Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

TRĂIM NOI ÎN PREZENT ÎN TIMPUL PREZENȚEI LUI CRISTOS?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
680 replies to this topic

#55
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Posthusand, on 6th April 2012, 12:21, said:

Tocmai una dintre doctrinele iehoviste spune ca Hristos nu este Dumnezeu.

Lasă-l pe Isus să-ți spună cine este el în realitate ....

Uite ce învață în realitate Biblia:

1) Isus l-a numit pe Iehova "Dumnezeul meu" și "singurul Dumnezeu adevărat"
(MATEI 27:46) . . .Pe la ceasul al nouălea, Isus a strigat cu glas tare, zicând: „Eli, Eli, lama sabactani?“, adică: „Dumnezeul meu, Dumnezeul meu, de ce m-ai părăsit?“

(IOAN 17:3) . . .Aceasta înseamnă viața veșnică: să asimileze cunoștință despre tine, singurul Dumnezeu adevărat, și despre cel pe care l-ai trimis tu, Isus Cristos. . .

Termenii "Dumnezeu" și "Dumnezeu adevărat" vorbesc despre Cineva căruia i se aduce închinare.  Dacă Isus ar fi Dumnezeu, nu ar avea pe cineva superior căruia să i se închine și nici nu ar trebui să considere pe cineva drept singurul care merită închinarea lui.

2)  Isus a arătat că este o persoană distinctă de Dumnezeu.  
Cu o anumită ocazie, Isus le-a spus celor care îi contestau autoritatea următoarele:
(IOAN 8:17, 18) 17 În Legea voastră este scris: «Mărturia a doi oameni este adevărată». 18 Eu depun mărturie despre mine și Tatăl, care m-a trimis, depune și el mărturie despre mine“.

Isus și Iehova sunt două persoane distincte.  Altminteri, cum ar putea fi ei considerați doi martori?

3)  În Luca 3:21, 22 Biblia spune că Isus se ruga
(LUCA 3:21, 22) . . .Când tot poporul a fost botezat, a fost botezat și Isus. Și, în timp ce se ruga, cerul s-a deschis 22 și spiritul sfânt, care a apărut ca un porumbel, a coborât peste el, iar din cer s-a auzit un glas: „Tu ești Fiul meu, cel iubit! Eu te-am aprobat“.

Dacă Isus este Dumnezeu, cui se ruga el?

În plus, observă că, după ce Isus a ieșit din apă, cineva i-a vorbit din cer.  

Ai observat ce spunea Cel care i-a vorbit din cer?  Că Isus este Fiul său iubit și că l-a aprobat.

Dacă Isus este Dumnezeu, cine a rostit aceste cuvinte din cer?

#56
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Lasa tu pe Duhul lui Isus sa-ti explice da ?


pe cand Fiului I-a zis: "Scaunul Tau de domnie, Dumnezeule, este in veci de veci; toiagul domniei Tale este un toiag de dreptate; (Evr.1:8)

Nu cultul tau de cursanti ignoranti.

#57
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Posthusand, on 6th April 2012, 13:31, said:

Lasa tu pe Duhul lui Isus sa-ti explice da ?


pe cand Fiului I-a zis: "Scaunul Tau de domnie, Dumnezeule, este in veci de veci; toiagul domniei Tale este un toiag de dreptate; (Evr.1:8)

Nu cultul tau de cursanti ignoranti.

Mda.  Este clar că nu te interesează adevărul.  Te interesează doar să susții orbește doctrina oamenilor ....

Dacă ai iubi într-adevăr Scriptura, nu ai ignora toate dovezile postate anterior ....

(IOAN 4:23) . . .vine ceasul, și acesta este acum, când închinătorii adevărați i se vor închina Tatălui cu spirit și cu adevăr, căci astfel de închinători caută Tatăl.

(MATEI 4:10) . . .este scris: «Lui Iehova, Dumnezeul tău, să te închini și numai pentru el să îndeplinești un serviciu sacru. . .

Isus are răbdare cu tine și îți spune clar numai cui să te închini.  Sper ca în cele din urmă să accepți adevărul ....

#58
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Da Tatal este in Hristos si Hristos in Dumnezeu.

Ma lasi cu speculatiile.


pentru ca, in Numele lui Isus, sa se plece orice genunchi al celor din ceruri, de pe pamant si de sub pamant, (Filip.2:10)

Te pleci sau esti spulberat. DA?


pe acela peste care va cadea ea, il va spulbera". (Luc.20:18)


am sezut cu Tatal Meu pe scaunul Lui de domnie." (Apoc.3:21)

Si inca mai ai tupeul sa zici ca iehovisti vor judeca lumea cand ei sunt primi care intra la judecata.

Insa a fi perfid e lesne.

Edited by husand, 06 April 2012 - 14:08.


#59
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostEugen3, on 6th April 2012, 07:38, said:

Războaiele mondiale, faptul că foarte mulți oameni nu au ce să mănânce, cutremurele de pământ mari care au avut loc în ultimul timp, înmulțirea nelegiuirii, lucrarea de predicare mondială .... toate acestea dovedesc faptul că Isus este prezent  în calitate de ființă spirituală și că în curând va trece la acțiune pentru a executa judecățile divine.
Dupa biserica ta, Scriptura despre asta se preocupa: razboaie, foamete si suferinta fizica....... Deci, nimic spiritual, dupa voi. Foarte tare!

#60
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,055
  • Înscris: 10.09.2008

View PostEugen3, on 2nd April 2012, 07:52, said:

(IOEL 2:30, 31) . . .Voi face minuni în ceruri și pe pământ: sânge, foc și coloane de fum. 31 Soarele se va preface în întuneric și luna în sânge înainte să vină ziua cea mare și înfricoșătoare a lui Iehova. . .
(MATEI 24:21) . . .căci atunci va fi un necaz mare, cum n-a mai fost de la începutul lumii până acum, nu, și nici nu va mai fi.
    In Matei intunecarea este dupa necaz.

          "Atunci va fi un necaz asa de mare... indata dupa acele zile de necaz soarele se va intuneca..." (24:21, 29)

    Ceea ce ar insemna ca Isus a descris necazul cel mare ca semn premergator al venirii sau "vizitei" ca rege in teritoriu (prezentei). In timpul semnului este pe drum, apoi aproape, la usi.

Edited by logic1, 06 April 2012 - 23:06.


#61
anticristul

anticristul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 992
  • Înscris: 11.01.2010

View PostEugen3, on 6th April 2012, 14:28, said:

Lasă-l pe Isus să-ți spună cine este el în realitate ....

Uite ce învață în realitate Biblia:

1) Isus l-a numit pe Iehova "Dumnezeul meu" și "singurul Dumnezeu adevărat"
(MATEI 27:46) . . .Pe la ceasul al nouălea, Isus a strigat cu glas tare, zicând: „Eli, Eli, lama sabactani?“, adică: „Dumnezeul meu, Dumnezeul meu, de ce m-ai părăsit?“

(IOAN 17:3) . . .Aceasta înseamnă viața veșnică: să asimileze cunoștință despre tine, singurul Dumnezeu adevărat, și despre cel pe care l-ai trimis tu, Isus Cristos. . .

Termenii "Dumnezeu" și "Dumnezeu adevărat" vorbesc despre Cineva căruia i se aduce închinare.  Dacă Isus ar fi Dumnezeu, nu ar avea pe cineva superior căruia să i se închine și nici nu ar trebui să considere pe cineva drept singurul care merită închinarea lui.

2)  Isus a arătat că este o persoană distinctă de Dumnezeu.  
Cu o anumită ocazie, Isus le-a spus celor care îi contestau autoritatea următoarele:
(IOAN 8:17, 18) 17 În Legea voastră este scris: «Mărturia a doi oameni este adevărată». 18 Eu depun mărturie despre mine și Tatăl, care m-a trimis, depune și el mărturie despre mine“.

Isus și Iehova sunt două persoane distincte.  Altminteri, cum ar putea fi ei considerați doi martori?

3)  În Luca 3:21, 22 Biblia spune că Isus se ruga
(LUCA 3:21, 22) . . .Când tot poporul a fost botezat, a fost botezat și Isus. Și, în timp ce se ruga, cerul s-a deschis 22 și spiritul sfânt, care a apărut ca un porumbel, a coborât peste el, iar din cer s-a auzit un glas: „Tu ești Fiul meu, cel iubit! Eu te-am aprobat“.

Dacă Isus este Dumnezeu, cui se ruga el?

În plus, observă că, după ce Isus a ieșit din apă, cineva i-a vorbit din cer.  

Ai observat ce spunea Cel care i-a vorbit din cer?  Că Isus este Fiul său iubit și că l-a aprobat.

Dacă Isus este Dumnezeu, cine a rostit aceste cuvinte din cer?
Eugen asculta la mine putin.Luca nu a fost de fata,el a cules informatiile din popor,o spune personal.
Dar Ioan botezatorul are parere,el cel care l ar fi botezat e Isus.
El zice astfel.;Cind se apropia Isus ca sa fie botezat Ioan a zis;Acesta este mielul lui Dumnezeuetc etc Ca cel ce ma trimis sa botez cu apa mia zis peste cel ce vei vedea duhul pogorindu se sa stii ca acela este etc.Si eu am vazut lucrul acesta .Deci Ioan singur a vazut Duhul si nu dupa botez ci cu mult inainte ca un semn dupa care sa l cunoasca.Apoi ceilalti evanghelisti au prelust unii de altii, si din gura in gura informatia sa deteriorat.Ia aminte si judeca sa vezi ca am dreptate.

#62
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postanticristul, on 8th April 2012, 23:20, said:

Eugen asculta la mine putin.Luca nu a fost de fata,el a cules informatiile din popor,o spune personal.

Le-o fi cules ... dar nu oricum ....

(LUCA 1:3, 4) . . .după ce am cercetat cu atenție toate lucrurile de la începuturi, să ți le scriu în ordine, preadistinsule Teofil, 4 ca să știi bine cât de demne de încredere sunt lucrurile în care ai fost învățat.

#63
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011
„SPUNE-NE: CÂND VOR AVEA LOC ACESTE LUCRURI?“


Profeția lui Isus consemnată în Marcu 13:1-4 este de mult timp un subiect de interes și ținta speculațiilor
Isus le-a dat discipolilor un semn complex, care marchează zilele din urmă ale sistemului nelegiuit al lui Satan

(MARCU 13:1–4) . . .Pe când ieșea din templu, unul dintre discipolii săi i-a zis: „Învățătorule, uite ce pietre și ce clădiri!“ 2 Însă Isus i-a zis: „Vezi tu aceste clădiri mari? Nu va rămâne aici piatră pe piatră care să nu fie dărâmată“. 3 Și, în timp ce stătea pe Muntele Măslinilor, cu fața spre templu, Petru, Iacov, Ioan și Andrei l-au întrebat deoparte: 4 „Spune-ne: Când vor avea loc aceste lucruri și care va fi semnul când se vor încheia toate acestea?“

Această profeție a avut o primă împlinire în secolul I e.n., iar în zilele noastre cunoaște a doua împlinire
Este Marcu 13:8 în curs de împlinire?  Ce demonstrează faptele?  Trăim cu adevărat în zilele din urmă?

La întrebarea pusă de Petru, Iacov, Ioan și Andrei, Isus a oferit următorul răspuns:


(MARCU 13:8) . . .Se va ridica națiune contra națiune și regat contra regat, vor fi cutremure de pământ dintr-un loc în altul și lipsuri de alimente. . .


1) „Se va ridica națiune contra națiune și regat contra regat“
CE ARATĂ FAPTELE?  Din 1914 încoace, peste 100 de milioane de oameni au murit în războaie!   La acestea au participat oameni din aproape toate religiile așa-zis creștine  

2) „Vor fi cutremure de pământ dintr-un loc în altul“
CE ARATĂ FAPTELE?  În ianuarie 2010, statul Haiti a fost lovit de un cutremur cu magnitudinea de 7 grade pe scara Richter.  Într-o clipă, au murit peste 300 000 de oameni, iar 1,3 milioane au rămas fără adăpost.  În perioada aprilie 2009-aprilie 2010 au avut loc în întreaga lume cel puțin 18 cutremure mari
CE CREDEȚI?  Se împlinesc cuvintele rostite de Isus referitoare la cutremure în zilele noastre?

3) Vor fi „lipsuri de alimente“
CE ARATĂ FAPTELE? La nivel mondial, unul din șapte oameni nu își poate asigura necesarul de hrană pentru o zi.  În Africa sub-sahariană una din trei persoane suferă în permanență de foame.         La nivel mondial, mor în fiecare an aproximativ 18 milioane de persoane din cauza foametei.  În 2004, aproximativ 863 de milioane de oameni sufereau de malnutriție  
CE CREDEȚI?  Se împlinește profeția făcută de Isus, consemnată în Marcu 13:8?  

4) În Luca 21:11 găsim cuvintele lui Isus care spunea că ‘vor fi epidemii dintr-un loc în altul’
CE ARATĂ FAPTELE? Infecțiile căilor respiratorii, SIDA, tuberculoza și cancerul se numără printre cele mai devastatoare boli.  În 2004, de pildă, aceste maladii au ucis aproape 10,7 milioane de persoane. În acel an, o persoană a fost răpusă la fiecare trei secunde de una dintre aceste boli
CE CREDEȚI?  Nu suferă oamenii de boli cumplite, așa cum a prezis Biblia?

5) În Matei 24:12 găsim cuvintele lui Isus care spunea că ‘se va înmulți nelegiuirea’
În prezent, tot mai mulți oameni consideră acceptabile păcate precum adulterul și homosexualitatea.    Un articol publicat într-un ziar canadian consemna următoarele: „Este absurd ca în anul 2000 cea mai arzătoare dorință a doi oameni care se iubesc și sunt fideli unul celuilalt să le fie respinsă doar pentru că întâmplarea face ca ei să fie de același sex“.

Acestea sunt doar cinci caracteristici ale semnului complex menționat de Isus, ca dovadă că el a fost numit deja conducător al Regatului lui Dumnezeu și că în curând urmează să treacă la acțiune pentru a curăța pământul de răutate, violență, boli ... etc.

Ce credeți? Trăim într-adevăr în zilele din urmă?
Aceste caracteristici nu au fost niciodată atât de evidente ca în prezent
Faptele arată că sfârșitul este mult mai aproape decât cred majoritatea oamenilor!

Edited by Eugen3, 17 April 2012 - 14:27.


#64
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Neamurile proaste care nu inteleg Scriptura si se apuca sa elucubreze, teologii iehovisti, nu inteleg ca subiectul Scripturii este SPIRITUAL, exemplele lumesti fiind folosite ca PARABOLA.

Scopul Scripturii este MANTUIREA, nu foametea sau razboiul, moartea fizica si sanatatea.

Deci, daca scrie ceva despre ceva FIZIC, atunci intelesul spiritual nu are cum sa fie TOT CEVA FIZIC.

Razboiul fizic reprezinta un razboi spiritual:

Efeseni 6

    12Căci noi n'avem de luptat împotriva cărnii și sîngelui, ci împotriva căpeteniilor, împotriva domniilor, împotriva stăpînitorilor întunerecului acestui veac, împotriva duhurilor răutății cari sînt în locurile cerești.

    13De aceea, luați toată armătura lui Dumnezeu, ca să vă puteți împotrivi în ziua cea rea, și să rămîneți în picioare, după ce veți fi biruit totul.

    14Stați gata dar, avînd mijlocul încins cu adevărul, îmbrăcați cu platoșa neprihănirii,

    15avînd picioarele încălțate cu rîvna Evangheliei păcii.

    16Pe deasupra tuturor acestora, luați scutul credinței, cu care veți putea stinge toate săgețile arzătoare ale celui rău.

    17Luați și coiful mîntuirii și sabia Duhului, care este Cuvîntul lui Dumnezeu.

Lumea apartine de drept lui satan. El nu se poate ataca singur. Singurul loc care nu-i apartine este biserica. Acolo este razboiul. Iar razboiul se poarta cu Cuvantul, nu cu pumnul.

Deci, numai niste nesanatosi la cap pot elucubra despre foamete fizica si razboaie fizice.......

Edited by zexelica, 18 April 2012 - 16:17.


#65
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postzexelica, on 18th April 2012, 16:15, said:

15avînd picioarele încălțate cu rîvna Evangheliei păcii.

  
Deci, numai niste nesanatosi la cap pot elucubra despre foamete fizica si razboaie fizice.......

zexe, tu cum dovedești că "ai picioarele încălțate cu rîvna Evangheliei păcii"?

În ce privește ultima frază, se pare că din punctul tău de vedere nici Isus nu este sănătos la cap ....

(MARCU 13:3–5) . . .Și, în timp ce stătea pe Muntele Măslinilor, cu fața spre templu, Petru, Iacov, Ioan și Andrei l-au întrebat deoparte: 4 „Spune-ne: Când vor avea loc aceste lucruri și care va fi semnul când se vor încheia toate acestea?“ 5 Atunci Isus le-a zis: . . .

(MARCU 13:8) . . .Se va ridica națiune contra națiune și regat contra regat, vor fi cutremure de pământ dintr-un loc în altul și lipsuri de alimente. . .

(MARCU 13:28, 29) . . .Învățați de la smochin această ilustrare: Când mlădița lui este fragedă și îi dau frunzele, știți că vara este aproape. 29 Tot așa și voi, când veți vedea aceste lucruri (cele menționate anterior) întâmplându-se, să știți că el este aproape, la uși.

zexe, dacă nu renunți cât mai curând la filozofia umană și nu accepți realitatea cuvintelor rostite de Isus, ești în mare pericol.  Ești în barca găurită care a început deja să se scufunde ....  ;)

#66
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Aha, eu cu filozofie umana..... Nu e rau
Dar Ioan cand a zis "iata mielul" de ce nu era un miel? Te-a invatat biserica ta asta?

#67
Eugen3

Eugen3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,686
  • Înscris: 02.02.2011

View Postzexelica, on 20th April 2012, 13:04, said:

Aha, eu cu filozofie umana..... Nu e rau
Dar Ioan cand a zis "iata mielul" de ce nu era un miel? Te-a invatat biserica ta asta?

Zexe, până acum ai dovedit deja cu vârf și îndesat că în realitate nu te interesează adevărul.  Ignori toate dovezile Scripturii care nu sunt pe placul tău sau care nu susțin filozofia pe care ți-ai format-o.

#68
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Deci, Hristos era miel sau om? Asta e o problema esentiala a tuturor bisericilor si a atitudinii lor fata de intelesul Scripturii. Intelesul SPIRITUAL nici macar nu este cautat.

#69
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
Asta e problema si a multor atei... ei cu asta iti dau in cap cand incepi o conversatie, nu sunt in stare sa vada dincolo de cuvinte, iar daca te uiti ce subiecte mai au deschise gasesti chestii de genu "La ce imi trebuie sa invat simbolismul in scoala"/"Nu ma intereseaza sa stiu sa fac un comentariu la o poezie".

#70
dulgherul

dulgherul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,463
  • Înscris: 28.02.2008

View PostEugen3, on 17th April 2012, 12:26, said:

Din 1914 încoace,
Ce-i așa important 1914? Pînă la primul război nu au murit oamenii de foame, boli, cutremure, inundații, respectiv războaie?

#71
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View Postdulgherul, on 20th April 2012, 20:01, said:

Ce-i așa important 1914? Pînă la primul război nu au murit oamenii de foame, boli, cutremure, inundații, respectiv războaie?
Sunt indoctrinati, man ... asta e un motiv. Altul e ca iehovistii astia nici nu prea au cultura, adica habar nu au cum se traia inaintea erei noastre, in primele secole sau in Evul Mediu. Se murea pe capete, de boli care acum sunt tratate si vindecate relativ usor. Razboaie ? Pai incontinuu exista razboi pe undeva, iar in razboaiele dinainte de  1914 au murit mai multi oameni decat pot ei numara ...

Daca ei (iehovistii) nu stiu istorie, ei cred ce li se spune: ca razboaiele astea nenorocite in care mor atatia oameni au inceput in 1914 ... habar n-au de batalii (deci nu razboaie, ci batalii de 1 zi, maxim 2) in care mureau sute de mii de oameni. In Galia, Iulius Cezar asedia un oras (Alesia) si in ajutorul orasului a venit o armata de 300.000 de gali. Intr-o singura zi, Cezar i-a nimicit pe toti...cica nu a plecat niciunul de acolo.

Tot la fel, li se pare ca in zilele astea a inceput foametea sa faca ravagii ... ce sa stie ei de conditiile de viata din Evul Mediu sau dinainte?

Iar la expresia „Se va ridica națiune contra națiune și regat contra regat“ ... pai exemplele cele mai bune sunt inainte de secolul XIX ... toate razboaiele intre imperii, regate si hoarde de nomazi ar putea fi mult mai relevante decat ce s-a intamplat dupa 1914 (numeri pe degete razboaiele).

Dar asta fac "adevaratii continuatori ai lu Iehova": se imbraca la costum, bat la usile oamenilor si vorbesc prostii.

Edited by kruger, 20 April 2012 - 19:21.


#72
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postiloveshaorma, on 20th April 2012, 18:17, said:

Asta e problema si a multor atei... ei cu asta iti dau in cap cand incepi o conversatie, nu sunt in stare sa vada dincolo de cuvinte, iar daca te uiti ce subiecte mai au deschise gasesti chestii de genu "La ce imi trebuie sa invat simbolismul in scoala"/"Nu ma intereseaza sa stiu sa fac un comentariu la o poezie".
Stimabile, nicio scriere omeneasca nu poate avea inteles spiritual. Intelesul spiritual se dovedeste comparand ce scrie in acel domeniu d edefinitie, nu cu surse externe, gen "la ce se refera" si ce credem noi ca inseamna, ci din aceeasi scrieresa fie definite notiunile.
Asabte prinzi care carte biblica este in canon si care nu. Multe scrieri par biblice, insa nu se leaga spiritual de nicio alta carte a Bibliei.
De exemplu, orice cuvant isi pastreaza intelesul spiritual in toat Scriptura.
De exemplu mierea, care simbolizeaza Cuvantul numai in raport cu alesii (cu necredinciosii nua re cum deoarece pe ei Cuvantul ii judeca, nu-i vindeca) trebuie sa ramana la fel. Si la fel, apa, sabia, focul, etc...... Dupa ce studiezi si le cunosti intelesurile spirituale, cand citesti ceva scris de om iti dai seama imediat ca nu are inteles spiritual.
Scriptura este ca un dictionar, se explica singura.

Deci, la poezii nu au cum sa aiba inteles spiritual. Intelesul spiritual vine numai de la Dumnezeu si nu este accesibil nici macar potrivnicului satan. Asa ii recunosti pe cei care au duhul lui, ca nu pot intelege spiritual.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate