Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Hurghada

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
459 replies to this topic

#325
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015
Multumesc, george_alexandru

Am rezolvat asa: 24 Septembrie plecare din Bucuresti la Citadel Azur.
Orarul de zbor arata foarte bine acum. Sa vedem cum va fi la plecare Posted Image

Nu am lucrat cu Fibula deloc dar nici nu am auzit povesti de groaza despre ei. Sa speram ca totul va fi bine.

Attached Files



#326
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
ce  sim se recomanda  pentru  Egipt  , mai precis  Hurgada  ?  3-5  Giga   sunt  suficienti  . Ce preturi sunt pentru  sim  ?

#327
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,507
  • Înscris: 30.08.2017
Nu mai stiu exact preturile, dar vezi ca la aeroport sunt doua tipuri de simuri. Unele ieftine si altele mai scumpe care ofera aceeasi limita de GB.

Diferenta e ca cele ieftine ofera acea limita doar pentru chestii de genul youtube, whatsup, in rest se consuma foarte repede. Ia cel mai ieftin SIM care ofera GB reali...e mai mult decat suficient. Nu mai stiu cat costa...era undeva in zona 12-18 dolari.

#328
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,913
  • Înscris: 09.12.2004
Nu e rau nici daca esti debransat de la net. Doza o iei de la receptie :D

#329
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
Am planificat 10 zile  vacanta  in Hurgada  si as dori  o recomandare  !  am 4 excursii planificate  :
1- Cairo  -Piramide
2- Luxor
3- O excursie in desert  
4 -  ?     o recomandare   va rog  !

#330
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,507
  • Înscris: 30.08.2017
Eu zic ca e suficient...prea mult si devine obositor.

Baga si niste scufundari, e plin de corali pe acolo.

#331
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,913
  • Înscris: 09.12.2004
Pt 10 zile e ok.
Sint cazuri cu 4 excursii bifate in 7 zile.  Din care 2 au fost cu drumul...

#332
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015
Salutare,

Excursiile optionale le faceti cu partenerul tur-operatorului sau cautati agentiile locale?

Multumesc

#333
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,913
  • Înscris: 09.12.2004
Anul trecut au fost initiate discuții pt a merge cu aia ceva mai ieftini dar au murit inainte de a se naste. Povesti, blabla-uri ca la final sa nu ti se mai răspundă desi vedeau mesajele. Culmea, unii recomandati de persoane care au beneficiat de serviciile lor. Dar asa ca la loto, ne-am vazut de treaba si am mers cu ai nostri.

#334
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View PostLHR, on 14 august 2022 - 17:48, said:

  Salutare, Excursiile optionale le faceti cu partenerul tur-operatorului sau cautati agentiile locale?Multumesc  

eu le fac  doar cu cele locale  !   vad ca nu sunt prea multi  care au fost in Egipt  -Hurgada  si au facut  excursi .

#335
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,507
  • Înscris: 30.08.2017
Eu a mers în excursii cu agențiile noaste (Christian Tour, Cocktail Holidays). Am fost mulțumit, insa e ceva mai scump decât dacă iei direct agențiile locale.

#336
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostLHR, on 14 august 2022 - 17:48, said:

Excursiile optionale le faceti cu partenerul tur-operatorului sau cautati agentiile locale?
Unde pot, ii evit pe cei de la agentia partenera. Intotdeauna au preturi mai mari. In Hurghada, totusi, am folosit serviciile lor (parteneri Christiantour)

#337
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,913
  • Înscris: 09.12.2004

View Postfoxtian, on 12 august 2022 - 17:30, said:

Am planificat 10 zile  vacanta  in Hurgada  si as dori  o recomandare  !  am 4 excursii planificate  :
1- Cairo  -Piramide
2- Luxor
3- O excursie in desert  
4 -  ? o recomandare   va rog  !
1. Dureaza cca 24 ore, plecarea e noaptea
2. Excursie de 14-16 ore
3. exc in desert e cea mai ok dpdv al oboselii, ca si urmatoarea
7 Orange Bay, Paradise island

#338
LHR

LHR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 28.12.2015
Multumesc tuturor pt  sfaturi.

Am fost in Hurghada de cateva ori in infotripuri, o singura data in vacanta.
Excursiile optionale le-am facut de mai multe ori dar de fiecare data cu agentiile partenere Best Reisen & Tez si intotdeauna vizitele la magazine erau mai lungi decat opririle la obiectivele turistice.
Desi asta se intampla acum mai bine de 10 ani, banuiesc ca lucrurile nu s-au schimbat prea mult si mare diferenta intre partenerii locali si agentiile independente nu este. Posted Image

#339
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016

View Postfoxtian, on 12 august 2022 - 17:30, said:

Am planificat 10 zile  vacanta  in Hurgada  si as dori  o recomandare  !  am 4 excursii planificate  :
1- Cairo  -Piramide
2- Luxor
3- O excursie in desert  
4 -  ? o recomandare   va rog  !

View Post2Unlimited, on 31 mai 2021 - 10:15, said:

Azi noapte la ora 1.45 am ajuns acasă după o vacanță care a fost excepțională...

Iti recomand sa urmaresti recomandarile mele postate mai demult. Ai acolo tot ceea ce trebuie sa stii, descris cu amanuntul si in plus sunt si poze.
Excursiile le-am luat de la Tour operator, cu ghid in limba romana, si dupa negocieri am ajuns mai ieftin ca la cei care ofereau excursiile
pe plaja sau prin resort. De asemenea, tour operatorul a respectat oprirea la toate obiectivele, pe cand cei care au oferte de duzina mai sar
unele obiective...

Edited by 2Unlimited, 16 August 2022 - 10:31.


#340
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,507
  • Înscris: 30.08.2017
Si la mine cei de la Cocktail au redus una dintre excursii dupa ce am negociat. Initial raspunsul a fost ca verifica daca se poate, apoi mi-au dat mesaj ca imi vor inapoia niste bani prin intermediul ghidului.

#341
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
Se   cere asigurare  medicala la intrare in Egipt ?

#342
claudiu2525

claudiu2525

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 06.01.2011
Salutare tuturor si multumesc anticipat pt. orice parere si recomandare .
As avea nevoie de ajutorul celor cu experienta  in Hurghanda .
Dorim sa mergem in martie 2023 in vacanta pt. 10 zile, si inafara de excursiile lungi si obositoare pe care probabil le vom face ,vrem sa facem snorkeling evident.
Am inteles ca in principiu oriunde in Egipt poti face snorkeling .
-Prima Intrebarea este daca exista o zona/statiune in care sa se poata intra in mare direct ,fara sa trebuiasca sa mergi zeci de metri pe un ponton si sa intri direct in apa foarte adanca ?
-A doua intrebare , in Hurghanda in oras este complicat sa ajungi ? Vad ca de exemplu din Sahl Hasheesh sunt  35 de km pana in Hurghanda  si gmaps nu are variante decat cu masina?
-Si nu in ultimul rand despre hotel . Dupa multe cautari  as inclina spre Tropitel Sahl Hasheesh ,dar inca nu sunt lamurit cu plaja si intrarea in apa ,mai ales dupa ce am citit ce scria cineva mai sus ca exact la acest hotel a venit sharky anul asta .
Orice parare este binevenita.
Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate