Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Argintul coloidal

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
Prietene, nu ai inteles nimic, mai citeste odata mesajul meu.
Sau mai bine nu te mai obosi. Las-o asa.

#20
sadang

sadang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.10.2008
Consumul de argint coloidal reprezinta o solutie reala de preventie in primul rand si/sau de combatere a peste 650 de boli in al doilea rand. Si aproape nu are contraindicatii sau limite cantitative. Singura limitare fiind reactia propriului organism la distrugerea florei bacteriene intestinale, si aparitia constipatiei. Insa asta se poate compensa usor cu lactate sau ceaiuri de refacere a florei intestinale. Dar aceasta inconvenienta paleste in fata beneficiilor aduse mentinerii si protejarii sanatatii! Consumul de argint sub forma coloidala sau alte forme reprezinta o necesitate pentru organismul atacat asiduu in zilele noastre de tot felul de virusi, microbi, fungi, si alte microorganisme mai mult sau mai putin de sorginte naturala!

#21
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Tu nu pricepi ca nu s-a demonstrat nici un beneficiu si ca daca vrei sa iei Ag o faci pe barba ta? De aici pana a reprezenta o necesitate pentru organism e cale lunga.

#22
sadang

sadang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.10.2008
Afirmi asta in cunostinta de cauza, sau doar ca sa animezi topicul? Pentru primul caz, iti recomand sa te documentezi mai atent, pentru al doilea caz apreciez intentia!

#23
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Imi retrag partea cu beneficiile nedemonstrate pentru ca imi recunosc defectul de a da sfaturi atunci cand nu imi sunt cerute. Fiecare face ce vrea cu propriul organism si cu propriii bani.

Insa imi pastrez semnalarea unei erori logice elementare: uleiul tau de sarpe nu poate fi o necesitate pentru organism din moment ce majoritatea oamenilor din univers nu il folosesc si traiesc bine-mersi. Necesitate inseamna ceva vital pentru supravietuirea in conditii decente. Aici intra apa, oxigenul, substantele care pot fi transformate in energie (glucide, proteine si/sau lipide), aminoacizii esentiali, vitaminele si multe alte substante. Nu si argintul ala minune.

#24
sadang

sadang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.10.2008
Corect! Fiecare trebuie sa faca ce vrea cu propriul organism si cu banii lui! Marea dilema este daca stie ce si cum vrea!

Legat de eroarea de logica elementara, argumentez in continuare:
- eu nu am vorbit de ulei de sarpe ci de particule de argint aflate in suspensie in apa distilata, amestec cunoscut si vehiculat intens in media sub numele de argint coloidal
- consumul acestuia reprezinta o necesitate (din pacate) in zilele noastre, in care poluarea chimica si bacteorologica este prezenta pretutindeni. Consumul acestuia nu ar fi fost necesar acum 500 de ani, cand natura era inca virgina iar conceptul de industrializare nu exista!
- majoritatea oamenilor din Univers, sunt cei de pe Pamant deocamdata. Cei care au distrus si distrug in continuare, constient sau inconstient, propriul mediu din care fac parte integranta. La acestia ma refer eu cand afirm necesitatea consumului de argint sub forma coloidala. Si asta datorita structurii biologice a corpurilor umane. Cu toate ca, conform dictonului "Exceptia intareste regula" trebuie sa stii ca exista si corpuri umane care traiesc eminamente doar cu radioactivitate de exemplu. Adica organisme biologice vii, sunt corpuri umane a caror metabolism solicita consumul de materiale radioactive. Oameni care traiesc totusi printre noi! Si asta aici pe Pamant nu altundeva in Univers!
- necesitatea inseamna ceva vital pentru supravietuirea in conditiile existente, nu neaparat decente. Iar conditiile actuale sunt total degradate si degradante pentru conditia umana, atat cea fizica cat si cea spirituala.

Argintul este cel mai bun bun si universal antiseptic, caruia nu-i rezista nici un virus, bacterie, ciuperca sau microorganism patogen. Consumul acestuia sub forma coloidala nu poate aduce decat beneficii corpului uman, supus zilnic degradarii prin poluare chimica si bacteriologica, datoirta poularii acerbe a mediului in care acesta se manifesta. Bineinteles ca folosirea acestuia pentru uzul intern se poate face sub diferite forme si metode, insa forma coloidala este cea mai accesibila omului de rand. Sa fiu mai corect, omului de rand informat!

Nu voi sta acum sa reiau istorii sau metode ce exista descrise amanuntit pe internet sau in bibloteci. Cine este interesat de proprietatile antiseptice ale argintului se va informa singur, cine nu va blama conform obisnuitelor uzante! Eu vreau doar sa fac publica calitatea universal antiseptica a argintului si sa starnesc curiozitati! Ce se intampla in continuare cu aceste cunostinte este alta treaba, insa trebuie musai aplicata regula primei propozitii din acest mesaj!

Reiterez, consumul de argitn coloidal este o necesitate din pacate, in aceste zile!

#25
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Prin conditii decente ma refeream la conditiile de trai ale omului, nu la conditiile mediului. Poti trai pana la adanci batraneti doar cu mamaliga, dar pelagra te va manca de viu. Ideea e sa te simti sanatos (atat fizic cat si psihic) si in acelasi timp sa traiesti mult, iar majoritatea oamenilor reusesc asta fara zeama ta de crocodil. Sau poate vom trece de suta de ani cu rugina aia, naiba stie. Eu o sa mor mai repede, ca am alergie la cocleli, deci nu voi avea sansa ta. :(

#26
sadang

sadang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.10.2008
O dai in balarii si-n discutii degeaba! Vorbesti despre conditiille decente de trai ale omului, de parca omul asta ar fi ceva separat de mediul in care se manifesta si nu parte integranta a acestuia. Exista un feedback permanent intre om si mediu, ceea ce tu nu vrei sa intelegi si o dai inainte cu separatismul tau. Aici nu este vorba doar despre cat traiesti si despre cum traiesti! Nu e vorba doar de cantitate ci si de calitate! Iar faptul ca mori repede din te miri ce alergii la cocleli, inseamna nimic altceva decat o forma de imunodeficienta, pe care argintul coloidal ar ajuta-o daca l-ai folosi, asa bucura-te caci scapi de grija asta mai curand! Si daca ai fi cu adevarat interesat de subiect ai veni cu propriile pareri pe tema topicului nu cu cocleli, rugineli, pelagra si zeama de crocodil! Bag sama ca te bagi numa-n sama!

#27
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 Rabbit, on 19 august 2014 - 09:55, said:

Prin conditii decente ma refeream la conditiile de trai ale omului, nu la conditiile mediului. Poti trai pana la adanci batraneti doar cu mamaliga,
Ca o paranteza, NU poti trai pana la adanci batranete doar cu mamaliga.
Dar na, astea sunt greseli scuzabile pentru un 'inginer' ce isi da cu parerea la chestii medicale.
Nu mai bine vorbiti voi de placi de baza, masini sau basescu?

 sadang, on 19 august 2014 - 10:31, said:

, inseamna nimic altceva decat o forma de imunodeficienta,
Acuma sincer, si fara sa cauti repede pe wiki, tu ai ide ce e aia imunodeficienta?

#28
sadang

sadang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.10.2008
Asa la prima vedere si fara nici un fel de wiki, scos din contextul mesajului meu inseamna o deficienta a sistemului imunitar, iar in contextul mesajului meu a fost vorba de un eufemism! Insa m-ar fi bucurat mai mult un quote pe un text adecvat topicului.

#29
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
salut
zice-ti-mi si mie va rog
am un electrod colorat in albastru si unul in negru
dupa 24 de ore de productie, sarje multiple.
nu stiu ce inseamna
cu toate ca http://www.slideshar...idal-un-miracol
aici tot asa s-a colorat. nu stiu de ce, mi-e teama de puritatea argintului folosit
limitez curentul cu rezistenta, nu cu dioda.
dupa citeva ore de la prima administrare ma simt mult mai bine, a disparut starea de oboseala, cu dureri mici dar de durata in muschi, oase la miini si nu numai
mi-am mai administrat si 4 litri de bere ca sa verific starea de a doua zi: nu am nici pe dracu, parca am baut ceai.

daca stie cineva ceva, de ce s-a colorat un electrod, rog sa-mi zica si mie.

#30
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
mda...era cupru argintat
o zi buna...

#31
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001

 bogdanb1, on 08 decembrie 2014 - 13:06, said:

mi-am mai administrat si 4 litri de bere ca sa verific starea de a doua zi: nu am nici pe dracu, parca am baut ceai.
Poți să explici cum a eliminat acel cupru argintat acetaldehida care rezultă în urma consumului de alcool și care dă starea de mahmureală, iar în caz de exces ciroză și cancer? Știința încă nu a reușit nici măcar să micșoreze semnificativ acest efect secundar, deși problema reprezintă o prioritate pentru omenire pentru că aproape 4% din decesele înregistrate în lume sunt provocate de alcool (o parte din accidente legate de beții, dar tot rămân milioane de oameni care mor din motive biologice induse de alcool).

Dar dacă ești sigur de acest efect, ai putea face o gramadă de bani din această descoperire care ar revoluționa anumite domenii ale medicinei.

#32
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
prin integrare...medie...io sint un caz mai special....atentie exista efecte adverse:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MEwbfnCpKA4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
muuuuuaahahahahahahahahaaaa!!....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GXXnPRhAZbI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bogdanb1, 08 December 2014 - 23:04.


#33
bogdanb1

bogdanb1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,176
  • Înscris: 05.07.2007
mdicina profita din vinzarea medicamentelor. ele trateaza efectul, nu cauza.

#34
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Industria farmaceutică e cea care profită de vânzarea medicamentelor şi tratează uneori efectul, alteori cauza. Medicina e altceva.

#35
sadang

sadang

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.10.2008

 bogdanb1, on 08 decembrie 2014 - 13:06, said:

salut
zice-ti-mi si mie va rog
am un electrod colorat in albastru si unul in negru
dupa 24 de ore de productie, sarje multiple.
nu stiu ce inseamna
cu toate ca http://www.slideshar...idal-un-miracol
aici tot asa s-a colorat. nu stiu de ce, mi-e teama de puritatea argintului folosit
limitez curentul cu rezistenta, nu cu dioda.
dupa citeva ore de la prima administrare ma simt mult mai bine, a disparut starea de oboseala, cu dureri mici dar de durata in muschi, oase la miini si nu numai
mi-am mai administrat si 4 litri de bere ca sa verific starea de a doua zi: nu am nici pe dracu, parca am baut ceai.

daca stie cineva ceva, de ce s-a colorat un electrod, rog sa-mi zica si mie.

Vad ca ai descoperit singur care a fost baiul! Mare atentie; foloseste doar sarma sau electrod de argint de puritate 99,99% sau 4N. Musai cu certificat de calitate, mai ales daca e cumparat din Romania sau Turcia! Cu toate ca eu nu am gasit nicaieri de cumparat la noi in tara! Poate ca in ultimii ani or fi aparut si pe la noi! Da cum la noi toti is pusi pe capatuiala... mare atentie la ce cumparati! Si inca ceva, solutia de argint coloidal de 10-20ppm nu trebuie sa aibe nici o culoare, ci doar o usoara irizatie argintie, insa trebuie sa fie limpede ca roua de dimineata! Orice alta culoare inseamna ori ca apa folosita nu a fost distilata (decat pe eticheta scticlei) ori argintul folosit nu era argint de puritate 99,99% sau 4N. Mare atentie! Nu va jucati cu sanatatea voastra! Studiati de 10 ori inainte de a face o singura data!

#36
BRANCA

BRANCA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.05.2006
AVERTISMENT pentru toti care mai intra pe aici.NU SE RECOMANDA sub nicio forma consumul de argint coloidal!!Efectele adverse sunt cumplite!
In SUA organul guvernamental suprem de avizare a medicamentelor si altor produse cu efect medical,FDA,a interzis orice reclama ce sustine efectele pozitive ale argintului coloidal asupra unor boli,bacterii etc.
Cititi articolul Coloidal silver-risk without benefits si luminati-va!Adresa http://www.quackwatc...s/silverad.html
Aceleasi observatii si pentru alte otravuri gen crom coloidal,zinc coloidal s.a. care se vand,cu reclama,in bantustanul Romania.
Dam bani sa ne otravim singuri!Culmea este ca pe unele saituri mai apare si cite un "doctor " care recomanda asa ceva!Probabil vreun urmas de-al lui Mengele!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate