Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

totul despre rulouri exterioare

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
mennen_2012

mennen_2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.03.2012

View Postnovigelu, on 20th May 2012, 07:57, said:

Spune-mi te rog faci rulouri si pentru Constanta? Daca am deja plase pentru tantari la ferestre ,mai trebuie sa comand si la rulouri? Masor deschidere ferestrelor si-ti dau dimensiunile? De care caseta faci la 45 sau rotunda? Ai si culoarea NUC?  Un pret pe m2?
Da fac si pentru ct.;in legatura cu plasele depinde de configuratia ferestrelor daca mai trebuie plase la rulouri,da am si imitatie nuc,iar caseta este la 45.Mai multe detalii pe mess id il gasesti la profilul meu.Astept cotele rulourilor.

#20
neamtzy

neamtzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.11.2008
doresc o oferta pentru urmatoarele dimensiuni:

- geam 1, fix, inchis: inaltime 2170 mm, latime 2370mm

- geam 2, 3 geamuri lipite, unul se deschide spre interior, cu plasa tantari care se deschide spre exterior: inaltime 910mm, latime 4130mm.

nu ma intereseaza cu motor, tamplaria este de culoare gri antracit (RAL 7016)

multumesc anticipat.

#21
corsa

corsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 24.05.2007
Mennen,numarul de telefon nu este bun.Ma intereseaza si pe mine o oferta pentru trei rulouri exterioare din aluminiu,1650mm lungime x 1200mm inaltime,culoare alba,actionare cu snur.Fara transport si montaj,fara TVA.

#22
sasulaurentiu

sasulaurentiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.05.2011
Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu 6 tabachere cu snur dar sa fie slim (1-2 cm) ?

#23
dumitruf

dumitruf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.05.2013
salut, va pot ajuta cu orice nelamurire legata de rulouri...de usi de garaj tip rulou

#24
Andrei2013

Andrei2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 19.04.2013
Salut,

Ma intereseaza o plasa de insecte cu rulou si cadrul din lemn. Aceasta se va monta in interiorul tocului geamului (deja instalat) intre geam si oblonul de la exterior.

Edited by Andrei2013, 14 March 2014 - 10:33.


#25
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
Fă poze. Ruloul este lipit de rama geamului, sau există vreo distanță pe acolo ?

#26
Andrei2013

Andrei2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 19.04.2013
O sa fie un spatiu inter geam si cadrul ruloului
Attached File  rulou.jpg   104.67K   80 downloads
Ruloul vreau sa fie intre geam si obloane.

#27
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
Da, se poate. Am crezut inițial că e vorba de rulou exterior, nu de oblon. Plasa rulou ocupă 40 de milimetri din spațiul respectiv. Dă cote L X H și vei primi ofertă.

Edited by Digix, 14 March 2014 - 14:55.


#28
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Poți folosi plasele de insecte actuale dacă faci un sistem glisant pentru plase.
Dar probabil că ai rezolvat problema acum 11 ani.

#29
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,969
  • Înscris: 29.07.2017
Cand e mai bine sa pui rulourile exterioare? Înainte sau după ce faci izolația exterioara a casei?

#30
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Depinde din ce punct de vedere privesti problema. Daca este vorba despre estetic atunci rulourile ar trebui montate inaintea termosistemului, vin baietii cu termosistemul si finisajele, un pic peste rulou si totul arata bine, teoretic. Practic, rulourile sunt scumpe si uneori au nevoie de interventii ulterioare montajului. Atunci se complica lucrurile, de regula daca au fost montate inainte de termosistem interventia presupune si alte pagube (refacere finisaje), daca au fost montate dupa termosistem si finisaje interventia nu presupune decat ruloul si atat.

Am atasat foto de la o interventie la rulouri, din pacate nu am fotografiat si la final, dar se vede in lateral cum este decupat poliestirenul, asta daca ai noroc de cineva cu rabdare.

#31
Dorel-Jefuitorul

Dorel-Jefuitorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 12.08.2020
Scuze, asa a iesit, postarea pacii.

Attached Files


Edited by Dorel-Jefuitorul, 06 June 2023 - 18:27.


#32
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007

View Postgreenlife, on 06 iunie 2023 - 15:08, said:

Cand e mai bine sa pui rulourile exterioare? Înainte sau după ce faci izolația exterioara a casei?
Din punctul meu de vedere, mai bine după. Nu spargi polistirenul ca să depanezi ruloul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate