Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Editare avansata/Compozitie [After Effects, Autodesk Combustion...]

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

Poll: ATAVIC (7 member(s) have cast votes)

Va place prezentarea?

  1. DA (5 votes [71.43%])

    Percentage of vote: 71.43%

  2. NU (2 votes [28.57%])

    Percentage of vote: 28.57%

Vote Guests cannot vote

#37
mariusgb

mariusgb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 25.01.2010

View Postgabi096, on 25 decembrie 2012 - 20:28, said:

Salut!
Este vorba de After Effects (CS4)

Am si eu nevoie de niste denumiri de efecte (daca exista), gen cele din PPoint, in care literele se deruleaza, cad, pica, se aseaza pe rand. Daca nu exista, atunci recomandati-mi o alternativa mai usoara pt. ca textul sa isi faca aparitia "bine" in spatiul de lucru!

Stiu ca as putea sa le animez individual, dar avand in vedere ca este un text mai lung, imi va lua 2 revelioane Posted Image

Multumesc!

After Effects are o suita de efecte incluse.

Attached Files


Edited by mariusgb, 28 December 2012 - 20:39.


#38
daniel22vlad

daniel22vlad

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.01.2010
Buna seara,

am urmatoarea problema:
Am after effects cs4 . Am un videoclip avi care are si audio . Il deschid cu vlc si totul merge struna. il pun in after effects, mai bun un titlu, si un mic solid sa nu se vada ceva anume din video, si dau render. am incercat cu h264 cu quick time, cu o gramada, ( toate setarile sunt bune,se vede perfect ) ... problema pe care nu pot sa o remediez este audioul decalat. pur si simplu cand ajunge la partea cu avi, cumva ramane in urma...si ramane mult ( 5-10 sec ) ...videoclipul are 2 min jumate. atentie: avi-ul individual, deschis cu vlc merge bine, nu este decalat.

am zis ca o fi de la fisierul avi...si l-am convertit la mp4 ( tot in mp4 randez de obicei si de aia ) . in windows explorer , imi arata ca videoclup are tot 2:30 , iar cand il deschid in ae, spune ca are doar 1:52, si intradevar , dupa un ram preview, se observa clar, cum videoul se accelereaza pur si simplu,lasand in urma audio ...

fiserul video este avi, inregistrat cu camtasia 8 ( inregistrare ecran: 1366x768 ) . deci nu este problema de setari , pentru ca se vede bine se aude bine. doar ramane in urma ( si nu, nu am " mutat " eu audioul in compozitie, in asa fel incat sa fie decalat ) . care este problema lui defapt, ce este de facut?

Multumesc

Ps: delste: am citit acest topic, si am facut altul nou intentionat, ca sa vada mai multa lume. In fine .

Edited by _DelSte_, 14 January 2013 - 00:31.


#39
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
[Daca ne-am gandi numai la noi si am face fiecare cate un topic separat doar "ca sa ne vada lumea mai bine", am ajunge in situatia unui topic dedicat aproape gol si probabil vreo 300 alte topicuri aruncate aiurea pe arie. Nici asta nu cred ca ar fi chiar ok, tot in fine]

Revenind la oile noastre, nu ma consider un expert in AE, dar am mai lucrat cu el. Eu personal am testat doar partea video, niciodata audio. Importam doar video, faceam anumite chestii, exportam .avi Cineform (doar video). Asa ca nu am avut ocazia sa ma lovesc de inconvenientul asta cu decalajul. Dar este musai sa faci ceea ce vrei in After Effects? Adica ma gandesc ca poate ceea ce vrei tu sa faci se poate face si in Premiere de exemplu, sau in oricare alt soft cu care esti tu acomodat, si astfel poti evita AE-ul daca iti da problemele astea.

#40
daniel22vlad

daniel22vlad

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.01.2010
Nu am premiere si nu cumpar acuma un program doar pentru ca nu merge ae. Mam gandit ca as putea sa pun audio si ulterior si probabil asa o sa fac, insa este totusi destul de frustrant...

( imi trebuie ae, pt ca am facut ceva mai smecheros in titlu..)

#41
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Ahhh... aveam o presimtire.

#42
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Prezentare video realizata in AE...

Pareri / Critici

Multumesc!

PS: este vorba de o carte... mai multe detalii, pe facebook

Edited by pickone, 18 January 2013 - 11:15.


#43
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Frumos pickone, DAR, avand in vedere ca este vorba de o carte, nu au voie sa lipseasca diacriticele. Daca nu le ai... le faci.

#44
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Da, ai dreptate... la diacritice, chiar nu m-am gandit Posted Image)) Mersi de sfat!


Ah, o mica alta problema, la acel font... da cam urat cu diacritice Posted Image si, nu prea am cum sa-l schimb...

Edited by pickone, 18 January 2013 - 16:28.


#45
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
Nu il schimbi. Ii adaugi diacritice. Asa cum spuneam mai sus, le faci. E adevarat ca la forma aia a literelor e ceva mai complicat, dar trebuie sa gasesti totusi o solutie. Poti atasa aici acel font sau sa ne spui cum se numeste?

#46
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Am gasit varianta identica, dar cu diacritice... se numeste Pirulen Rg... un font minunat! voi face schimbarea, insa... acum e putin cam prea tarziu, dar... e bine de stiut pentru Trailerul cartii, trailer la care lucrez de cateva zile de cand am termiant aceasta prezentare postata aici... Trailerul va avea ca si obiectiv, detalierea ideilor din carte, transpuse in film...

Il si atasez, doua secunde....

Ah, se pare ca softpedia nu-mi da voie sa-l atasez... in fine, acela este numele, se gaseste imediat!

#47
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
SPOR!

#48
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Mersi mult!

#49
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ULZbwGr2mQY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Fiti blanzi , sunt incepator ! :)

#50
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012
Complex!

#51
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Ai facut un topic special pentru 4 secunde in care nu se intampla practic nimic? Pe ce sa-ti dam pareri?

#52
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BqRfHo9nnOM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am avansat :)

#53
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Mie imi place :)

#54
nchipn

nchipn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 15.12.2006
Nice. Cat timp ti-a luat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate