Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Domnul Pavel Coruț a fost vizionar la emisiunea OTV din 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
DIE1

DIE1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 30.07.2008
Am urmărit cu nespusă încântare emisiunea aceea pe YouTube. Prietenul meu este realmente un om excepțional. Dacă românii nu îi dau dreptate într-o proporție covârșitoare, ei bine, s-ar putea ca aceasta să fie cu adevărat o tragedie națională și să dispară din istorie în maximum un secol. Deoarece prosperitatea unei națiuni depinde și de credința ei. Așa cum am scris în ultimul meu roman "Confesiunile unor spioni".
Nici un om inteligent și cult al acestui secol nu poate crede în natura divină a Bibliei și/sau a lui Iisus. Iisus trebuie considerat un simplu erudit fariseu cu vederi extrem de liberale care s-a mântuit singur. Iar Biblia rămâne o carte scrisă de strămoșii mei paterni, care au fost doar parțial inspirați divin, dar nu li s-a revelat absolut nimic divin pe muntele Sinai. Creatorul Universului există, este unic și incorporal, dar nu oferă sfaturi muritorilor doar parțial civilizați. Iluminarea s-a petrecut doar în mintea lui Moșe Profetul.
Asta a spus prietenul Pavel Coruț la OTV, iar evreii reformați repetă asta de peste două secole. De când s-au trezit la realitățile galactice ale vremii noastre. Grație posesiei unor informații confidențiale, deloc revelate divin. Poate doar inspirate divin. Dacă românii nu înțeleg chestiile astea, atunci regretatul Silviu Brucan a avut perfectă dreptate. Chiar sunt o națiune de "stupid people".  Membrii Forumului  "Frăția Creatorilor" au dovedit că nu sunt proști. Ei reprezintă viitorul României.
Injuriile nu îi ating pe evreii  de tipul meu, deoarece îi disprețuim profund pe idolatrii care obișnuiesc să se închine încă în fața icoanelor. Nici nu îi considerăm oameni. Eu mi-am făcut doar datoria de fost ofițer SRI atunci când v-am  avertizat. Credința creștină este cu adevărat o problemă de siguranță națională. Credința creștină va distruge poporul român. Aici Gigi Becali a fost cu adevărat vizionar. Dar nici ateismul nu este o soluție. Idolatria creștină și ateismul sunt la fel de greșite ca și judaismul clasic, care este doar un pic superior creștinismului.
Acum sunteți invitați să înjurați! Dar cine sunt cei care înjură? Sunt ei oameni?

#2
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
Adica s-au chinuit degeaba sa scrie Biblia,in loc sa faca altceva mai practic?Despre injurat:nu injur,caci accept orice opinie,chiar daca este diferita(vezi motto-ul meu de la profil..) de a mea!
Ps:O intrebare:Mi se pare ca tot dumneavoastra ati afirmat la un moment dat ca extraterestrii I se inchina lui Dumnezeu...e adevarat asa ceva?Multumesc pentru explicatii!:)

#3
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
bleah, neo-masonii astia...

#4
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Ocupati spatiul degeaba pe softpedia cu bazaconiile astea.Pavel Corut e plecat cu pluta!Numai faptul ca a fost la OTV spune totul!Sa mai crezi in secolul 21 in religie si in basme de felul asta mi se pare pueril.Religia noastra ar trebui sa fie bunul simt si respect pentru cei din jurul nostru,si asta nu are legatura cu nici un dumnezeu,alah sau altceva!

#5
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostDIE1, on 25th March 2012, 09:39, said:

Credința creștină va distruge poporul român.  Dar nici ateismul nu este o soluție. Idolatria creștină și ateismul sunt la fel de greșite ca și judaismul clasic, care este doar un pic superior creștinismului.
Si care este solutia? Nu ne-o spui?

#6
SucreBolivar88

SucreBolivar88

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 03.03.2012
Pai da asta cu religia asta a fost si este cum zicea Marx "opiul popoarelor" multi au nevoie ceva in care sa creada pentru ca ei nu cred ca sunt destul de puternici pentru a infrunta singuri problemele, dupa mine,  chestia cu religia devine cu adevarat grava in momentul in care se trece la fanatism orb.

#7
aky68

aky68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.09.2012
Tot ce spune "monstrul" intelectual  Pavel Corut este demonstrabil si bazat pe logica.Restul este pamflet...
Pavel Corut este mentorul meu spiritual.

Daca imi demonstrati ca Pavel Corut minte m-ati castigat.

#8
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Doamne feri', da' cui crezi ca-i pasa de un ala indobitocit?

#9
Cristi-MAN

Cristi-MAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.10.2008

View PostDIE1, on 25 martie 2012 - 09:39, said:

Am urmărit cu nespusă încântare emisiunea aceea pe YouTube. Prietenul meu este realmente un om excepţional. Dacă românii nu îi dau dreptate într-o proporţie covârşitoare, ei bine, s-ar putea ca aceasta să fie cu adevărat o tragedie naţională şi să dispară din istorie în maximum un secol. Deoarece prosperitatea unei naţiuni depinde şi de credinţa ei. Aşa cum am scris în ultimul meu roman "Confesiunile unor spioni".

   Sa dispara poporul asta din istorie, pentru ca nu asculta de un nebun care nu mai stie pe cel lume se afla?
Omul asta, Pavel Carut (a) e sarit de pe sine saracul.  E l scrie carti doar ca sa scoata bani, grav fiind faptul ca multi romani cred in ce spune el. Intalnirea cu extraterestrii va fi realitate publica. De unde si pana unde? Daca exista extraterestri ar fi venit ei pe la noi, macar sa ne salute. Extraterestrii nu inseamna neaparat ceva inteligent, pot fi si niste simple bacterii, deci viata extraterestra.
        Nea Pavel a inteles gresit religia, de-aia zice ca nu-i adevarata. Oricum el exploateaza financiar din plin senzationalul care prinde bine la turma romaneasca.

#10
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View PostDIE1, on 25 martie 2012 - 09:39, said:

1)Deoarece prosperitatea unei naţiuni depinde şi de credinţa ei. 2) Biblia rămâne o carte scrisă de strămoşii mei paterni
1) Nu înțeleg. Cum depinde? prosperitatea e direct proporțională cu credința religioasă sau invers proporțională?
2)Deci dl Pavel Coruț e fecior de ovrei, adică doar tatăl. Am notat.

#11
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
Pavel Corut e un inselat

Auzisem că e securist. Dar nu ştiam că e sărit de pe fix. Se spune că Dumnezeu, când vrea să piardă pe cineva, mai întâi îi ia minţile.

#12
Osana

Osana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.11.2014

View PostDIE1, on 25 martie 2012 - 09:39, said:


Acum sunteţi invitaţi să înjuraţi!

Domnul Dumnezeu să se poarte cu tine cu bunătate şi credincioşie!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate