Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Peugeot 308

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#37
RedMan_BZ

RedMan_BZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 10.04.2005
Urat cu spume, vad ca se formeaza un nou trend, masinile cu forme de animale, respectiv de broaste cracanate pe WC. :death:  Bine zicea cineva pe aici ca o sa ajungem sa conducem dintr-un far. :lol:

#38
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Daca va arata asa, se indreapta cu succes catre catastrofa care a avut loc la "fratele" sau SUV 4007 !  :death:  :puke:

#39
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sa dam putin credit celor de la Peugeot.. cine stie poate isi vor reveni. mai ales cu mastile radiatorului, care sunt din ce in ce mai urate la peugeot (si ma refer mai ales la 207)

#40
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
frate, pana si indienii fac masini mai frumoase.
designerii astia sunt toti facuti de o mama?  :confuzzled:

#41
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
ce ma enerveaza ca toti producatorii scot un model mai rasarit ca design si dup-aia is facelifteaza restu modelelor ca sa semene cu ala :death:

totusi, nu tot ce e la moda sta bine pe tine, la fel e si la masini :huh:

#42
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005

 romaximusro, on Nov 7 2006, 18:30, said:

sa dam putin credit celor de la Peugeot.. cine stie poate isi vor reveni. mai ales cu mastile radiatorului, care sunt din ce in ce mai urate la peugeot (si ma refer mai ales la 207)


            Momentan chair nu am de ce sa le acord credit pentru ceea ce scot, au gasit si ei o formula de succes la 206 si acum o imping la extrem in loc sa incerce sa o modifice total, sau macar sa nu exagereze cu anumite elemente (grila+faruri mai ales).  ;)  :peacefingers:

#43
RedMan_BZ

RedMan_BZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 10.04.2005
Ultimile guri de pejo sunt oribile, zici ca le-au latit cu photoshop. Din frumusete pura a rezultat uratenie si hidosenie. :death:

#44
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cgi cu Peugeot 308cc  :inlove:  :inlove:

Attached File  peugeot_308cc.jpg   37.85K   61 downloads

#45
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

 SCANIA FREAK, on Nov 7 2006, 18:46, said:

Momentan chair nu am de ce sa le acord credit pentru ceea ce scot, au gasit si ei o formula de succes la 206 si acum o imping la extrem in loc sa incerce sa o modifice total, sau macar sa nu exagereze cu anumite elemente (grila+faruri mai ales).  ;)  :peacefingers:

Lasa ca nici cu cei de la Audi nu mi-e rusine. Fac exact acelasi lucru. Dintr-un "radiator" mititel a ajuns ditai gaura in botul masinii.

E o pana generala de idei ce sa mai vorbim. Tare imi vine sa cred ca va dura ...

Edited by Cristist50, 10 November 2006 - 19:34.


#46
RedMan_BZ

RedMan_BZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 10.04.2005
Yeap, dar macar la Audi e frumusete in cel mai artistic sens al cuvantului :inlove:, nicidecum broaste sau fel de fel de hidosenii trase in photoshop. Parerea mea e ca imbina perfect sportivitatea cu eleganta, iar apai daca ai reteta de succes, why change it? :coolspeak:
206-307 (pre-facelift) si 407 au fost retete castigatoare, din pacate dezvoltarea lor a dus la pierderea frumusetii. Trebuie sa stii cum sa mentii acea frumusete, eventual sa o rafinezi mereu.

Desigur, gusturile nu se discuta de obicei :peacefingers:

#47
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Nu pot decat sa iti dau dreptate. Totusi, la un moment dat prea mult conservatorism strica.

#48
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005

 Cristist50, on Nov 10 2006, 20:32, said:

Lasa ca nici cu cei de la Audi nu mi-e rusine. Fac exact acelasi lucru. Dintr-un "radiator" mititel a ajuns ditai gaura in botul masinii.

E o pana generala de idei ce sa mai vorbim. Tare imi vine sa cred ca va dura ...


          Cum bine spune si RedMan Audi macar stie sa-si pastreze limitele si nu exagereaza (momentan ce-i drept, vom vedea mai departe) cu design-ul.  ;)  Si legat de problema cu pana de idei la design, mai degraba toti se gandesc la costuri de productie mai mici prin transpunerea aceluiasi design la toata gama de vehicule !  :peacefingers:

#49
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu cred ca se gandesc neaparat la costuri, cat la "imagine de marca" de parca asta inseamna ca toate modelele sa aiba fetze cat de cat asemanatoare..

#50
RedMan_BZ

RedMan_BZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 10.04.2005
Pai imaginea de marca e foarte importanta in opinia mea si asta se obtine prin pastrarea unor anumite elemente de design in toata gama, ca o personalitate as putea zice. Daca vad de la departare Kia, Hyundai sau Daihatsu, same shit. Pe cand daca vezi un Audi, BMW, Merc, Honda, Pejo, le recunosti imediat. :)

#51
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
partea a doua ca un neofit nu ar putea sa recunoasca de la 100 de metri sa zicem un a6 de a8 de exemplu.. :D

#52
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
farurile alea strica masina de tot, sunt pocite, ca si la 107, 207 :puke:

#53
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
Cine stie cunoaste era o vorba !  :coolspeak:

#54
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Eu, cel putin care pot spune ca le mai cunosc, nu imi dau seama imediat.
Doar ca A8 e mai mare ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate