Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

T3

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#37
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Sunt sau nu private statisticile de la T3?

#38
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Poti face conturi temporare pt eventuali clienti

#39
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

Poti face conturi temporare pt eventuali clienti

Argh, asta nu prea inseamna public.

Parerea mea: PhpMyVisites + Awstats rulez! Daca tot nu le vede nimeni in afara de mine, macar sa le am pe serverul meu.

#40
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postpreacher, on Nov 1 2005, 15:00, said:

Argh, asta nu prea inseamna public.

Parerea mea: PhpMyVisites + Awstats rulez! Daca tot nu le vede nimeni in afara de mine, macar sa le am pe serverul meu.
Pai nici nu trebuie sa fie publice, le vede doar cine trebuie :)

Solutiile de genul celor date de tine (si de altii) au dezavantajul ca nu sunt auditate de o companie specializata, precum se intampla in cazul T3, treaba care chiar conteaza pentru advertiseri.

#41
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Ca o alternativa la T3, s-a lansat si Google Analytics care e gratuit si dispune de puterea celor de la Urchin (renumiti pentru astfel de solutii de monitorizare).

Numai bine!

#42
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002

View Postdanic, on Nov 14 2005, 11:02, said:

Ca o alternativa la T3, s-a lansat si Google Analytics care e gratuit si dispune de puterea celor de la Urchin (renumiti pentru astfel de solutii de monitorizare).

Numai bine!
Gratuit daca te incadrezi :D

This free version is limited to 5 million pageviews a month - however, users with an active Google AdWords account are given unlimited pageview tracking.

#43
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Si un cont Google AdWords se face greu? :)

#44
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Nu stiu e greu, dar banuiesc ca tre sa iti si faci ceva reclama prin el ca sa fie valid.

Edited by pstdgt, 14 November 2005 - 11:36.


#45
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
Cele mai multe site-uri romanesti se incadreaza in limita de 5 milioane de afisari. :)
Oricum, daca as avea de ales intre T3 si Google, as alege Google fara nici un dubiu. De banii aceia iti si faci reclama (nu cred ca mai e cazul la un site cu peste 5 milioane de afisari lunar) si ai si un soft de calitate (nu stiu exact cum e cel de la T3 - dar cel de la urchin a fost multa vreme numarul 1).

Numai bine!

#46
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Din cate stiu poti cumpara si reclama de .. 2$, cam cu orice tip de card. O sa incerc, daca-mi place Google Analytics (momentan astept primele rapoarte).

Ce e interesant la serviciu:

Quote

# When setting your goals, it's ideal to only include the stem of the URL as your goal. For example, if your goal is www.domain.com/1/thanks.html, enter /1/thanks\.html as your goal.

Tip: when you're entering the stem of a URL (any URL without the http://), Analytics treats it as a regular expression. You'll need to escape periods or other wildcards with a backslash (\).

https://www.google.c...wer=27290&hl=en

https://www.google.c...wer=27217&hl=en

#47
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Da, trebuie sa ai un cont Adwords care are cel putin o capanie valida, care suge $ de pe cardul tau.

Tocmai am creat una :D

Quote

2. FEES AND SERVICES . Subject to Section 15 herein, the Service is provided without charge to You for up to 5 million pageviews per month per account, and if You have an active Adwords campaign in good standing, the Service is provided without charge to You without a pageview limitation


#48
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Pai si daca faci reclama la castraveti la 1.000$ bucata, te costa ceva campania? Cine naiba ar fi interesat de asa ceva? Iar concurenta in domeniu sigur nu e. :)

#49
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Nu spune nimic de pret minim pt campanie.

Hihi chiar vb cu Sorin ca merge cam greu si au nevoie de un upgrade rapd ca sunt luati prin surprindere... si iata ce imi returneaza Google Analytics:

Quote

Currently Undergoing Maintenance


Google Analytics reporting is currently undergoing maintenance and will be available shortly. Your site traffic is being logged and you will be able to see the data after system maintenance has concluded.


#50
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Cate siteuri din Romania au mai mult de 5 milioane de afisari ?
Le poti numara pe degetele de la maini.

Edited by FireEyes, 14 November 2005 - 15:02.


#51
danic

danic

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 02.03.2004
@Courage, asteptam cu interes o comparatie Google Analytics - T3.

Numai bine!

#52
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
@curage

Pret minim de afisare al ads-urilor pentru un kw, este de 0.01$

----------------------------------

ca sa deschideti un cont AdWords, trebuie sa aveti un card in valuta valid (visa, mastercard) si sa dispuneti de un minim de 5 USD

----------------------------------

Mi-am facut si eu cont pe Google Analytics :)

Edited by eRwin, 14 November 2005 - 18:43.


#53
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View PosteRwin, on Nov 14 2005, 18:42, said:

ca sa deschideti un cont AdWords, trebuie sa aveti un card in valuta valid
Merge si cu card in lei ordinar, am probat de pe un Visa Electron.


Oricum, lansarea i-a cam prins cu ... hardware-ul incapabil, se misca ca un melc si din cand te redirecteaza la


Quote

We're upgrading accounts. Please come back later.

Thanks for stopping by. We are currently migrating existing customers to the newly improved Google Analytics service. This process will be completed later this afternoon. Please come back then to sign up for Google Analytics.


#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
mie imi face redirect catre google.com :w00t: abia imi inregistrasem site-ul.. :death: sa speram ca este ceva temporar, ca din poze parea interesant :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate