Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Sunt prea slab !

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Post667, on 8th March 2012, 19:52, said:

Da , cam asta e tot ce urmaresc ... de sala din pacate nu as avea cum sa ma tin din lipsa de timp .
ai luat o decizie proasta
iti urez sanatate

#20
SnowWhit3

SnowWhit3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,319
  • Înscris: 21.10.2003
@667: Cati ani ai?

#21
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View PostSnowWhit3, on 8th March 2012, 20:58, said:

@667: Cati ani ai?
21 si merg pe 22 in mai

#22
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009
Si eu tot slab ca si tine sunt. Am 1,78m si ~60Kg, deci cam tot pe acolo. Cat m-am chinuit cu ingrasatul asta nu mi-a iesit sub nici o forma. Am incercat si metoda de a-mi maria masa musculara ca deh, asta se face mai greu dar si dispare mai greu.
Nimic. Nici un rezultate.
Apoi am incercat si varianta cu consum putin si aplicarea stilului "ursul hiberneaza" si tot degeaba. Nici asta nu merge.
Pur si simplu eu imi bag picioarele si nu mai incerc nimic. NIMIC !
Mi se rupe de cat de gras sau cat de slab sunt ca in fond si asa nu are nici un rost. Daca vrei sa futi nu iti trebuie muschi si nici burta sa nu iti vezi scula, deci care e rostul si toata bataia asta de cap ?
Ca sa arati bine pentru gagici ? Portofelul e tot ce conteaza si nu altceva.
Asa ca pur si simplu nu mai fac nici sport decat atunci cand am eu chef si nici nu mananc pana aproape sa imi vina sa vomit ca oricum tot asa raman de slab. Pur si simplu imi traiesc viata asa cum am eu chef si tot ceea ce fac este doar pentru mine !

Edited by Krisler12, 08 March 2012 - 20:10.


#23
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Eu mi-am luat un set de gantere pentru acasa si intr-un an pusesem cat de cat pe mine . Plecasem de la 1.82 si 68kg ( slab , dar cu un pic de burta ) si ajunsesem la 1.82 cu 76kg , dar se vedea total diferit . Pe mine asta m-a ajutat . Nu zic ca sunt top-model sau ceva de genul , dar asta e drumul pe care te sfatuiesc sa il urmezi si tu , diferenta se va cunoaste . Ideea de baza indiferent ca alegi sportul sau nu este alimentatia : mult si calitativ , insistand pe carne de toate felurile . Bafta !

#24
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
http://forum.softped...t...st&p=685010

#25
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

View Post667, on 8th March 2012, 19:23, said:

As vrea sa stiu , daca a mai trecut cineva de pe aici prin asta si daca da ... cam ce dieta de ingrasare a adoptat .

Da, eu. Tot timpul am avut vreo 60 kg la o inaltime de 1,81 m. Si nu ai ce sa faci, asa suntem noi. Mult timp m-am simtit complexat de treaba asta dar, crede-ma, e pierdere de timp, mai bine ai accepta faptul ca exista oameni si grasi, si slabi si inalti, si scunzi, si ti-ai vedea de drum.
Stii ce m-a linistit? Cand am vazut la tv un documentar despre tribul african masai, sunt tot ca si mine sau ca si tine, tipul longilin, inalti, cu membre subtiri, ca o adaptare la clima calduroasa. Si m-am simtit mandru de genele mele atavice africane.
Stai linistit ca sunt destule femei care gandesc  "vreau un mascul slab... si daca o sa am fata... si va semana cu el... va fi o fata de succes... supla...dar mai ales, nu va fi nevoita sa tina niciodata cure de slabire... si va manca tot ce isi va dori!". Orice pahar are si o parte plina, si una goala, important e sa vezi intotdeauna p-aia plina.

#26
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Unii o dati aiurea in gropi. Cineva spunea ca nu il ajuta cu nimic sala de forta. Gresit. Daca stai si nu faci nimic, cum vrei sa pui ceva pe tine. Nu am timp acum sa tin teoria batului de chibrit. Treaba e simpla. Mananca des si putin. Sa ai 4-5 mese pe zi plus gustari intre. Cand zic putin fac o comparatie cu situatia in care sunt unii care au 1 sau 2 mese pe zi si baga in ei de nu mai pot. Nu, 4-5 mese echilibrate. Si fa sport, sala de forta. Dormi bine, odihneste'te.

Era pe aici un forumist care spunea bine dar cam vulgar: " Daca nu faci efort(sala) degeaba mananci bine , echilibrat, mancare sanatoasa si plina de vitamine, nutrienti etc. Corpul nu va avea nevoie sa extraga nutrientii si astfel ii vei elimina. Daca faci efort, organismul va simti nevoia si va lua ce are nevoie. "

Edited by shadowgign2, 30 June 2012 - 18:55.


#27
monicapjobs

monicapjobs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.10.2014
Este important sa incepi sa mananci regulat, de 5 ori pe zi (micul dejun, pranzul si cina plus gustarile de la orele 11 si 16) si, mai ales, sa mananci ce trebuie ! Combina proteinele cu carbohidratii, pentru o buna asimilare: pastele si orezul le vei consuma cu carne, salatele trebuie sa contina si oua, pui, ton, branza, seminte, la laptele obisnuit poti adauga si ceva lapte praf, pentru a-i mari valoarea nutritionala si il vei consuma cu cereale integrale, paste sau orez, mananca paine consistenta, in combinatie cu unt, gem sau branza. Alimente calorice: cascavalul, fasolea, smantana, cartofii, orezul, untul, porumbul.
Fructe: banane si struguri, pentru ca au cel mai mare continut de calorii (90 si respectiv 72 la suta de grame).De asemenea, fructele uscate sunt foarte hranitoare, asa ca mananca smochine, curmale, stafide, ananas, cirese, mango. Nu uita de seminte, alune, fistic si nuci,sunt calorice si contin o cantitate ridicata de lipide. Peste oceanic: ton, somon, macrou, hering, sardine bogati in acizi grasi Omega 3. Bea multa apa pentru ca ajuta la eliminarea toxinelor din organism si la o absorbtie mai buna a substantelor nutritive. Daca nu poti consuma cantitati mari de mancare atunci poti folosi si suplimente alimentare pe post de GUSTARI, gen Moringa, smoothie proteice (proteina din canepa, de la LifeCare, usor asimilabila), vitamine, minerale si aminoacizi (de exemplu Magic SuperFood de la LifeCare). Nu renunta la sport (cel mai indicat este inotul) si bineinteles dormi suficient.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate