Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Videoclip muzical, scurt metraj, secventa dintr-un film...

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#37
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View Post_DelSte_, on 25th June 2012, 02:08, said:

...Mi-ar place un astfel de thread, un astfel de subiect. Lipseste titlul potrivit. O idee? :)

"Replici" celebre, din filme celebre. :D

Edited by pif_foto, 25 June 2012 - 01:38.


#38
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View Post_DelSte_, on 25th June 2012, 02:08, said:

pouf, ce ti-a placut la cele doua videoclipuri? Ma gandesc ca trebuie sa fie ceva acolo, ceva ce eu am fost incapabil sa sesizez. Ajuta-ma :)

Well that's just sad.

#39
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009

View Postpif_foto, on 25th June 2012, 01:20, said:

"Replici" celebre, din filme celebre. :D
Este o varianta. Mai gasim vreuna? :) Sau poate deschide chiar 9_frames acel nou thread, incitati deja suntem :)

View Postpouf, on 25th June 2012, 01:44, said:

Well that's just sad.
pouf, imi pare rau  :confused: Stii tu... cate culori, atatea gusturi. Iar gustul meu nu a fost suficient de profesional incat sa priceapa exact ce era interesant in acele videoclipuri. Sigur nu vrei sa ma/ne ajuti? :)

#40
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Sa te ajut cu ce? :) Deja pari sa le stii pe toate.

#41
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Nu sa le stiu pe toate, poate doar sa am gusturi. Bune sau proaste, le asum. Dar daca nu vrei sa spui ce aveau interesant acele doua videoclipuri, este ok. Raman ca o postare in plus si gata.

#42
9_frames

9_frames

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.04.2012
Thread-ul se refera la videoclipuri, dar daca postez un scurt metraj care m-a emotionat, atat la vremea aceea, cat si acum cand l-am revazut, este in regula?
Mi-a sugerat _DelSte_ mai sus sa deschid eu un nou thread, cu secvente din filme celebre, poate o voi face, dar pana atunci pot posta aici si scurt metraje care mi se par colosale?

Lui pif_foto ii voi spune ca suna foarte bine titlul, doar ca nu voi dori sa se inteleaga ca vom posta doar replicile celebre, ci secventele respective, deci probabil voi preciza cumva asta.
Si uneori nici nu vor fi replici celebre in acele secvente, pentru ca nu pe replici neaparat vom pune accentul, ci pe expresivitatea actorilor, pe geniul regizorului, pe imagine, in ansamblu pe tot ce ne-a marcat, pe noi privitorii, vis-a-vis de acea secventa.

Iata si scurt metrajul despre care vorbeam, sper sa va emotioneze si pe voi asa cum m-a emotionat pe mine:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z4oGLEYRjfg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Exista un topic pentru propiile noastre creatii, de ce nu ar exista unul si pentru creatiile altora, creatii din domeniul video care ne-au placut si fascinat? Mie mi se pare ok, ba chiar mai mult de atat, simt ca thread-ul o sa prinda si mai mult contur si ca fiecare dintre noi nu poate sa aiba decat de invatat.

9_frames, o sa urmaresc in aceasta seara secventa lasata de tine din "Offside", deocamdata doar am schimbat titlul topicului. Sper sa fie ok, usa sugestiilor este deschisa.

#44
9_frames

9_frames

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.04.2012
O scena colosala din "For a Few Dollars More", una dintre capodoperele lui Sergio Leone, duelul dintre cei doi monstri sacri ai filmelor spaghetti western, Clint Eastwood si Lee Van Cleef.
Cat de expresivi sunt cei doi, cat de genial a fost Sergio Leone.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iSzHBxfgfqo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Colosala scena, intr-adevar. "For a few dollars more" ramane unul dintre cele mai bune filme clasice, un western de exceptie. Cum spunea cineva "the sound of the guns shooting is orgasmic" :) Mersi pentru link.

Dragi colegi, nu stiu daca voi ati sesizat acelasi lucru, dar eu nu am putut sa nu remarc reclama care este prezenta de aproape 2 saptamani la baza fiecarei pagini de pe acest forum.
Ati observat si voi? Ceva numit "MUR", ceva care trebuie sa apara curand, iar ei ne anunta atat de direct: "Sase! Vine MUR!" :)

Daca imi este permisa o intrebare, chiar si retorica daca nu aveti raspunsuri, ce este cu acest MUR?
Am fost curios si am dat click pe reclama, m-a dus pe o pagina de Youtube, am gasit acolo un clip cu Alexandra Ungureanu, de care marturisesc sincer ca nu stiu prea multe de cand sunt pe meleaguri straine, dar probabil este o persoana publica in Romania, am dat o cautare pe Google si am gasit-o ca fiind participanta de cateva ori la preselectiile pentru Eurovision.
In fine, clipul pare interesant realizat, nu perfect dar interesant, are ceva care ma atrage, un stil care imi place si mi-a placut dintotdeauna.
Dar nu neaparat pentru ca-mi place l-am postat aici, ci pentru a va intreba, din curiozitate, pe voi care sunteti in tara, ce stiti despre acest MUR?
Am impresia ca este ceva in gen ZU, cum am auzit ca era campania cu ZU acum cativa ani cand s-au lansat, cand aparea scris pe ziduri si toata lumea se intreba "Who is ZU?"
Acolo pe Youtube sunt cateva sugestii, sa avem rabdare, ca vom afla curand, bla bla bla.... Pe alt forum am aflat ca vor urma si alte persoane publice, mult mai importante.

Stie cineva mai multe? Pe mine m-a facut curios, mai mult pentru ca apare aici pe forum, foarte obsedant  :ermm:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GDuhBf50mHY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
9_frames

9_frames

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.04.2012
Mda, interesant, dar cred ca a fost lucrat in graba, se observa trecerea prea brusca dintre cele doua melodii :)
Ori a uitat sa le imbine pe o portiune mai mare, un dissolve intre ele, ori a facut-o si nu a salvat, prea incepe brusc una din cealalta.
In rest hai sa zicem ca e ok.
Nu stiu nici eu ce e cu MUR asta, ai zis bine _DelSte_ ca ar putea fi in gen ZU de acum cativa ani.
Asteptam, asteptam... :rolleyes:

#47
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Imagini care m-au facut sa-mi proptesc fruntea in palme si chiar, pentru cateva minute, sa visez. Nu este vorba despre nimic extravagant, in majoritatea cazurilor poate trece chiar neobservat. Totul se rezuma la slabiciunile fiecaruia, sau cred ca mai bine spus, la virtuți.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/u-6oyLo2jR4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Scena de la 00:38 m-a facut sa fumez 3 tigari.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/spoFLuJtPiY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _DelSte_, 25 August 2012 - 02:45.


#49
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Daca am sti cu ce buget s-a realizat acest videoclip... Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cl8ptneR1Kk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007
Un clip mai altfel, sa ne mai descretim fruntile, eu zic ca e foarte bine realizat muzical...sper sa nu supar pe nimeni ca am postat si genul asta :))  
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8BYTAs3wKpc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#51
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Vai steaua noastra, frate. Aceleasi fețe acum 8 ani, aceleasi fețe in 2012. Mircea Sandu, Dragomir, Vanghelie si cine-o mai fi... Posted Image
Despre clip ce sa spun... Este tare, serios, realizat in Cubase, multa munca sa scoti asa ceva, sincronizarea vocii pe imagine, etc....

#52
m5power

m5power

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 07.11.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CVdlkv5heqk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa arata o reclama in Japonia. Probabil au o minte formata altfel.

Edited by m5power, 01 October 2012 - 23:45.


#53
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007
Un clip care ma "rascoleste" placut intotdeauna, ador si melodia si clipul...Suberb realizat pentru timpul lui.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/djV11Xbc914?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mishulatosu, 15 October 2012 - 11:39.


#54
mishulatosu

mishulatosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 30.07.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8whTWQ-RHkk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Superb, cu dedicatie pentru DelSte...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate