Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Problema captura audio/video desktop cu VirtualDub

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
the_provider

the_provider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 27.12.2005
Salut.

Incerc sa fac captura video a imaginilor de pe desktop cu VirtulalDub. Am instalat VHScrCap si x264vfw ceea ce imi rezolva onorabil partea de captura video. Am insa o mare problema cu partea de audio intrucat fie folosind codecurile din Win7 obtin fisiere de dimensiuni mari datorita calitati sunetului fie nu reusesc sa am sunet inteligibil deoarece LAME MP3 sau AC3 ACM nu dau rezultate utilizabile.
Mai demult am avut un TV Tuner si intampinand aceeasi problema am cautat pana am gasit ceva cu care faceam captura audio in timp real fara ca asta sa duca la fisiere de dimensiuni mari, se numeste QDesign MP2 Encoder; l-am cautat si acum insa nu mai e de gasit...

Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau cu codecul de mai sus? Nu tin neaparat sa fie QDesign, orice care merge cu rezultate bune e OK...

Multumesc anticipat.

Edited by the_provider, 01 April 2012 - 15:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate