Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Semanatoare Amazone 07 Special

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
gaby_iulian

gaby_iulian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.02.2012
am cumparat o semanatoare Amazone 07 Special si nu stiu cum sa o reglez......cine ma poate ajuta cu o carte tehnica sau ceva informatii??
multmesc!

Edited by gaby_iulian, 01 March 2012 - 10:32.


#2
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011

View Postgaby_iulian, on 1st March 2012, 10:32, said:

am cumparat o semanatoare Amazone 07 Special si nu stiu cum sa o reglez......cine ma poate ajuta cu o carte tehnica sau ceva informatii??
multmesc!


Ai luat un D7 :)
Aici ai tabelul de reglaj: http://et.amazone.de...s/pdf/mh101.pdf   Oricum, verificarea reglajului cu manivela/roata este obligatoriu.
Recolte frumoase!

Edited by rand, 01 March 2012 - 13:17.


#3
gaby_iulian

gaby_iulian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.02.2012

View Postrand, on 1st March 2012, 11:15, said:

Ai luat un D7 :)
Aici ai tabelul de reglaj: http://et.amazone.de...s/pdf/mh101.pdf   Oricum, verificarea reglajului cu manivela/roata este obligatoriu.
Recolte frumoase!
mersi mult!!!

#4
JFLagro

JFLagro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 11.01.2013

View Postrand, on 01 martie 2012 - 13:15, said:

Ai luat un D7 Posted Image
Aici ai tabelul de reglaj: http://et.amazone.de...s/pdf/mh101.pdf   Oricum, verificarea reglajului cu manivela/roata este obligatoriu.
Recolte frumoase!

CUM SE VERIFICA REGLAJUL MANIVELA/ROATA

#5
ionel__

ionel__

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 29.12.2012
ai pe ea niste tavite pe care le montezi sub cupe apppoi te uiti ca ai un tabel (la mine e in cuva unde bagi samanta)daca nu il gasesti in carte tehnica,in functie de ce latime ai la semanatoare  si ce dimensiune ai la roata se calculeaza necesarul de samanta....a era sa uit spor la dat la manivela...si apoi cantaresti:)

#6
vasile200200

vasile200200

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2015
Am cumparat de curand o semanatoare Amazone D7 tip 30 si nu stiu sa o reglez. Cartea este in Germana.. ma poate ajuta cineva cu tehnica sau detalii ? Multumesc!

#7
Misu_34

Misu_34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.12.2010
Salut, am un amazone d7 typ 30 si m-ar interesa reglajele la care lucrati voi cu ea la:
Grau, orz, lucerna, mazare si soia.
Atat la fundul mobil cat si la viteza.
Am inteles ca la grau ar merge bine la pozitia 35.

Multumesc!

#8
Misu_34

Misu_34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.12.2010
Revin cu informatii pentru cei care vor avea nevoie. Eu am Amazone D7 Standard Typ 30 25 de patine cu distanta de 12 cm intre patine.
La mine are viteze de la 1 la 80, roata are dimensiunea 4.00*16-avand circumferinta de 198 cm, eu am pus-o la 2m. La 42 de ture => 84m*3m => 252mp - cantitatea cursa in tavite o cantariti si o inmultiti cu 40=> cantitatea de samanta pe care o baga la 1ha.
Grau - viteza 35, cu fundul mobil la 2, deschis 3/4, rotite normale -> 225kg/ha
Iarba de Sudan - viteza 8, cu fund mobil la 1, deschis 3/4, rotite normale ->33 kg/ha
Lucerna- viteza 5, cu fundul mobil a 1, deschis 3,4, rotite normale -> 22kg/ha
Soia(eu am vrut sa fac pre mazare dar am pus soia) viteza 25, fundul la 4, deschis 3/4, rotite normale -> 240 kg/ha
Atat deocamdata, spoar la treburi!

#9
raicandaniel

raicandaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.08.2009
Am achizitionat o semanatoare Amazon D7 special de 2,5m si nu ma pricep sa fac relajele pentru lucerna si sparceta.Va multumesc din suflet.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate