Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Contraceptive + Ampicilina

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pitikmik

pitikmik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.06.2005
Iarasi eu...Ideea e ca am inceput acum o luna si ceva tratament cu Loette...Si acum o saptamana am racit in ultimul hal, curge nasu, ma doare gatu etc. si am luat amoxicilina (penicilina)...Dar pana sa citesc prospectul la amoxicilina(unde zice : poate reduce efectul contraceptivelor orale bla bla bla ceva cu metabolismul enterohepatic al estrogenilor si ca exista risc mare de sarcina sau de modificare a menstruatiei)  am apucat sa...  :inlove:  si luasem amoxicilina deja de ceva zile... Deci se poate ca efectul contraceptivelor sa fie redus?  :death:  Acelasi lucru e scris si in prospectul Loette... Ca penicilina poate reduce efectul contraceptivului...Deci...Sa ma astept la ce e mai rau sau e posibil sa fie redus doar putin efectul si sa n am nimic? Oricum...pana nu mi trece raceala promit sa nu mai fac nimic   :worthy:  Asta in caz ca nu e prea tarziu... :confuzzled:

#2
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
da e posibil sa fi ramas insarcinata

#3
aleka008

aleka008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 19.01.2005

View Postpitikmik, on Oct 22 2005, 20:58, said:

Iarasi eu...Ideea e ca am inceput acum o luna si ceva tratament cu Loette...Si acum o saptamana am racit in ultimul hal, curge nasu, ma doare gatu etc. si am luat amoxicilina (penicilina)...Dar pana sa citesc prospectul la amoxicilina(unde zice : poate reduce efectul contraceptivelor orale bla bla bla ceva cu metabolismul enterohepatic al estrogenilor si ca exista risc mare de sarcina sau de modificare a menstruatiei)  am apucat sa...  :inlove:  si luasem amoxicilina deja de ceva zile... Deci se poate ca efectul contraceptivelor sa fie redus?  :death:  Acelasi lucru e scris si in prospectul Loette... Ca penicilina poate reduce efectul contraceptivului...Deci...Sa ma astept la ce e mai rau sau e posibil sa fie redus doar putin efectul si sa n am nimic? Oricum...pana nu mi trece raceala promit sa nu mai fac nimic   :worthy:  Asta in caz ca nu e prea tarziu... :confuzzled:

   E posibil! Good luck!

#4
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005
Din cîte știu, după un tratament cu antibiotice, abia la o lună mai poți să  :inlove:  fără riscuri..pînă atunci trebuie utilizată o metodă suplimentară de contracepție(nu întrerupi anticonceptionalele). Dar mai bine ia-ți un test barză..și mai bine, mergi la un medic.

#5
pitikmik

pitikmik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 17.06.2005
Hmm... Pai n am patit nimic se pare... Ca incepusem tratamentul, dar n`am facut`o decat o singura data, ca apoi m`am panicat :cursing:  si am zis sa stau cuminte  :notangel: Dar data aviatoare e interzis... Hiuh...Mi s`a luat o piatra de pe inima  :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate