Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Admiral markets

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
Recent mi-am deschis cont la ei pentru ca ofereau un bonus de 50 e de bun venit, din conditiile oferite de ei, te lasa sa retragi din profitul realizat oricand, astfel dupa vreo 2 zile de sa ii spunem noroc, am reusit sa imi dublez suma, si vreau sa retrag 30 de e, dar nu imi era clar un camp din optiunile de retragere prezentate in poza, si anume primul camp: " In contul " ce anume trebuie completat in acest camp pentru ca pana acum nu am mai intalnit, celelalte campuri stiu sa le completez.

Attached Files

  • Attached File  abc.PNG   11.75K   71 downloads


#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Probabil numele tau

#3
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
asa ma gandeam si eu, ar fi cel mai logic, dar e loc de interpretare, probabil mai astept pana luni, cand e zi de lucru si pentru ei si o sa contactez suportul lor

#4
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
campul respectiv se refera la numele titularului contului. primele probleme la retragere, am contul in valuta si din ce mi-au zis ei mi se ia comision mare de catre banca pentru asta, si i-am zis ca din cate stiu eu comisionul este de 2% pentru conversia valutara luata de banca, atunci mi-au zis ca daca am contul in valuta retragerea se va face in valuta dar banca va respinge plata si mi-au sugerat sa imi mai deschid un cont in lei si sa fac transfer intern de la contul in valuta la cel in ron, aici comisionul este de 1% la retragerea mea nu e o problema acest  1%, doar ca din nou alta problema, am incercat sa transfer 30 de euro, dar imi da eroare, imi spune ca suma maxima pe care o pot retrage atunci cand am pozitii deschise este de  70% din free margin, doar ca eu aveam free margin in momentul acela de 85 euro, din care sa zicem scadem bonusul lor care deocamdata e blocat, raman cu 35 euro free margin, iar 70% din aceasta suma ar veni in jur de 24 de euro, am incercat si cu 20 de euro, dar la fel nu ma lasa din acelasi motiv, suma pe care ei ma lasa era undeva la 10 euro, adica aproximativ 30% din free margin... o sa incerc mai spre seara sa imi inchid toate pozitiile sa vedem daca imi mai da aceasta eroare...

#5
danpav86

danpav86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.11.2009

 Eagle Raider, on 2nd April 2012, 11:19, said:

alta problema, am incercat sa transfer 30 de euro, dar imi da eroare


Este simplu de inteles ca la sume atat de mici, la orice broker si orice Banca vor aparea probleme de acest gen. E adevarat ca sunt banii tai si ai dreptul asupra lor chiar daca sunt putini, dar brokerii acorda atentie doar celor care au sume mari in cont.
Faptul ca poti sa tranzactionezi la nivel de micro-conturi cu sume de cateva zeci de dolari este doar un favor pe care  ti-l face brokerul de a experimenta trading-ul pe bani reali fara sa risti prea mult.
Daca intradevar vrei sa faci bani in FOREX, deschide-ti un cont cu minim 300 de dolari la un broker de calitate, fa tot posibilul sa dublezi aceasta suma, apoi fa o retragere si vei vedea ca nu o sa ai probleme.
In Forex, banii multi se fac cu bani multi. Si e nevoie si de foarte multa munca .
Iti doresc mult succes, spor la tranzactionat si mai ales spor la bani ! :)

#6
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am reusit pana la urma sa retrag... am reusit sa mai fac cativa zeci de euro, am retras 30 de euro si dupa am ajuns pe la 157 de euro, dar am pierdut tot dupa caderea dolarului, am mizat pe revenirea acestuia, m-am calicit si nu am inchis cand puteam sa am pierderi de 50 de euro, deh nu ma asteptam sa pice asa rau si sa nu isi revina, am tot cautat informatii, stiri despre dolar la momentul respctiv de ce s-a prabusit in comparatie cu toate monedele dar n-am gasit, acum s-au dus toti, e bine ca am apucat sa retrag, mi-au luat 1% comision de transfer de pe un cont pe altul, si dupa inca 10 lei la retragere, astfel m-am ales cu un profit de 120 de lei, buni si aia pana la urma...

#7
danpav86

danpav86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.11.2009
Felicitari ! Te afli printre putinii traderi care au resusit sa scoata profit din Piata FOREX .  :)

#8
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
se putea si mai bine, dar na, oricum nu cred ca o sa investesc curand din banii mei la forex, asa ca, la cat mai multe oferte bonus de genu :D

#9
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
care ar fi cele mai bune, din cele pe care le-ai incercat, evident si sa fie un bonus bun, ca daca primesti 8$ n-ai ce sa faci cu ei, sunt prea putini...

#10
danpav86

danpav86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 22.11.2009
Este adevarat, sunt sume modice, dar ofera avantajul ca poti tranzactiona pe real si poti vedea cum le functioneaza platformele in conditii reale de trading.  Pentru incepatori sunt foarte bune aceste bonusuri, insa nu te astepta sa scoti prea multi bani din ele; cel mai mult conteaza experienta :) .

Eu le-am folosit pe cele de la Marketiva (5$), Plus500 (50RON), RoboForex(15$), FXCM (50$ - nu apare in lista/nu mai este valabila promotia), Admiral Markets (50 Euro), NordFX (8$) .

In Forex, banii multi se fac cu bani multi, asa ca bonusurile acestea sunt bune mai mult pentru a-ti face mana pe platformele lor si daca iti place si te pricepi iti depui banii proprii .

#11
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am avut si bonusul de la plus500 dar nu poti face nimic cu el, abia daca am gasit o pereche valutare pe care sa pot deschide pozitie, o sa le incerc pe cele cu 100 $ sa vedem... vad ca a inceput dolarul sa isi revina... se faceau bani frumusei acum

#12
ionut900

ionut900

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.05.2013
Desi topicul acesta e destul de vechi dar vreau sa zic ca admiral markets e cea mai tare firma de brokeraj pe piata forex. Ofera cele mai bune oportunitati de tranzactioanre. Conturi standar cu minimul 10$ si spreduri cel mai mare 5 pipsi, asa ceva nu mai gasesti

#13
scieriro

scieriro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 27.01.2013

 ionut900, on 17 mai 2014 - 14:53, said:

Desi topicul acesta e destul de vechi dar vreau sa zic ca admiral markets e cea mai tare firma de brokeraj pe piata forex. Ofera cele mai bune oportunitati de tranzactioanre. Conturi standar cu minimul 10$ si spreduri cel mai mare 5 pipsi, asa ceva nu mai gasesti

Este cea mai tare de pe piata din Romania dintre cele 2 testate personal, cat tine de spreaduri, am avut si de 7 pipsi pe anumite perechi(AUD-), nu am avut probleme cu ei pana acum(~4 ani).
Nu cred ca sunt multi brokeri din RO care sa isi faca singuri probleme, mai repede iti dai in cap de unul singur cu deciziile pe care le iei cand tranzactionezi decat sa iti faca brokerul probleme.

Edited by scieriro, 02 October 2014 - 11:33.


#14
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Au schimbat conditiile la A.M.
Sunt mai bune pt scalperi si tranzactionare automata acum.

#15
Valentin19861234

Valentin19861234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.05.2019
Buna ziua...cine doreste sa viziteze blogul meu: forex severin...am cateva tranzactii postate,pentru cine vrea sa le foloseasca

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate