Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ma misc cam mult in somn

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
gabrielustuca

gabrielustuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 06.01.2010
(sper ca am postat unde trebuie)
Buna ziua! Azi-noapte mi-am propus sa aflu de ce in fiecare dimineata ma trezesc stand in fund.Pe parcursul noptii, am simtit ca ma pun in fund, dar nu am putut face nimic.Acum cateva nopti, m-am cam agitat in timpul somnului, si am dat-o jos pe sotia mea, care dormea langa mine si am aruncat in jurul patului pernele de pe pat.Si sunt sigur de asta, nu a fost vis. Pentru ca ea mi-a confirmat asta, dimineata.Ciudat e ca aveam ochii inchisi (faceam totul la nimereala) si eram "constient", dar degeaba: nu am putut face nimic.Sper ca se va rezolva partea cu statul pe fund, si ca nu voi mai avea o "criza".
Aveti niste sfaturi?
Va mutumesc pentru raspunsuri!

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Eu zic sa mergi pentru niste analize/teste. Stiu ca sunt clinici specializate in problemele din timpul somnului. Din cate am auzit somnambulismul este foarte rar periculos insa nici nu stiu daca te incadrezi aici.

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Esti somnambul; se poate trata, deoarece principala cauza este stresul.

Edited by Ann0nyym0us, 31 March 2012 - 21:00.


#4
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Pana la urma, tu de ce esti nelinistit ?

S-a plans sotia ca ai deranjat-o in timp ce dormea ? Esti tu tulburat de ce ai putea face in viitor ?

#5
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009
Si eu ma aflu in aceeasi situatie (mai putin statul in fund) .
Ma zbat foarte tare noaptea, e IMPOSIBIL sa dorm cu cineva.. Prietena mea, saraca, prin vacante dormea pe langa pat, ca i-am scapat cateva picioare urate  :confuzzled:
Ma trezesc deseori in cealalta parte a patului, uneori cand ma trezesc, patura e foarte departe de pat (nu stiu cum ajunge acolo) .. si s-a intamplat o data si sa ma duc la frigider sa beau suc, constient, dar fara voia mea..

Ok, ciudat sau nu, nu ma deranjeaza ca ma deplasez in somn, dar ma ingrijoreaza faptul ca ma zbat mult, si lovesc puternic... si urmeaza sa vina prietena la mine pentru o perioada lunga... Chiar zilele trecute ma gandeam cum o sa dormim.. :)


@Initiator, scuze ca m-am bagat in topicul tau, dar nu cred ca avea sens sa deschid altu' pe aceeasi tema.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

 tarantula21, on 31st March 2012, 22:26, said:


Ai putea sa incerci sa te relaxezi inainte de somn, un masaj, 100 de whisky, lumanari parfumate, sex nebun, etc.

Sau, o optiune mai eficienta, o camasa de forta :lol: (sorry, nu m-am putut abtine)

Edited by Ann0nyym0us, 01 April 2012 - 08:35.


#7
Dejanvk

Dejanvk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2011
Ce naiba are asta de aface cu paranormalul?

#8
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
S-a gandit ca peste doua luni se va intreba cineva asta.

#9
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 gabrielustuca, on 31st March 2012, 21:21, said:

(sper ca am postat unde trebuie)
Buna ziua! Azi-noapte mi-am propus sa aflu de ce in fiecare dimineata ma trezesc stand in fund.Pe parcursul noptii, am simtit ca ma pun in fund, dar nu am putut face nimic.Acum cateva nopti, m-am cam agitat in timpul somnului, si am dat-o jos pe sotia mea, care dormea langa mine si am aruncat in jurul patului pernele de pe pat.Si sunt sigur de asta, nu a fost vis. Pentru ca ea mi-a confirmat asta, dimineata.Ciudat e ca aveam ochii inchisi (faceam totul la nimereala) si eram "constient", dar degeaba: nu am putut face nimic.Sper ca se va rezolva partea cu statul pe fund, si ca nu voi mai avea o "criza".
Aveti niste sfaturi?
Va mutumesc pentru raspunsuri!
Somnambulismul

#10
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 tarantula21, on 31st March 2012, 21:26, said:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie (mai putin statul in fund) .
Ma zbat foarte tare noaptea, e IMPOSIBIL sa dorm cu cineva.. Prietena mea, saraca, prin vacante dormea pe langa pat, ca i-am scapat cateva picioare urate  :confuzzled:
Ma trezesc deseori in cealalta parte a patului, uneori cand ma trezesc, patura e foarte departe de pat (nu stiu cum ajunge acolo) .. si s-a intamplat o data si sa ma duc la frigider sa beau suc, constient, dar fara voia mea..

Ok, ciudat sau nu, nu ma deranjeaza ca ma deplasez in somn, dar ma ingrijoreaza faptul ca ma zbat mult, si lovesc puternic... si urmeaza sa vina prietena la mine pentru o perioada lunga... Chiar zilele trecute ma gandeam cum o sa dormim.. :)


@Initiator, scuze ca m-am bagat in topicul tau, dar nu cred ca avea sens sa deschid altu' pe aceeasi tema.

Filmeaza-te, sa vezi ce faci sau cum te comporti in timpul somnului.

#11
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011
acum un an arata la protv pe unu care a sarit de la etajul 4 ,noroc ca a sarit pe o  masina  , ca arunci perne de pe pat inca nu ii problema.

#12
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015

 Ann0nyym0us, on 31 martie 2012 - 21:00, said:

Esti somnambul; se poate trata, deoarece principala cauza este stresul.
aiurea ! cati oameni stresati sunt si totusi nu devin somnambuli.

sau cati somnambuli sunt si totusi nu sunt stresati.

 tiestodj20, on 12 iulie 2012 - 10:26, said:

Filmeaza-te, sa vezi ce faci sau cum te comporti in timpul somnului.
o idee buna.

#13
CentOS_Operator

CentOS_Operator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.02.2015

 Ann0nyym0us, on 01 aprilie 2012 - 08:35, said:


Sau, o optiune mai eficienta, o camasa de forta Posted Image (sorry, nu m-am putut abtine)


:P  tare ....dar cred ca niste teste ar fi mai bune

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate