Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Homemade Seo Tools

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Ce programe folositi ca SEO? Exemplu exact: cum aflati prin ce/cate pagini a trecut Googlebot in ultima perioada? Nu-s greu de facut dar.. decat sa faci unul de la zero, mai bine imbunatatesti unul free.

Eu de exemplu am unul extrem de simplu in php (daca e cineva interesat pun sursa aici) pentru logarea paianjenilor care imi devoreaza robots.txt-ul, intr-un log CSV, usor de sortat in Excel. Altul, un proiect mai vechi si abandonat, analiza pagina web, ii dadea niste "note", sugera cuvinte cheie, etc, de pe vremea lu' Altavista cand webmasterworld.com nici nu exista. Acum vad ca au aparut si altele similare cu trafic generos, prostia mea ca nu l-am pus online.

Voi ce programe folositi?

#2
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
momentan nu folosesc nici un script dar aș fi foarte interesant dacă ați face publice ori surse ale celor pe care le folosiți ori legături către unelte bune. odată cu un număr mai mare de pagini ale site-ului meu indexate de google mă simt nevoit să știu exact ce și cum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate