Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Optiuni binare

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
As vrea sa stiu daca exista persoane interesate de subiect , optiunile binare au aparut si s-au dezvoltat rapid dupa 2008 , ca o alternativa simplificata a forexului.
Eu sunt pasionat de acestea , avand in vedere dificultatea forexului si faptul ca n-as avea nici timp nici rabdare pentru studiile complexe care se fac in forex.
La optiuni binare e mult mai simplu.
cumperi sau vinzi , e ca la gambling e castigator sau pierzator.
in rest de cumparat si vandut e aceeasi marfa ca si pe forex.
brokerii de binare sunt deja cunoscuti pe piata din ro  sunt f. multi , dar ca pe orice nisa sunt cativa la care stii ca n-o sa ai surprize la retrageri , amanari etc , vorbesc de cei premium.

#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Vad ca te referi la optiunile bazate pe perechi valutare; care-i diferenta, in cazul acesta ?   Din punctul tau de vedere...

Perechea suport creste/scade, acelasi lucru il face si optiunea; pe Forex ai avantajul ca, daca miscarea ti-a fost favorabila si vezi ca se-ntoarce, poti inchide pozitia, nu astepti scadenta, ca la optiuni, scadenta la care pretul poate fi defavorabil.
In schimb, pe Forex, daca trendul este cel asteptat, muti SL pe BE sau chiar pe plus, eventual pui un ordin Trailing Stop, si lasi lucrurile sa mearga; optiunea se inchide si gata...



Decizia de intrare in tranzactie cum o iei ?   Nu faci tot o analiza (probabil tehnica) a instrumentului respectiv ?

Edited by Barboso, 04 April 2012 - 18:50.


#3
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011

View PostBarboso, on 4th April 2012, 19:48, said:

Vad ca te referi la optiunile bazate pe perechi valutare; care-i diferenta, in cazul acesta ?   Din punctul tau de vedere...

Perechea suport creste/scade, acelasi lucru il face si optiunea; pe Forex ai avantajul ca, daca miscarea ti-a fost favorabila si vezi ca se-ntoarce, poti inchide pozitia, nu astepti scadenta, ca la optiuni, scadenta la care pretul poate fi defavorabil.
In schimb, pe Forex, daca trendul este cel asteptat, muti SL pe BE sau chiar pe plus, eventual pui un ordin Trailing Stop, si lasi lucrurile sa mearga; optiunea se inchide si gata...



Decizia de intrare in tranzactie cum o iei ?   Nu faci tot o analiza (probabil tehnica) a instrumentului respectiv ?

sunt multe de spus
in primul rand am deschis threadul pt. cei carora forexul li se pare un lucru complicat si asa si este.
eu n-am vrut niciodata sa studiez forexul tocmai din cauza complexitatii.

orice incepator poate sa intre la un broker de optiuni binare si in 5 minute a invatat tot pt ca e extrem de simplu.

in privinta faptului ca p[e forex poti inchide si deschide oricand ca sa te acoperi , acelasi lucru poti sa-l faci la binare avand 2 conturi , la 2 brokeri diferiti.

totul e sa-ti calculezi banii cat pui pe creste pe un broker si cat pui pe scade pe celalalt.

si la binare exista de ex. un site care daca te inscrii prin el la 1 broker si pui trade-ul recomandat de ei in caz de pierdere iti returneaza miza pana la 100 de dolari.

prima miza pusa

e un fel de intrare in forex binar cu risc 0.

#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Intrebarea mea (serioasa, chiar vreau sa-ti inteleg rationamentul) ramane: de ce consideri ca sunt mai simple optiunile ?
Este aceeasi analiza pe care trebuie s-o faci...

Poti face hedging si pe FOREX la fel ca si pe optiuni, sau poti face hedging cu o combinatie FOREX/optiuni, sau cu optiuni/CFD-uri.


Chestia cu "iti returneaza pierderea" mi se pare destul de ciudata/dubioasa; poti da mai multe detalii, un link, ceva ?   Eventual pe PM.

#5
George135

George135

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.02.2013
salut,
sunt nou pe forum, dar am experienta de 2 ani in optiunile binare. amincercat si forex dar nu am avut destul timp sa invat cum functioneaza mt4 in detaliu.
am tranzactionat pe 3 platforme de binare si lucrurile nu sunt chiar roz daca nu are cine sa te ajute si sa iti explice cum sta treaba. ai nevoie de stiri din piata si de cateva strategii de trading.
trebuie sa iti alegi cu grija broker'ul, sa ai o mare atentie la detalii si sa faci diferenta dintre realitate si fictiune. poti sa faci profit pe optiuni, dar doar daca aloci destul timp pentru asta.
astept sa vad daca aveti intrebari.

#6
Inf3rnoo

Inf3rnoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2012
Eu sunt interesat si tranzactionez de ceva timp!
Cei care sunteti interesati, va pot ajuta cu tradeuri (semnale) tutoriale si partea cea mai frumoasa.: Va fac 100$ Cadou la inregistrare! Pentru detalii, nu ezitati sa ma contactati!

#7
emmy00369

emmy00369

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.05.2013

View PostInf3rnoo, on 08 iulie 2013 - 23:49, said:

Eu sunt interesat si tranzactionez de ceva timp!
Cei care sunteti interesati, va pot ajuta cu tradeuri (semnale) tutoriale si partea cea mai frumoasa.: Va fac 100$ Cadou la inregistrare! Pentru detalii, nu ezitati sa ma contactati!

Salut! Si eu tranzactionez pe brokeri de optiuni binare,insa am nevoie de putin ajutor.Cum te pot contacta?

#8
i1_rusu

i1_rusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.02.2007
tot citesc de ceva timp de optiunile binare.
intrebarea mea ar fi cu ce brokeri lucrati? pe care-i recomandati?

#9
Inf3rnoo

Inf3rnoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.03.2012
Eu lucrez cu 24option si cu stockpair...
Daca te intereseaza sa te inscrii pe unul din astea, iti ofer si un cashback de 125 USD pentru fiecare broker.

#10
corso2909

corso2909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.10.2013
Salut,am vazut ca se vorbeste pe aici despre optiuni binare. Eu ma ocup cu treaba asta de vreo 4,aproape 5 luni. De la inceput am lucrat cu stockpair pentru ca mi s-au parut seriosi si asta am auzit de la mai multe persoane. Am inceput initial cu 500 de dolari si am reusit in 10 zile lucratoare sa ii dublez. Ce-i drept la inceput am primit ajutor de la niste prieteni mai vechi in domeniu dar totul se invata repede pentru ca nu e mare inginerie. Iti trebuie rabdare,disciplina si multa concentrare. Este de ajuns sa stai 3 maxim 4 ore pe zi in casa si sa fac vreo 50 de dolari. Cine este interesat sa stie mai multe si doreste sa se apuce de optiuni binare ii ofer LINKUL MEU pentru REFFERAL. Daca va inscrieti la stockpair prin linkul meu,eu primesc de la ei 100$(bani pe care trebuie sa ii rulez de 20 de ori pentru a-i debloca) iar in schimbul acestui lucru va ajut cu absolut orice doriti din acest domeniu,am un canal pe SKYPE unde mai dau semnale de CALL si PUTT asa ca veti prinde totul repede si va ajut sa va diminuati riscurile la inceput. Daca sunteti interesati ma gasiti la [email protected].  Va doresc numai ITM-uri. :D

#11
sego

sego

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.02.2007
domnilor dupa multe cautari,esecuri,castiguri....am gasit o modalitate care poate genera un profit de 70-90 %
este vorba despre un program care ,calculeaza anumiti logaritmi si indici de pe bursa iar pe baza lor iti da semnale....e testat de mine si e ok
daca ai stapanire de sine poti face banuti frumosi
cine doreste mai multe detalii astept un mail pe [email protected]
va multumesc si va doresc spor si mult succes in continuare ;)

#12
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
sau tot la fel de bine ii pot scrie lui Mos Craciun Posted Image

#13
sego

sego

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.02.2007

View PostGubyIQ, on 16 noiembrie 2013 - 09:33, said:

sau tot la fel de bine ii pot scrie lui Mos Craciun Posted Image


chiar nu inteleg ce e cu atitudinea asta  ????
nici macar nu stii despre ce e vb si repede te bagi in seama...te rog nu mai face off ca nu isi are rostul...nu caut nici reff si nici sa vand ceva...vroiam doar sa ajut lumea...

#14
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postsego, on 15 noiembrie 2013 - 18:42, said:

domnilor dupa multe cautari,esecuri,castiguri....am gasit o modalitate care poate genera un profit de 70-90 %
Lunar sau anual?

#15
murgaco

murgaco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 21.12.2008

View Postretele, on 17 noiembrie 2013 - 14:37, said:

Lunar sau anual?

Cred ca era vorba de profitul cumulat pe ultimii 12 ani...Posted Image

#16
sego

sego

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.02.2007

View Postmurgaco, on 17 noiembrie 2013 - 18:46, said:

Cred ca era vorba de profitul cumulat pe ultimii 12 ani...Posted Image


mda...oameni care nu au nici o treaba cu bursa si mereu sunt carcotasi ;)
nu are rost sa imi mai pierd timpul cu explicatii...bafta ;)

#17
murgaco

murgaco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 21.12.2008

View Postsego, on 17 noiembrie 2013 - 21:43, said:



mda...oameni care nu au nici o treaba cu bursa si mereu sunt carcotasi Posted Image
nu are rost sa imi mai pierd timpul cu explicatii...bafta Posted Image

Vei fi vreun Warren Buffett din Romania..Posted Image

#18
Freevy

Freevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.03.2013
Va rog nu mai faceti glume aiurea atata timp cat nu sunteti in tema si habar nu aveti ce sunt acelea optiuni binare si cu ce se mananca, va rog frumos. Sunt multi bagatori de seama care nu au ce face decat sa posteze aiurea mesaje pe forumuri si induc oamenii in eroare.

Optiunile binare inseamna control,strategii, apoi daca le ai pe astea si ti le mentii, vei creste pe zi ce trece.

Incetati cu miştourile că nu sunteţi mai deştepţi dacă faceţi asta.

Quote

murgaco, altceva decât miştouri nu ştii ? Nu ai învăţat nimic în cei 18 ani care ai stat alături de părinţi ?  La tine m-am referit în cele scrise mai sus. Nu fi aşa.
Comentatori găsim oriunde mă,da oameni serioşi mai rar.

Edited by Freevy, 17 February 2014 - 13:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate