Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Un firewall care nu este FREE- Recomandati-mi va rog !

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View Postgumball3000, on 05 octombrie 2012 - 11:46, said:

Flăcăi, v-ați apucat de reînviat topicuri?
Atât timp cât topicul nu a fost închis  şi nu a avut o concluzie din partea iniţiatorului...Atunci da, se poate „reînvia”. Probleme?

Edited by Lolopoco, 05 October 2012 - 14:04.


#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da sunt probleme, pt. ca pui link-uri care nici macar nu au legatura cu topicul, ce ai pus tu este firewall de Linux.

#21
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View Postgumball3000, on 05 octombrie 2012 - 14:26, said:

Da sunt probleme, pt. ca pui link-uri care nici macar nu au legatura cu topicul, ce ai pus tu este firewall de Linux.
Nu au legătură cu topicul? Dar postările tale puse arogant şi offtopic, gen „Flăcăi, v-ați apucat de reînviat topicuri?” sunt permise?
Şi de unde rezultă că iniţiatorul topicului caută un firewall special pt win? A specificat el asta undeva? Sau, mă rog, toata aria Firewall este destinată Windows-ului?
Mă repet: care-i problema ta, bre? SAu cumva ai altfel de „probleme”?

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, toata aria asta este destinata Windowsului.
Uite aici zona pt. Linux: http://forum.softped...m/7-unix-linux/

Generalitati
Aplicatii server, firewall, limitari banda, aplicatii generale, depanare

#23
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View Postgumball3000, on 05 octombrie 2012 - 14:35, said:

Da, toata aria asta este destinata Windowsului.
Uite aici zona pt. Linux: http://forum.softped...m/7-unix-linux/

Generalitati
Aplicatii server, firewall, limitari banda, aplicatii generale, depanare
Hai lasă-mă, vorbeşti serios?
Eu credeam că asta este aria rezervată Windows http://forum.softped...ows/ Forumul Softpedia>Soft Related / OS>Windows
Unde am postat eu se încadrează în Forumul Softpedia>Soft Related / OS>Antivirus & Security
Ca să înţelegi, mai simplu, „Antivirus & Security” se încadrează şi Linux-ul.
Logica ta este cam ciudată.
Şi te rog frumos să nu mai postezi offtopic si renunţă la atitudinea de „justiţiar” forumist. Nu de alta, dar cam dai în „gropi”... logic vorbind.
În final îmi exprim dorinţa ca să nu mai continui cu tine această „discuţie în contradictoriu”, să nu fiu forţat să umplu topicul cu bălării. Asta pentru că tu nu ai ce face şi vrei să faci pe grozavul când nu este cazul.

Edited by Lolopoco, 05 October 2012 - 14:51.


#24
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
In ce priveste categoria sa zicem ca ai dreptate, se incadreaza si Linux-ul, chiar daca nu am vazut niciun topic despre linux pe sectiunea asta.
Dar daca tot iti place sa aberezi in continuare, mai citeste inca o data primul post si o sa-ti fac si o schita in caz ca esti mai greu de cap:

Initiator topic=utilizator de comodo firewall; comodo Firewall disponibil doar pt. Windows => initiatorul cauta un inlocuitor pt. firewall-ul Comodo din Windows.
Data deschidere topic=29.02.2012, ultimul mesaj al initiatorului 03.03.2012 => problema a fost rezolvata sau nu mai este de actualitate.
Comodo Firewall -> System Requirements: Windows 7 / Vista / XP SP2, 152 MB RAM / 400 MB space

Offtopic: se mai fac prin liceu ore de logica si argumentare?

Edited by gumball3000, 05 October 2012 - 15:07.


#25
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Salut. Folosesc in acest moment comodo, dar m-am hotarat sa mi instalez un firewall care sa nu fie free deoarece cred ca e mai  de incredere un program pe care dai banii. Va rog deci sa-mi recomandati ce credeti voi ca merita sa fac investitie.”
1. Omul este preocupat de siguranţa sistemului lui de calcul şi nu are încredere într-un firewall gratis de windows
2. Este dispus sa plătească o licenţă de firewall doar pentru a avea el impresia ca este mai protejat
3. A cerut recomandările noastre, „ce credeti voi ca merita sa fac investitie”
4. Am recomandat un firewall foarte bun. Păcat că acel firewall recomandat de mine este disponibil doar pt. Linux. Astfel, am înaintat propunerea să-şi instaleze linux pentru protecţie „ieftină şi sigură”. Exact ceea ce caută iniţiatorul.
5. Nu am scris nimic offtopic astfel încât să fiu  „luat la interogatoriu”. Repet, dacă iniţiatorul specifica clar că nu doreşte decât soluţii windows, atunci nu interveneam!!!
6. Tu, @gumball3000, recunoşti că am dreptate cu încadrerea acestui topic, şi la final tot tu-mi spui că aberez şi-mi pui întrebări în bătaie de joc?
Pun punct acestei discuţii de mahala. Refuz să mai hrănesc trolii.

Edited by Lolopoco, 05 October 2012 - 15:15.


#26
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
1) Sa zicem ca ai dreptate != ai dreptate.
2) Ia la puricat toata sectiunea "Firewall" de aici si arata-mi si mie un singur topic despre Firewall pt. Linux.
3) Bine punctat: A cerut recomandarile noastre, candva in trecut, momentan nu le mai cere.
4) Pe tot parcursul topicului s-au recomandat solutii de Windows (chiar nu am idee daca vreunul dintre programele recomandate pe acolo au si versiune de Linux), iar cel care a deschis topicul nu a mentionat o boaba despre Linux.
5) Ce am pus la offtopic era o intrebare pe cat se poate de serioasa si nu-ti era adresata in particular.

Q.E.D.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate