Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Caserta

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alinamadalina

alinamadalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.09.2010
Buna, tuturor!

La jumatatea lunii mai voi ajunge si eu, in sfarsit, pe Coasta Amalfi. Vreau sa merg si in Caserta pe care am programat-o intr-o zi de luni pt a nu avea probleme cu transportul. Din cate am citit pe forum se pare ca in weekend nu prea circula trenurile in directia aceasta. A fost cineva in Caserta si poate sa-mi ofere informatii despre transport, pret bilet tren/autobuz si timpul acordat vizitarii gradinilor palatului? Interiorul palatului n-as vrea sa-l vad deoarece se aseamana cu multe alte palate vizitate.

Multumesc!

Edited by alinamadalina, 17 March 2012 - 22:12.


#2
alinamadalina

alinamadalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.09.2010
Cateva informatii pt cei interesati de Caserta: de la orice chiosc de ziare din Napoli Centrale se poate achizitiona biletul Unicocampania U4 la pretul de 3,40 eur/ sens, durata calatoriei e de 45 min, in cursul saptamanii sunt multe trenuri care circula spre Caserta. Bineinteles ca la linia anuntata erau trase 2 trenuri, ceea ce ne-a cam derutat, fiind prima data cand ni se intampla acest lucru in Italia. Noroc ca ne-a lamurit cineva, altfel il pierdeam.
Reggia di Caserta se afla la 5-10 min de mers pe jos de la gara. Cum se iese din gara se face stanga si in scurt timp se poate zari palatul. Biletul intreg costa 12 eur si include palatul, gradinile, tot ce se poate vizita. Noi am optat doar pt gradini, iar biletul a costat cel mult 4 eur/pers.

#3
iulia_

iulia_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 20.03.2008
Cu ce companie feroviara se circula spre Caserta. Exista posibilitate de tren Sorrento/ Amalfi - Caserta.

N-am fost niciodata pe coasta amalfa si acum incerc sa-mi dau seama ce si cum.

#4
alinamadalina

alinamadalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.09.2010
Am mers cu Trenitalia. Spre Sorrento circula doar trenurile Circumvesuviana. Singura posibilitate de a ajunge in Caserta cu trenul este Napoli Centrale.

#5
alinamadalina

alinamadalina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.09.2010
si cateva poze Posted Image

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate