Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

HTC One S

- - - - -
  • Please log in to reply
559 replies to this topic

#19
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011
HTC One S review: Onederful    http://www.gsmarena....-review-746.php

@tzotzolyno : Ce nasol:D si la batranul Desire HD care l-am avut dupa mai putin de 2 luni s-a curatat culoarea de pe butonul de volum.

Edited by asuletz89, 11 April 2012 - 17:49.


#20
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Deci l'a cumparat cineva? Chiar se curata culoarea de pe el? In rest mi se pare un telefon extraordinar. Are dual-core dar putere mai mare de procesare decat prima generatie de quad-core. Super! Sper ca zvonurile cu "vopseaua" care sare sa fie minciuni.

Eu am de 1 an un Nokia C7 si arata ca nou. Nicio zgarietura, vopseaua de pe capacul bateriei si de pe rama telefonului e intacta; restul telefonului e din plastic si arata si el impecabil. Poate ca depinde si cum il folosesti. Eu, desi nu i'am pus folie pe ecran sau husa din silicon, il tin mereu intr'o husa din material moale cumparata cu 5 lei :D . Chiar sa nu fie HTC in stare sa faca ceva asemanator?

View Postzeroice, on 6th April 2012, 23:19, said:

l-am testat, se misca extraordinar pentru un Sense out of the box.
este f. subtire, iar varianta black cu spatele ceramic se simte incredibil in mina.
in schimb font-urile sint cam mici pentru mine (venind de la un galaxy nexus).

totusi am luat un One X la care m-a fascinat ecranul: rezolutia, culorile si faptul ca interfata parca "pluteste" pe sticla.
chiar daca se misca sesizabil mai incet ca One S, sint absolutely in love cu el :D
One X are carcasa de plastic, nu?

Edited by tzaq93, 12 April 2012 - 10:13.


#21
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
http://www.gsmarena....e-news-4086.php

Se pare ca problema apare doar la unele modele One S si pot fi schimbate.

#22
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Bine c-o dreg. Era cazul. Practic One S are 2 modele: unul gri cu aluminiu anodizat și altul negru cu strat ceramic. Însă mi-a cam scăzut cheful de modelul ăsta după faza asta. Oricum mă deranja un pic că nu e tocmai compact pentru un telefon de 4,3 inchi și că i-au pus o baterie jenantă (tipic HTC).

Nu mai prezintă interes pentru mine.

#23
cata2202

cata2202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.08.2006

View Posttzotzolyno, on 12th April 2012, 12:08, said:

Bine c-o dreg. Era cazul. Practic One S are 2 modele: unul gri cu aluminiu anodizat ?i altul negru cu strat ceramic. Însă mi-a cam scăzut cheful de modelul ăsta după faza asta. Oricum mă deranja un pic că nu e tocmai compact pentru un telefon de 4,3 inchi ?i că i-au pus o baterie jenantă (tipic HTC).

Nu mai prezintă interes pentru mine.

Da, deci ?i HTC recurge la bălării ieftine când vine vorba să promoveze ?calitatea? materialului acestui telefon. Se coje?te în draci. De fapt carcasa e supusă la un tratament de ?ardere cu ?igara? nu cu ce minciuni îndrugau ei cu baie de plasmă sau mai ?tiu eu.
D'asta e bine să nu-?i iei în primele 2 luni un telefon proaspăt lansat.

In calitate de viitor posesor HTC ONE S as vrea sa ma luminezi si pe mine pe ce baza faci afirmatiile de mai sus? Ai fost cumva in fabrica lor sau de unde stii ca sunt minciuni baia de plasma si lapte de cuc gusat ?

Inainte de al comanda am citit cateva review-uri pe diverse siteuri si sincer nu am gasit nimic sa-i reprosez. Nu cred ca exista telefonul perfect dar cred ca acesta este destul de aproape.

1. Stratul ceramic apare ca urmare a expunerii aluminiului unui arc electric de 10.000V ( review gsmarena.com)  si nu sta nici un chinez sa il arda cu tigara... . Deci nu vad cum s-ar coji stratul de ceramica acesta facand parte din bucata respectiva de aluminiu.  Sunt si modele cu defecte dar este ceva normal pe orice linie de productie. Problema este ca acestea au ajuns sa fie comercializate, lucru recunoscut si de HTC urmare fiind decizia de inlocuire a acestora.

2. HTC ONE S are o grosime de 7.8mm si este unul din cele mai subtiri si compacte telefoane cu Android (trad aprox. din reviewul facut de phonearena.com)

3. HTC ONE S ocupa locul 1 in topul telefoanelor facut de CHIP.DE - si cred ca au oarece de spus in domeniu. majoritatea achizitiilor le-am facut tinand cont de topul lor si am fost foarte multumit.

4. saptamana viitoare cand o sa-l primesc o sa revin cu impresii personale referitoare la acest subiect.

Edited by cata2202, 12 April 2012 - 13:13.


#24
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postcata2202, on 12th April 2012, 14:10, said:

In calitate de viitor posesor HTC ONE S as vrea sa ma luminezi si pe mine pe ce baza faci afirmatiile de mai sus? Ai fost cumva in fabrica lor sau de unde stii ca sunt minciuni baia de plasma si lapte de cuc gusat ?
Văd că te-a afectat de ai rescris un roman de Balzac. E vorba că e posibil să dai o căruță de bani pe unul care să fie din lotul care se cojește. Și numai cele ceramice pot avea problema asta (alea negre) nu cele cenușii (alea-s cu aluminiu anodizat dar mai puțin rezistente la zgârieturi). Care e problema ta dacă eu îmi afirm dezamăgirea că tocmai modelul căruia i se face publicitate că ar avea rezistență sporită la zgârieturi și că nu are nevoie (în teorie) de huse este de fapt o cioară vopsită?

Foarte frumos că se oferă să le schimbe, probabil că a fost doar un lot cu probleme, dar noi trăim în Ro și mi-e „nu știu cum” să cred că te duci tu cu telefonul cojit (dacă ești ghinionist) și ceri altul la schimb de la ceva dealer gen eMag. Cojirea nu stipulează pe niciun certificat de garanție și te vor refuza (se vor trage pe c*r).

Și legat de baterie: HTC face greșeala penibilă a lui Samsung de acum un an. Dotează un telefon cu ecran de 4,3 inchi (fie el și SAMOLED) cu o baterie mică de 1650 mAh. E o baterie MICĂ. Că-ți place ție să umblii cu încărcătorul după tine (în condițiile în care bateria nu e detașabilă), foarte bine.

#25
cata2202

cata2202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.08.2006

View Posttzotzolyno, on 12th April 2012, 18:34, said:

Văd că te-a afectat de ai rescris un roman de Balzac. E vorba că e posibil să dai o căruță de bani pe unul care să fie din lotul care se cojește. Și numai cele ceramice pot avea problema asta (alea negre) nu cele cenușii (alea-s cu aluminiu anodizat dar mai puțin rezistente la zgârieturi). Care e problema ta dacă eu îmi afirm dezamăgirea că tocmai modelul căruia i se face publicitate că ar avea rezistență sporită la zgârieturi și că nu are nevoie (în teorie) de huse este de fapt o cioară vopsită?

Foarte frumos că se oferă să le schimbe, probabil că a fost doar un lot cu probleme, dar noi trăim în Ro și mi-e „nu știu cum” să cred că te duci tu cu telefonul cojit (dacă ești ghinionist) și ceri altul la schimb de la ceva dealer gen eMag. Cojirea nu stipulează pe niciun certificat de garanție și te vor refuza (se vor trage pe c*r).

Și legat de baterie: HTC face greșeala penibilă a lui Samsung de acum un an. Dotează un telefon cu ecran de 4,3 inchi (fie el și SAMOLED) cu o baterie mică de 1650 mAh. E o baterie MICĂ. Că-ți place ție să umblii cu încărcătorul după tine (în condițiile în care bateria nu e detașabilă), foarte bine.

Nu scriu romane, dar imi place sa argumentez cand fac o afirmatie.
Aluminiu anodizat e una (cele gri ) si " micro arc oxidation uses 10,000V of electricity" e alta (alea negre ). Asa ca sa ne lamurim.

LA orice produs cumparat de la magazine online ai dreptul prin lege sa il returnezi in termen de 10 zile fara nici un motiv. La emag ai chiar 30 de zile.
"RETURNAREA PRODUSELOR SE SUPUNE URMATOAREI LEGI:
Ordonantei nr. 130 din 31 august 2000 completata prin legea nr. 51 din 21 ianuarie 2003 pentru aprobarea ordonantei Guvernului nr. 130/2000 privind regimul juridic al contractelor la distanta:
"Consumatorul are dreptul sa notifice in scris comerciantului ca renunta la comanda, fara penalitati si fara invocarea unui motiv, in termen de 10 zile lucratoare de la primirea produsului sau, in cazul prestarilor de servicii, de la incheierea contractului."
Cum problemele respective sunt din fabrica si nu apar dupa utilizare nu vad nici un motiv de ce sa imi fac griji.

Din experienta mea de pana acum cu tel mobile nu imi dau seama ce insemana 1650mAh.
Am un Galaxy  S1 Plus  si ma tine cam 2 zile. Il folosesc mai mult pt convorbiri, SMS, mai verific mailu' , putin pe net si cam atat.
Spune-mi si mie un smartphone bun te rog. Personal mai imi place Sony Xperia S.

#26
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Pe mine ma deranjeaza spatiul intern al acestui telefon: doar 16 GB, dintre care doar 10 GB liberi intr-adevaratul sens al cuvantului. Plus Ecranul cu Pentile. Si bateria cam mica. Doar aceste 3 incoveniente le gasesc. Dar pentru mine sunt deal-breakere.

#27
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011
HTC One S vs Samsung Galaxy S II :  [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C661Tdorbl0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011
HTC One S Review : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7ZDOhdKQF5k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
HTC One S for T-Mobile hands-on:   [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GfzD7U2mSos?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
is2dark4u

is2dark4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 13.07.2008
Stie cineva daca va aparea sau nu in oferta vreunui operator(in special Orange) ?

#31
cata2202

cata2202

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 21.08.2006
Dupa 3 saptamani de utilizare pot sa spun ca este un tel bunicel dar cu cateva buguri foarte enervante.
Partile bune: foarte subtire, nu s-a cojit deloc (am varianta pe negru), se misca bine prin meniuri si aplicatii, internetul
prin GSM merge mult mai bine decat pe Galaxy S1 Plus si S2 (acelasi abonament/zona etc), camera este extraordinara
viteza/calitate, bateria ma tine cam 1 zi jumate
Partile proaste:
1. Reactioneaza uneori ca si cum ai apasa butonul Home de cateva ori;  trece prin imaginea de ansamblul a celor 7 panele "
(sau 2 in cazul meu) si revine la cel initial intr-o secventa care se repeta de 3 - 5 ori, lucru care il face inutilizabil pret de cateva secunde.
2. Pierde destul de des semnalul. In Battery use la cell stanby are o informatie referitoare la timp fara semnal unde afiseaza
o valoare cuprinsa intre 3 si 17 %. Lucru confirmat si de prietenii care ma suna si imi spun ca am avut tel inchis. Fiind ori la servici
ori acasa pot sa spun ca sunt zone unde nu am avut probleme cu semnalul
3. Referitor la sticla ecranului am mari rezerve sa cred ca este Gorilla Glas. Chiar am avut grija de telefon si deja are cateva zgarieturi
minore pe ecran, dar vizibile si enervante. Dupa cateva luni de utilizare ecranul lui Galaxy S PLus arata ca nou.
Ieri a facut un update de soft dar problemele nu au disparut.
Pana la urma  HTC nu e Samsung! Aveau si alea problemele lor dar cand aveam o urgenta nu trebuia sa stau sa vad cum defileaza
prin imaginea de ansamblul a celor 7 panele " (sau 2 in cazul meu) si revine la Home...
So...

#32
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011
Review HTC One S - cel mai subțire HTC, cel mai performant telefon dual-core și un One de ținut minte
http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/htc/...ne-s_13377.html

#33
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
HTC One S review:   http://www.techradar...-1075440/review

[ http://cdn.mos.techradar.com//art/mobile_phones/HTC/HTCOneS/Press/HTCOneS-Press-01-900-75.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
https://www.orange.r...foane/htc-one-s
A intrat in sfarsit in oferta Orange. Pare best-buy, cu MySmartphone 10 la prelungire abonament.

#35
is2dark4u

is2dark4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 13.07.2008
Am doar eu impresia, sau se vinde cu alt procesor fata de Krait? Adica, aparuse la un moment dat o stire cum ca HTC a inceput sa vanda One S cu procesorul Snapdragon S3 overclock-at deoarece cei de la Qualcomm nu puteau onora toate comenzile cu S4.

#36
tiuvitalie

tiuvitalie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 20.03.2009
Iata stau si eu stau pe ginduri ce sa-mi iau,  HTC One S  sau Samsung I9100 Galaxy S II ?

La HTC ma retine:
Bateria incorporata, viteza la net mai mica (avind in vedere ca voi dori sa comunic prin skype mai des, si uneori chiar cu video), dar si dupa descrierea lui "cata 2202 "ma-m cam speriat de HTC, totusi Samsung e mai bine de un an pe piata, nu prea am auzit sa se plinga oamenii pe el, si e si mai ieftin.

Desigur as fi foarte recunoscator daca mi-ati recomanda ceva

Edited by tiuvitalie, 07 June 2012 - 20:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate