Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Umflatura Caine

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

eug3n92

eug3n92

Mechanical Engineer

• Grup: Senior Members
Umflatura aceea se mareste in functie de cum respira cainele, de cum se misca, eu asa am observat.
La cainele meu tot asa a ramas umflatura. Oricum o sa il duc la operatie cam intr-o luna. Trebuie sa aiba varsta de 3 luni ca sa il poata opera.

aedoh

aedoh

Member

• Grup: Members
Buna seara!
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Am gasit cainele de la gradina dezlegat...si cand sa l leg am observat ca in zona greabanului are o umflatura destul de mare..ca o cocoasa care cand merge cainele...se misca ca o punga de apa. Am observat in zona aia zona fara blana si pielea tumefiata. Banuiesc ca s a prins intr un lat si a incercat sa scape.
E periculos ce are? Trebuie tratament sau se absoarbe in timp?

Freddy12

Freddy12

Guru Member

• Grup: Senior Members
Du-te cu el la veterinar fiindca pare sa fie un abces care trebuie incizat si curatat de puroi plus tratament cu antibiotic.

aedoh

aedoh

Member

• Grup: Members
Am fost fara el la veterinar. S a inceput un tratament usor cu tablete si unguent(diclofenac). Daca nu se reabsoarbe in 2 zile...intra cu antibiotic. Crede ca e limfatica acumularea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate