Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Ce meserie nu ai practica niciodată?

- - - - -
  • Please log in to reply
699 replies to this topic

#19
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
presedinte :roflmao:

#20
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007
Pretentiosi va mai am. Nu vreti la lucrati cu gunoiul, sau mortii.

#21
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
culmea e ca niste oameni sunt tratati cu dispret desi scutesc pe multi altii de amenintarile dezgustului. mda.

#22
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Nu as putea sa fiu peste. :D

View PostTheGrudge, on 7th March 2012, 12:39, said:

Medic legist

Asta e una din cele mai frumoasa meserii. (cam pt asta ma si pregatesc, mai sunt vreo cativa ani doar :D)

#23
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Mie mi-ar placea sa lucrez cu mortii.

#24
Vain

Vain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 25.07.2011
As face din curiozitate orice mai putin meseriile in care as avea de-a face in mod direct cu pulimea, genul de prostani care dupa ce au invatat sa stranga un surub se cred zei.

#25
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011

View PostUrsul_Polar, on 7th March 2012, 14:10, said:

culmea e ca niste oameni sunt tratati cu dispret desi scutesc pe multi altii de amenintarile dezgustului. mda.

Pentru ca respectivele persoane nu si-au ales meseria respectiva, pur si simplu nu au fost in stare de mai mult.

#26
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

View Post_Thomas_, on 7th March 2012, 14:25, said:

Pentru ca respectivele persoane nu si-au ales meseria respectiva, pur si simplu nu au fost in stare de mai mult.

Intr-adevar, ripper a ramas cu acea meserie considerata de tine scarboasa deoarece nu l-au primit aia in randurile profesorilor, vanzatorilor, contabililor etc (meserii curate).

Edited by Charger, 07 March 2012 - 14:27.


#27
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View Post_Thomas_, on 7th March 2012, 14:25, said:

Pentru ca respectivele persoane nu si-au ales meseria respectiva, pur si simplu nu au fost in stare de mai mult.
De ce spui asta? Ii tine cineva cu japca? Au ales, pur si simplu, in limita or posibilitati.


View PostVain, on 7th March 2012, 14:21, said:

As face din curiozitate orice mai putin meseriile in care as avea de-a face in mod direct cu pulimea, genul de prostani care dupa ce au invatat sa stranga un surub se cred zei.
Tu ai habar ca, faci parte din pulime, pentru mine?!

Mai smecheru' pulimii, stii ce-nseamna sa strangi un surub?

#28
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011

View PostCharger, on 7th March 2012, 14:27, said:

Intr-adevar, ripper a ramas cu acea meserie considerata de tine scarboasa deoarece nu l-au primit aia in randurile profesorilor, vanzatorilor, contabililor etc (meserii curate).

Cred ca era destul de evident ca ma refeream la gunoieri si gropari, nu la medici.

View Postbuleala, on 7th March 2012, 14:32, said:

De ce spui asta? Ii tine cineva cu japca? Au ales, pur si simplu, in limita or posibilitati.

Asta am zis si eu, doar ca posibilitatile erau limitate.

#29
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007
Ce prejudecati de cacat aveti unii!

#30
Vain

Vain

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 25.07.2011

View Postbuleala, on 7th March 2012, 14:32, said:

Tu ai habar ca, faci parte din pulime, pentru mine?!
Mai smecheru' pulimii, stii ce-nseamna sa strangi un surub?
Daca imi promiti ca nu te mai tii de mine iti dau un Haribo.

#31
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View Post_Thomas_, on 7th March 2012, 14:34, said:

Asta am zis si eu, doar ca posibilitatile erau limitate.
Stii ca aia chiar fac o treaba utila societatii. Pe o scara a necesitatii, as paria ca aceste ocupatii sunt mult mai utile decat ocupatiile a 80% dintre noi, cei de pe forum.

#32
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

Mai smecheru' pulimii, stii ce-nseamna sa strangi un surub?

Ai descoperit cheia dinamometrica si dintr-o data ala a devenit "smecheru' pulimii"?
Come on, dood!

#33
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View PostVain, on 7th March 2012, 14:35, said:

Daca imi promiti ca nu te mai tii de mine iti dau un Haribo.
Ai uneori niste postari atat de retardate, incat te urmaresc cu o sadica placere.

#34
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Post_Thomas_, on 7th March 2012, 14:25, said:

Pentru ca respectivele persoane nu si-au ales meseria respectiva, pur si simplu nu au fost in stare de mai mult.
n-ai de unde cunoaste tu, eu, sau orice alt om, adevaratul potential al unui alt om.
sa mai spunem ca dai dovada de-o prejudecata foarte nasoala? sa intelegem ca nu-i suficient ceea ce fac? :)

Edited by Ursul_Polar, 07 March 2012 - 14:40.


#35
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011

View PostUrsul_Polar, on 7th March 2012, 14:40, said:

n-ai de unde cunoaste tu, eu, sau orice alt om, adevaratul potential al unui alt om.
sa mai spunem ca dai dovada de-o prejudecata foarte nasoala? sa intelegem ca nu-i suficient ceea ce fac? :)

Nici nu conteaza potentialul, conteaza ce faci cu el, cat noroc ai si cat de mult esti dispus sa muncesti.

Eu n-am zis ca nu-i suficient, nici ca-i dispretuiesc, dimpotriva. Dar nu o sa cred niciodata ca un om se face vidanjor pentru ca vrea.

View Postbuleala, on 7th March 2012, 14:37, said:

Stii ca aia chiar fac o treaba utila societatii. Pe o scara a necesitatii, as paria ca aceste ocupatii sunt mult mai utile decat ocupatiile a 80% dintre noi, cei de pe forum.

Depinde de cum definesti util. Meseriile de jos sunt necesare pentru a asigura bunul mers al societatii, dar ce diferentiaza o societate de alta sunt mintile din top.

#36
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

View Post_Thomas_, on 7th March 2012, 14:44, said:

Nici nu conteaza potentialul, conteaza ce faci cu el, cat noroc ai si cat de mult esti dispus sa muncesti.

Eu n-am zis ca nu-i suficient, nici ca-i dispretuiesc, dimpotriva. Dar nu o sa cred niciodata ca un om se face vidanjor pentru ca vrea.



Depinde de cum definesti util. Meseriile de jos sunt necesare pentru a asigura bunul mers al societatii, dar ce diferentiaza o societate de alta sunt mintile din top.
Ba da; sunt oameni care s-au facut vidanjori pt ca au vrut- au castigat bine si s-au multumit cu acea meserie.
... Stii ce diferentiaza o societate de alta? Procentul de membri din cadrul acelei societati care muncesc, produc efectiv. Ala care scoate cacat, care scoate carbune si cartof din pamant... Nu ala care vinde "servicii financiare"

Edited by buleala, 07 March 2012 - 14:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate