Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

firme serioase constructii pentru angajare - Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006
Buna,

Imi cer iertare, daca postez aiurea.

Dupa 3 ani de lupte seculare, am reusit sa imi conving iubitul sa se reintoarca in tara.
Acum, as avea nevoie de ajutorul cunoscatorilor, cu numele catorva firme SERIOASE din/de pe langa Bucuresti, unde sa isi depuna CV-ul. Fiind plecat de 5 ani, a cam pierdut contactul cu tara, iar eu nu am nici cea mai vaga idee care firme sunt serioase.
Lucrari individuale ar fi de facut pana una-alta, dar ne gandeam sa incercam si varianta angajarii.
Specializare amenajari interioare (gresie, faianta, marmura, parchet).

Pe PM, bineinteles.

Multumesc

#2
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View Postcpg, on 17th March 2012, 10:20, said:

Dupa 3 ani de lupte seculare, am reusit sa imi conving iubitul sa se reintoarca in tara.

Proasta miscare.

Dupa 3 ani? pfff, daca eram eu in locul lui iti serveam paravion papucii in mai putin de 2 luni. Ce dracu mai vezi tu serios in romania? Tu nu puteai sa o intinzi de aici din ce motive? Prietenii, familia?  :death:

Montat parchet si faianta? Aia isi face oricine in casa. Care nu are bani de aruncat pe mesteri, care are bani il doare fix in pix si nu se uita la muncitorul de rand, plus ca exista sansa foarte mare sa nu primeasca banii pe munca prestata.

Terminati odata cu tampeniile astea.

#3
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006
bun.... la asta ma asteptam... era chiar inevitabil... "inteligenti" mai sunt si pe aici
ce iti pasa tie frate????? du-te tu unde p... mea vrei....

eu nu plec pentru ca am un salariu foarte mare, de aia! fericit?

#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ai salariu mare dar fericire cat par pe burta broastei, dupa cum vad din exprimare, fericit-o ......   :first:  din partea mea.

Presupun ca iti place mirosul de transpiratie, gunoaiele omniprezente, soseaua svaiter si manele de nu te indupleci sa pleci, iar scuza cu salariul mare e penibila. Te pomenesti ca intorci banii cu furca sa nu mucegaiasca.

#5
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009
in domeniul constructii-amenajari interioare termenul de firma serioasa este aproape inexistent.
poti ajunge la o firma mica si serioasa dar astea nu sunt cunoscute si ajungi la ele doar prin recomandari,la firmele mari sunt serioase doar prin intermediul marketingului si publicitatii  ca restul este jale.

in general in acest domeniu este din ce in ce mai rau pt ca piata imobiliara este blocata si de aceea este foarte putin de munca,case nu se vand deci lumea nu renoveaza,case nu se construiesc,deci singuriii clienti sunt propietarii care dupa mai multi ani vor sa renoveze casele in care stau dar sunt foarte putini.

situatia e critica in acest sector si nu numai,deja se chinuie sa stea pe piata cei care sunt deja si cu toate astea multi inchid ca sa fie loc pt o noua forta de munca nici nu poate fi vb.

asa ca daca tot l-ai convins sa se intoarca mai fa un efort si convingel sa se si reprofileze profesional,mai ales daca varsta ai permite.

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
:death:
cand "iubesti" o persoana nu-i faci rau... exact asta ai facut tu din egoism probabil
daca ai salariu mare... mi se pare corect sa-l tii acasa!!!

doar un prost, caruia nu-i pasa de firma, poate angaja pe baza de CV si scrisoare de intentie
daca esti bazat pe meserie si ai un portofoliu, te poti angaja oriunde fara probleme
ca sa nu-ti mai zic ca e mult mai bine sa muncesti pentru tine decat pentru un angajator
gresie, faianta, parchet, e fix nimic... la marmura nu cred ca e specializat

#7
cpg

cpg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 19.09.2006
am aflat exact ce banuiam deja... angajarea sucks :-))

multumesc celor ce au raspuns la obiect

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate