am nevoie si de punct de lucru pentru activitatea mea.


P.S. Sediul profesional inseamna sediul social?

Din cate am inteles tu vrei sa comercializezi acele litere in alt judet. Pentru asta mergi la ORC-ul unde esti inmatriculat si iti deschizi un punct de lucru in judetul respectiv. Daca doresti ca sediul sa fie in judetul unde comercializezi literele, atunci ai 2 variante: fie iti muti sediul firmei in judetul respectiv (la adresa unde comercializezi literele), fie iti faci o firma noua la sediul respectiv.

Si raspuns la P.S - sediul social este sediul firmei, cel care se gaseste pe certificatul de inregistrare, sediul profesional este/sunt punctul/punctele de lucru.
In caz ca iti desfasori activitatea la sediul social, atunci sediul social coincide cu punctul de lucru, iar ca autorizare se va face pe declaratie model 1 (daca nu ai activitate ) si declaratie model 2 (pe prima pagina jos la sediu social) daca ai activitate la sediu.

#4
iulianalucas

iulianalucas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2012
Statutul avocatului ofera posibilitatea de a gazdui sediul social al unei firma la sediul cabinetului de avocat si in concluzie puteti sa va gazduiti sediul firmei dvs. la un cabinet de avocatura care ofera acest serviciu in orasul in care isi are sediul.

Gasiti mai multe informatii aici: http://www.avocat-fi...-bucuresti.html

Deasemenea in situatia firmei dvs. va puteti desfasura activitatea la sediul clientului, fara a fi nevoie de a va deschide un punc de lucru suplimentar.

#5
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 iulianalucas, on 1st July 2012, 12:22, said:

Statutul avocatului ofera posibilitatea de a gazdui sediul social al unei firma la sediul cabinetului de avocat si in concluzie puteti sa va gazduiti sediul firmei dvs. la un cabinet de avocatura care ofera acest serviciu in orasul in care isi are sediul.

Gasiti mai multe informatii aici: http://www.avocat-fi...-bucuresti.html

...


De ce nu le spui si perioada maxima de gazduire a sediului social, prin contract de asistenta juridica pentru sediu ??? Sau bagi reclama asa ca un cocalar...

#6
iulianalucas

iulianalucas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2012

 posteg, on 8th July 2012, 13:36, said:

De ce nu le spui si perioada maxima de gazduire a sediului social, prin contract de asistenta juridica pentru sediu ??? Sau bagi reclama asa ca un cocalar...

Perioada de gazduire sediu social la cabinet de avocatura poate fi de maxim un an conform legislatiei in vigoare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate