Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Echitatie

- - - - -
  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#235
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007

View Postchris_alex, on Dec 7 2007, 20:25, said:

Nu sunt chiar asa de scumpi avand in vedere ca in romania cam totul costa mai scump

Asa e, iar faptul ca nu ai dintre ce sa alegi (i-am gasit intrun singur loc, dupa multe cautari), face lucrurile si mai simple.

#236
chris_alex

chris_alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2007

View Posttres, on Dec 8 2007, 13:22, said:

Asa e, iar faptul ca nu ai dintre ce sa alegi (i-am gasit intrun singur loc, dupa multe cautari), face lucrurile si mai simple.
Parerea mea este ca ar trebuii sa te uiti si pe internet si sa cumperi de acolo echipament pe viitor ca sunt o gramada de siteuri cu vanzare on line si unele chiar cu livrare gratuita in europa sau ciar modica 15 20 de euro daca cumperi mai multe produse le trimit toate in acelasi pachet si avantajul este ca de multe ori sunt mai ieftine decat in magazin sa nu mai vb decat in Romania .Chiar zilele astea ma uitam in romania o pereche de aparatori fata spate de cal costa undev ala 200 de eu aici eu le-am cumparat cu 80 si is escadron care totusi e o firma cu nume.

#237
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007

View Postchris_alex, on Dec 9 2007, 15:11, said:

Parerea mea este ca ar trebuii sa te uiti si pe internet ...

Ai dreptate. Ne poti recomanda ceva siteuri?

#238
chris_alex

chris_alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2007

View Posttres, on Dec 9 2007, 19:23, said:

Ai dreptate. Ne poti recomanda ceva siteuri?
http://www.derbyhous....uk/default.asp
http://www.schockemoehle.net/shop/
Mai sunt astea doua leam folosit si sunt ok acuma eu cumpar si mult din magazine ca pe langa mine sunt multe mai ales reprezentantza de la WWW.horseware.com dar google-itzi pe produs si gasiti siteuri  gramada toata treaba sa vrea sa trimita in romania.Si mai e si EBAY.ie  .uk.   .de gasiti si pe ei o gramada .

#239
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007
Meet the new me. Mersi nile.

Attached File  vechilul.jpg   22.45K   46 downloads

#240
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Welcome!  :)

#241
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Mai e cineva pe-aici care incaleca in Baneasa, cu Florin antrenor?

#242
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Gabi:

Attached Files



#243
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007

View Postnile, on Dec 15 2007, 18:54, said:

Gabi:

Pe Falsa n-o promovezi?
Am inteles ca a fost mare jumperitza, campioana la viata ei. Adevarul e ca arata mai putin comercial decat Gabi.

#244
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Posttres, on Dec 15 2007, 21:46, said:

Pe Falsa n-o promovezi?
Am inteles ca a fost mare jumperitza, campioana la viata ei. Adevarul e ca arata mai putin comercial decat Gabi.
N-am poza cu Falsa. O sa fac next time.

#245
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Uitasem sa spun, apropo de faza cu "gabi arata mai comercial":

Eu pe ea am incalecat prima data. Imi place mai mult pe ea decat pe Falsa nu pentru ca ar arata mai comercial - ci pentru ca imi place mai mult galopul ei :) . Si felul in care ciuleste urechile cand ii dau o comanda, intrebandu-se daca glumesc sau "i mean business".  :D

#246
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007

View Postnile, on Dec 16 2007, 12:07, said:

Uitasem sa spun, apropo de faza cu "gabi arata mai comercial":

Eu pe ea am incalecat prima data. Imi place mai mult pe ea decat pe Falsa nu pentru ca ar arata mai comercial - ci pentru ca imi place mai mult galopul ei :) . Si felul in care ciuleste urechile cand ii dau o comanda, intrebandu-se daca glumesc sau "i mean business".  :D

Dintre ele doua, eu am incalecat doar pe Falsa. Numele i se potriveste perfect, e parsivenia personificata.
Pe Gabi o vad ca fiind mai bine intentionata, mai dispusa la comunicare.

#247
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Mie mi se par destul de idem. cu cateva exceptii:

Gabi e mai indaratnica - trebuie sa ii arati de la inceput ca nu esti mana moale, apoi "you are the best friends", in timp ce Falsa are nevoie doar sa simulezi la o-adica o cravasa. Falsa e mai putin capoasa.

La Gabi, cum spuneam in postul de mai sus, imi place galopul pentru ca mi se pare ca seamana cu o masina cu amortizoare mai fine. Si Falsa e ok, dar are fulee mai dese si mai scurte (cel putin asa am perceput eu).

Una peste alta amandoua mi se par cai buni, civilizati si responsivi la comenzi. De fapt, citind problemele pe care le expunea Trot parca, cu cateva pagini in urma, cu caii pe care ii incaleca ea/el, imi dau seama ca Falsa si Gabi sunt niste cai foarte buni.

Edited by nile, 17 December 2007 - 22:27.


#248
Radiliquid

Radiliquid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 02.10.2007
hello lume....ce topic misto aveti aici.bineinteles nu am citit tot dar am prins ideea.
si eu am o maaare pasiune pentru cai insa din pacate nu am avut ocazia sa interactionez cu ei atat cat mi-as dori.
o singura data am fost la un centru de echitatie unde m-am plimbat o ora calare si cam atat e experienta mea cu aceste animale nobile.din pacate timpul nu imi permite sa fac mai multe si poate si faptul ca in zona unde locuiesc eu nu prea gasesc centre de echitatie.ultimul la care am fost isi aduna catrafusele si se mutau la munte undeva."nu exista pasionati" mi-a replicat proprietarul.traducerea ar fi"am dat faliment".apoi nu m-am mai interesat de alte centre.
eu unul mi-am rasfrant pasiunea mea in desene ....ii infatisez cum pot eu mai bine.
fericiti cei ce au ocazia sa lucreze cu ei direct.bafta la toti

#249
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007

View Postnile, on Dec 17 2007, 22:26, said:

... imi dau seama ca Falsa si Gabi sunt niste cai foarte buni.

Te cred pe cuvant. Eu nu stiu cum se comporta fetele la liber, ca inca ma invarte Florin la coarda.
La stadiul asta ma refeream ca e Falsa smechera: cum nu e Florin atent la ea, cum se lasa din trap in pas.
Daca pun lucrurile cap la cap, inteleg ca la ea etica muncii se traduce cam asa: "asculta-i comenzile aluia cu cravasa, iar fata de ce vor ceilalti, fa-te ca ploua  (inclusiv fata de ala din sa, atata timp cat cravasa e la Florin).

Edited by tres, 20 December 2007 - 19:36.


#250
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Posttres, on Dec 20 2007, 19:26, said:

Te cred pe cuvant. Eu nu stiu cum se comporta fetele la liber, ca inca ma invarte Florin la coarda.
La stadiul asta ma refeream ca e Falsa smechera: cum nu e Florin atent la ea, cum se lasa din trap in pas.
Daca pun lucrurile cap la cap, inteleg ca la ea etica muncii se traduce cam asa: "asculta-i comenzile aluia cu cravasa, iar fata de ce vor ceilalti, fa-te ca ploua  (inclusiv fata de ala din sa, atata timp cat cravasa e la Florin).
Pai daca tu nu ii  ceri nimic, de ce crezi ca ar face ea ceva din proprie initiativa? Calul nu e vinovat de nimic.
Si, inca o chestie: cand o sa zici: "Uau, ce bine o stapanesac pe Falsa, ce mare calaret sunt eu!", suie-te pe Gabi. Te va readuce cu picioarele pe pamant in no time.

#251
tres

tres

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.11.2007

View Postnile, on Dec 20 2007, 23:37, said:

... suie-te pe Gabi. Te va readuce cu picioarele pe pamant in no time.

Ce sa zic, mi s-a cam facut frica de Gabi; in cazul asta, o sa-i las doar pe copii mai mari sa se joace cu ea.
Eu o sa ma limitez la ponei.

#252
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Posttres, on Dec 24 2007, 12:00, said:

Ce sa zic, mi s-a cam facut frica de Gabi; in cazul asta, o sa-i las doar pe copii mai mari sa se joace cu ea.
Eu o sa ma limitez la ponei.
De ce ti s-a facut frica?
Gabi e o caluta foarte cuminte  :rolleyes: .
Doar ca e mai capoasa, si daca nu ii arati din primul moment in care parca nu ar face cum vrei tu, ca nu glumesti,  sau daca nu ii dai comenzi ferme (nu ma intelege gresit, nu zic sa rupi cravasa pe crupa ei), nu te va lua in serios.

PS: noi doua ne intelegem de minune.

Edited by nile, 27 December 2007 - 22:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate