Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se dorește interzicerea algc...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...
 Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior
 La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

HTC One X

- - - - -
  • Please log in to reply
931 replies to this topic

vladuts18

vladuts18

Junior Member

• Grup: Members

View Postsocrate108, on 23 februarie 2014 - 11:26, said:

Să ştii că nu mi se pare chiar aşa dezastruos. Dacă ai bateria de 1 an jumate, doi, cam la asta se ajunge, ţinând cont că nici de nouă nu strălucea.
În plus , dacă vb 2 ore din 4 mi se pare normal să se ducă 12% din baterie în condiţiile de mai sus.
Oricum, dacă a ieşit din garanţie merită sa-i schimbi bateria. E relativ simplu şi nici nu costă un capăt de ţară.
Un an jumate are telefonul...si da...e iesit din garantie:-?un service bun unde pot schimba bateria:-? stie cineva?..vreau sa imi pun dasta de HOX+

socrate108

socrate108

Member

Mi-au făcut o impresie bună niște băieți de pe lângă km0, puțin mai jos spre Cocor. Mi-au cerut 50 de lei. N-am reparat nimic la ei dar la prima impresie sînt ok. Sunt de mult acolo, deci presupun că sunt serioși...

Dacă vrei te învăț cum s-o faci singur, dar numai dc ai ceva experiența la surubarit chestii delicate...

Edited by socrate108, 23 February 2014 - 20:44.

draistaru

draistaru

New Member

Salut. Am o problema cu un HTC One X, poate stie cineva de la ce ar putea fi inainte sa ma apuc sa dau bani pe piese. Am schimbat bateria HTC-ului din motivele bine cunoscute, dupa ce am efectuat schimbul am observat ca nu se mai aprinde display-ul, atunci cand apas pe deblocare are o tentativa(0.5 secunde) dar se stinge repede nu apuc sa vad nimic, touchscreen-ul merge perfect adica pot intra in meniu(simt ca vibreaza),am facut poza etc. Tin sa precizez ca am facut proba cu alt display si problema persista.

eminemscu

eminemscu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Apasă butonul de on/off de 30 - 40 de ori succesiv si rapid.

draistaru

draistaru

New Member

nimic :(

eminemscu

eminemscu

Senior Member

Eu asa rezolvam. Nu stiu daca e aceeasi chestie, dar cauta pe net despre BSOD ONE X.

socrate108

socrate108

Member

View Postdraistaru, on 13 aprilie 2014 - 11:51, said:

Salut. Am o problema cu un HTC One X, poate stie cineva de la ce ar putea fi inainte sa ma apuc sa dau bani pe piese. Am schimbat bateria HTC-ului din motivele bine cunoscute, dupa ce am efectuat schimbul am observat ca nu se mai aprinde display-ul, atunci cand apas pe deblocare are o tentativa(0.5 secunde) dar se stinge repede nu apuc sa vad nimic, touchscreen-ul merge perfect adica pot intra in meniu(simt ca vibreaza),am facut poza etc. Tin sa precizez ca am facut proba cu alt display si problema persista.

Ai verificat sa nu fi miscat vreun conector cand ai schimbat bateria? Eu as lua toti conectorii la rand sa vad daca sunt bine fixati...

draistaru

draistaru

New Member

Am verificat, am scos si pus toti conectorii la loc cum trebuie, cred ca daca nu era pus bine nu aparea imaginea deloc, cum am precizat mai sus ca apare dar prea putin si la intensitate luminoasa scazuta.

vladuts18

vladuts18

Junior Member

Salut!
Acum vreo saptamana mi-a aparut mesaj cu un update.L-am facut si de atunci dupa ce ca bateria era praf..acum e si mai si se descarca intr-o veselie.
Bonus cred ca mi s-a dus si mufa de incarcare pentru ca exista momente cand se intrerupe incarcarea si trebuie miscat un pic.
A mai avut cineva una din problemele astea?
Multumesc

socrate108

socrate108

Member

Am facut si eu update-ul respectiv, de vreo 2 saptamani, insa n-am observat nimic anormal...E un update legat de heartbleed, nu cred ca afecteaza altceva.
Iti recomand cu incredere sa pui o baterie de X+, costa 30 de lei si te va tine o zi - o zi jumate si daca tragi de el...
In Gsam media pe cateva luni bune e de 1 zi 10h cu screen-on de 3h40m (max 5h).

Alice

Alice

Big Boobs

Baterie de HOX+ la 30 de lei? Unde??

socrate108

socrate108

Member

De exemplu aici: http://www.gsmnet.ro...original--72367

Site-ul de pe care am luat eu nu mai exista, m-a redirectionat la cel de mai sus. Oricum, la 24 de lei nu prea ai ce risca..

vladuts18

vladuts18

Junior Member

Salut
@Socrate parca tu ai luat bateria de la dintrastea recuperate si ai zis ca e destul de ok cu ea nu?
Bateria mea e din ce in ce mai slaba si deja ma enerveaza nu fac mai nimic pe el si se descarca imediat?parca la cocor ai montato nu?

socrate108

socrate108

Member

Nu, mi-am montat-o singur, cand am schimbat display-ul :). Dar baietii aia de langa cocor mi-au facut o impresie buna si nu au cerut un pret nesimtit, ca in alte parti. Nu e foarte greu de schimbat, dar trebuie putina indemanare si nervi buni...plus o pana din aceea de plastic si o surubelnita cruce foarte mica.
Bateria e swap, ca si cea din link-ul de mai sus si pana acum e foarte ok, ma duce lejer o zi jumate, chiar 2 daca ma dau mai putin pe net.

vladuts18

vladuts18

Junior Member

Ok.Multumesc mult pentru informatii.cred ca o sa apelez cat de  curand la ei pentru ca acum am toate problemele majore ale acestui model.
1.bateria de rahat
2.probleme cu wifi
3.probleme cu semnalul
Daca a avut cineva problemele 2 si 3 imi poate spune si mie cat a costat reparatia ca sa stiu daca are rost sa il mai repar..
@socrate ai idee cum se numesc baietii de la cocor ca sa stiu in caz ca nu dau de ei

[mc]xtrem

[mc]xtrem

Senior Member

Este extrem de simplu sa repari problemele la wifi, semnal gsm si gps.  Sunt niste pini care trebuiesc ridicati usor. Daca schimbi si bateria  la service nu cred ca ar trebui sa te mai taxeze suplimentar pt operatia asta . In maxim 2 min se rezolva.

Edited by [mc]xtrem, 23 July 2014 - 19:44.

socrate108

socrate108

Member

Nu stiu cum se cheama si nici streetview nu ma ajuta. Dar e simplu de ajuns: de la Cocor spre Universitate, dupa ce treci de biserica Baratia, sunt niste magazine mici si  imediat dupa ele, dupa colt.

Bila2006

Bila2006

New Member

• Grup: Banned
Buna ziua,am cumparat de curand un htc one x sh,tel arata foarte bine si se misca incredibil,dar..
eu nu ma pricep mai deloc si am observat ca are Cyanogenmod.
Cel mai tragic pt mine este ca nu are instalat Magazin Play,cum pot sal instalez?
Am gasit pe net magazin play.apk l-am instalat dar nu il deschide ce as putea face?Ms si Stima

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate