Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ovare polichistice; hipoglicemie

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Imi cer scuze ca deschid un topic nou, dar nu am gasit ceea ce m-ar interesa.

As dori sfaturi pentru tratamente naturiste pt
1. ovare polichistice
2. hipoglicemie

mentionez ca cele doua tratamente le doresc pt persoane diferite

Pana acum am gasit pt ovare polichistice aceste recomandari:

- extract din mladite de zmeur
- extract din muguri de coacaze
- Elixirul din fructe de soc
- tonic feminin

sunt bune aceste ? Imi puteti recomanda altceva?

#2
Nanoq

Nanoq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.12.2008
1. Pt ovare polichistice merge f bine Vitex.
Daca cumva nu e vorba doar de ovare polichistice, ci de sindromul ovarelor polichistice lucrurile se complica.

2. Depinde daca hipoglicemiile sunt facute de o persoana care are diabet sau de o persoana care are momentan doar rezistenta la insulina. Plus alte detalii legate de cand face hipo.
Pe parte naturista sa sti ca sfant e regimul alimentar si miscarea. La astea se adauga tratamentul medicamentos.
Daca vrei sa mai adaugi vreun ceai exista la plafar un ceai pt diabetici care este o combinatie de mai multe plante.

#3
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Nu este vorba de o persoana cu diabet, ne-am asigurat in repetate randuri la medic. Multumesc de sfaturi.

#4
Medic_Fares

Medic_Fares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.11.2012
Buna ziua,

remediile pe care le-ati indicat, sunt bune si pentru ovare polichistice si in cazul sindromului polichistic dar nu sunt suficiente.Pentru un tratament complet este indicat sa fie consultat un medic cu specializare in fitoterapie, pentru a beneficia de un tratament personalizat.Aceste tratamente, insotite de o dieta corespunzatoare si alte recomandari care tin de stilul de viata, au eficienta mult mai mare.Ele tin cont de particularitatile pacientului, de structura fizica si psiho-emotionala a sa.Pentru ghipoglicemie sunt valabile aceleasi recomandari .

Edited by Medic_Fares, 05 August 2013 - 13:45.


#5
valia56

valia56

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2014
In cazul sindromului ovarelor polichistice, este esential de stiut daca aveti tipul I sau tipul II, si in fctie de aceasta se alege tratamentul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate