Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Suport TV pe perete BCA 10cm

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Salut,

tocmai imi iau un TV si in dormitor si singura solutie OK estetic este sa-l prind pe perete.
In fata patului am un perete de BCA (10 cm), care desparte baia de dormitor. Pe partea baii, peretele are faianta, deci a mai fost incarcat putin, insa in baie am un lavoar si o oglinda montata tot pe perete. Sunt exact astea Mobila baie insa fara soldateii din stanga si dreapta, doar lavoarul cu oglinda, insa vad ca nu se observa in poza, lavoarul este si el suspendat, nu sta pe podea. Bon... astea din baie au cam 30 Kg si am fost asigurat ca or sa fie tinute fara probleme de perete si sunt.

Pe cealalta parte a acestui perete, in dormitor, vreau sa agat televizorul, in Living am o plasma care este grea insa in dormitor imi iau un LCD mult mai usor, are cam 13Kg.

Deci, ce ziceti pot agata acest LCD de 13Kg pe perete, fara sa ma trezesc cu peretele peste mine? Si cum anume sa procedez ca sa fie cat mai sigur?

Multumesc frumos.

#2
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009
Pune-l fara grija. Nu e nicio problema.

Sa bagi silicon (de constructii sau sanitar daca nu ai de constructii) in gaura inainte sa bagi diblul si sa lasi vreo 2 ore sa se intareasca siliconul. Esti sigur ca nu-ti aluneca diblul din BCA.

#3
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004

 d-rive, on 21st March 2012, 02:31, said:

Pune-l fara grija. Nu e nicio problema.

Sa bagi silicon (de constructii sau sanitar daca nu ai de constructii) in gaura inainte sa bagi diblul si sa lasi vreo 2 ore sa se intareasca siliconul. Esti sigur ca nu-ti aluneca diblul din BCA.

Da, mai am niste silicon de constructii pe acasa, o sa am grija sa pun putin in gaura.
Pot folosii diblurile cu care vine suportul sau sa incerc sa cumpar unele mai bune, exista ceva special pentru BCA?

#4
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 Ciurica, on 21st March 2012, 11:17, said:

Da, mai am niste silicon de constructii pe acasa, o sa am grija sa pun putin in gaura.
Pot folosii diblurile cu care vine suportul sau sa incerc sa cumpar unele mai bune, exista ceva special pentru BCA?
Exista un silicon special pentru lipiri sigure. se numeste "MAMUT".

#5
iliescuion

iliescuion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 31.10.2011

 d-rive, on 21st March 2012, 10:31, said:

Pune-l fara grija. Nu e nicio problema.

Sa bagi silicon (de constructii sau sanitar daca nu ai de constructii) in gaura inainte sa bagi diblul si sa lasi vreo 2 ore sa se intareasca siliconul. Esti sigur ca nu-ti aluneca diblul din BCA.
.... ci cade bca cu totul....

#6
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004

 iliescuion, on 21st March 2012, 05:33, said:

.... ci cade bca cu totul....


Ce vrei sa spui ?

#7
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
tv direct în dibluri. E ok. Fără suporturi.

Edited by sarac.lipit, 21 March 2012 - 16:47.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate