Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...
 Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

jobaustriagermania .com

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

ursu_paulus

ursu_paulus

Junior Member

• Grup: Members
buna ! am gasit foarte multe pareri pro si foarte multe contra... eu m-am saturat de lucrul la pakete Hermes si DHL si imi doresc un job mai bun in domeniul hotelier unde sa fiu angajat, sa nu mai am treaba cu salbständig arbeite...

cine am mai fost cu agentia asta ???

http://aradcity.olx....a-iid-101238816

astept urgent sugestii !

sqryn

sqryn

Member

daca exista cel putin un post in care scrie ca e teapa inseamna ca chiar este

bogu17

bogu17

Junior Member

Salut!
Ma intereseaza pe mine lucrul la pachete in Germ. Daca poti sa ma ajuti cu ceva info ar fi perfect. Multumesc!

12345671

12345671

Junior Member

ursu_paulus, on 04 aprilie 2012 - 21:24, said:

buna ! am gasit foarte multe pareri pro si foarte multe contra... eu m-am saturat de lucrul la pakete Hermes si DHL si imi doresc un job mai bun in domeniul hotelier unde sa fiu angajat, sa nu mai am treaba cu salbständig arbeite...

cine am mai fost cu agentia asta ???

http://aradcity.olx....a-iid-101238816

astept urgent sugestii !
vad ca ai postat de ceva timp. ai gasit ceva de munca? presupun ca daca lucrezi (sau lucrai la hermes) nu ai drept de munca. de ce nu ai incercat sa iti faci dreptul printr-un avocat? eu asa am facut. ce-i drept inca lucrez la Hermes. abia am inceput. am 3 luni. am lucrat 2 luni si anu trecut. lucrand acolo presupun ca esti in germania. de ce ai cauta de munca prin firme din romania daca esti aici? de ce nu iti place la hermes? e adevarat ca e ceva de munca, dar banii sunt mai buni decat in alte parti. sau lucrezi de mult si ti-a ajuns?

EyChArD

EyChArD

New Member

Salutare! Am sunat astazi la o firma din Arad , Work Extern sau Extern Work si mi-au spus ca plecarea este pe 19 ian. si contractul trebuie semnat pana in data de 13 ian ca sa prind plecarea de pe 19 ian. ca sofer cat.B pt.distributie. Salarul este de 1400 euro/luna, o masa pe zi si cazare asigurata de angajator plus asigurare medicala. Sunt camere de 2 persoane si ca in primele 2 sapt. voi avea un sef care va merge cu mine sa ma familiarizeze cu job-ul. Job-ul este in orasul Frankfurt. Au spus ca fac analizele de sange si plamani in arad ca au contract cu medicina muncii si primesc rezultatele in 2h si costa cam 200 ron. Comisionul il iau dupa prima luna muncita adica 150euro. Percep o taxa de 490ron pt.transport si actele necesare pt. germania.Au mai spus ca am anevoie de 2 poze color format 3/4 si copie color dupa CI. Eu sunt din Bucuresti si nu stiu ce sa fac...daca sa plec luni dimineata (12 ian.) spre Arad si sa semnez contractul.

Daca stie cineva ceva de firma asta sa-mi raspunda prin coment.

Va multumesc!

Pengoon

Pengoon

Ударник

• Grup: Senior Members
uita-te foarte bine la ce semnezi. vezi sa nu te puna sa te faci PFA. uita-te bine cu ce firma semnezi. ala cu care semnezi e responsabil sa te plateasca.

maryus75

maryus75

Senior Member

• Grup: Senior Members
pute a tzeapa de la o posta.in primul rand nu ai de ce sa faci analize in Romania,iar ca acte pt. Germania nu ai nevoie decat de buletin si cele care dovedesc calificarea in domeniul,permis in cazul de fata.ce acte mint ei ca-ti fac?daca ti-au spus ca aia 1400 de euro reprezinta netul,iti spun sigur ca e teapa,nemtii nu o sa-ti declare decat brutul sau plata pe ora care ti-o ofera,si asta din cauza sistemului lor foarte alambicat de impozitare unde se iau o gramada de factori in calcul.un site foarte bun care iti ofera date despre firmele tepare este consilier juridic romano-german,eu zic sa te informezi acolo inainte sa arunci cu banii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate